Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Komu przeszkadza linia nr 27?

15.10.2008

Tagi: likwidacja, Tramwaje Śląskie, KZK GOP, prasa – Dodał: Marek Borys

sosnowiec.info.pl, 15.10.2008

KZK GOP chce zlikwidować linię tramwajową nr 27. Plany te nie spotkały się jednak z entuzjazmem w sosnowieckim magistracie. - Nie pozwolę na likwidację - grzmi prezydent Górski.


Pod koniec września do Urzędu Miejskiego w Sosnowcu dotarło pismo z Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego w sprawie likwidacji w 2009 roku linii tramwajowej nr 27. - Na podstawie dokumentów otrzymanych z Tramwajów Śląskich S.A. wystosowaliśmy do sosnowieckiego magistratu pismo, w którym sugerujemy usunięcie owej linii. Proponując takie rozwiązanie kierowaliśmy się czynnikami ekonomicznymi, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie należy do miasta - informuje Alodia Ostroch, rzecznik prasowy KZK GOP. - Muszę zaznaczyć, że ewentualna likwidacja nie wiązałaby się z utrudnieniami dla pasażerów, gdyż zorganizowane zostałyby dodatkowe kursy innych środków komunikacji - dodaje.

W Urzędzie Miejskim pismo spotkało się z dezaprobatą, a odpowiedź wystosowano niemal w ekspresowym tempie. - Nie pozwolę na likwidację tej linii. Będziemy dążyć do kompromisu, ale połączenie tramwajowe Kazimierza Górniczego z centrum miasta musi pozostać - zapowiada Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca.

KZK GOP łatwo nie odpuści, a negocjacje szybko się nie zakończą. Miejmy nadzieję, że na ich rezultatach mieszkańcy Sosnowca nie ucierpią. O kolejnych etapach tej sprawy będziemy na bieżąco informować.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

NOWY TRASER napisał(a):

Można by to było zrobić ale pod warunkiem lepszej organizacji autobusów na kazimierz i klimontów . połączenie z centrum , przez dańdówkę , klimontów , juliusz, kazimierz, okrężna linia puszczona w obydwie strony z taktem co 20 minut a w szczycie co 10 byłaby idealna. moja propozycja to: dworzec pkp, plaza (nowy przystanek ) , sąd, ludwik, zakopiańska, andersa, dańdówka kościół, droga do klimontowa , fińskie domki, kopalnia porąbka, porąbka szkoła, porąbka cmentarz, juliusz, wiejska 1, wiejska 2, porąbka wiejska, kazimierz pętla, kazimierz kopalnia, kazimierz pętla, porąbka wiejska, porąbka hurtownie, zagórze zajezdnia, zagórze lenartowicza, zagórze mec, zagórze osiedle, pekin fsm, droga do klimontowa, dańdówka kościół, ańdówka andersa, zakopiańska, wanda, ludwik, wawel kościół, wawel, estakada, sosnowiec dw. PKP. jeden wóz zaczynałby z dworca przez wawel a drugi od razu jechałby Plazy oczywiście w odstępie czasowym myślę że ludzie by się przyzwyczaili.

15.10 11:53:41

greg napisał(a):

KZK GOP zawsze kieruje się tylko względami ekonomicznymi. Poszło im pomyślnie z linią 25, więc teraz próbują znany i wypróbowany numer zapewniając jednocześnie pasażerów, iż nie przyniesie to skutków negatywnych dla nich.
Czy nie ma żadnej innej instytucji w naszym kraju, która mogłaby przyjrzeć się polityce działania KZK GOP?
Czy ktoś z władz regionalnych i samorządowych wreszcie zainteresuje się tym "towarzystwem" i ich likwidatorskiemu działaniu?

15.10 12:30:43

(strasznie) wnerwiony pasażer napisał(a):

RETY! Najpierw 8 i 25, potem oszołomy: Baran i Haładus, a teraz likwidacja 27! To chyba druga, po zlikwidowanej 25, najbardziej klimatyczna linia tramwajowa w Zagłębiu! Jeździłem nią jako dzieciak. A teraz oszołomy zlikwidują 27, potem pod nóż pójdzie 26 z powodu fatalnego torowiska, potem 24, 15 i linie będzińskie. Więc do 2012 roku ostanie się (albo i nie) linia z Centrum na Pogoń i tyle... Debilizm do potęgi n!

O Górskim w Sosnowcu różne rzeczy mówią, ale przynajmniej facet chce bronić tramwajów.

15.10 13:18:39

adamos napisał(a):

proponują usunąć jeszcze 15 21 24 32 22 26 28 i problemy z komunikacją tramwajową na zagłębiu same się rozwiążą i nie będzie trzeba więcej mówić że się nie da ;]

15.10 13:47:56

slowak99 napisał(a):

Brawo dla P. Górskiego! Wreszcie ktoś, kto broni KM!!! A ten durny KZK GOP niech się nauczy, że KM ma nie być zyskowna!!!!

Jak ja chciałbym, że zlikwidować wszystkie stołki w tym cholernym kzk gopie! No ciśnienie od razu rośnie :/

15.10 13:58:37

slowak99 napisał(a):

Z góry przepraszam za 2 koment. z rzędu, niech ktoś scali ;)

Szkoda, że nikt z kzkgopu nie zauważył, jakie panują potoki pasażerskie na T27... No ale tak to jest, jak się ma 20 kanarów na umowie...

15.10 13:59:52

aso napisał(a):

Najbardziej chyba linia 27 przeszkadza radnemu Haładusowi, który nie szczędzi sił i środków, aby zlikwidować tramwaje. Patrząc na chronologię zdarzeń wątpliwe jest, że "wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest niezamierzone i zupełnie przypadkowe".

15.10 14:09:32

ff napisał(a):

TŚ idą za ciosem. Firma dalej zjada się od środka. Jak nie uda się zlikwidować 27, to podniosą rękę na inną, by tylko swoje osiągnąć :/ Sprzedaż złomu po linii 8 i 25 to musiał być widocznie złoty interes. KZK też będzie pewnie silnie zdeterminowane do likwidacji linii na składach.

15.10 14:13:00

Shadow238 napisał(a):

Po prostu to nasz cały "ukochany" organizator...
Widzę, że polityka komunikacyjna u nas jest taka, że likwidujemy linie tramwajowe w poszukiwaniu oszczędności, ale jednocześnie dokładamy do dodatkowych kursów autobusów, które są bardziej wolniejsze od tramwajów (choćby z racji tego, że muszą stać w korkach)...

15.10 14:51:55

Ansylium napisał(a):

TŚ nie trzeba likwidować - tramwaje same się zlikwidują:P

15.10 14:52:19

peter napisał(a):

Zlikwidować po prostu najlepiej KZK GOP. Ciepłe posadki sobie znaleźli...

15.10 15:26:41

Żabek napisał(a):

Ej chwila, czegoś nie rozumiem... Przecież KZK GOP ma organizować komunikację na zlecenie miasta, tak? Więc co ma do gadania i proponowania zamykania linii? To chyba w drugą stronę ma być UM nie chce, pisze do KZK i likwidują. Nie wystarczy, że UM praktycznie nie ma wpływu na rozkład jazdy to jeszcze ma nie mieć wpływu czy coś jeździ? Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu albo obudzi, bo chyba dalej śpię...

15.10 15:30:05

arc napisał(a):

Pewno za zaoszczędzone środki naczelnicy awansują na dyrektorów, to sie nazywa ekonomia wg. KZK

15.10 15:44:44

Kysu napisał(a):

WSzystko o kase chodzi.To są po prostu zjodzieje i nic wiecej nie mozna powiedziec.Za 8 i 25 wzieli olbrzymia kase i chca i chca jeszcze z pozstalych lini zyskac jak najwiecej po prostu je likwidujac.To głupota.W polsce taki debilizm,nigdzie indziej!

15.10 15:48:03

Szkodnik napisał(a):

Czegoś tu nie rozumiem!!! Mamy organizować Euro a narazie tnie się wszystko co się da. Począwszy od rentownych kursów (np linia 32 Gliwice-Zabrze) a teraz widać przyszła pora na tramwaje! Ciekawe tylko po co były badania napełnienia przeprowadzane skoro wyniki działają wręcz odwrotnie???

15.10 16:06:18

Ardo napisał(a):

I będzie tak: najpierw autobus co 20 obsługiwany niskaczami, potem autobus co 40 minut niskaczami, potem skasowanie kilku linii okolicznych i autobus co pół godziny wysokimi przegubami, a finalnie autobus co 40 minut na wysokich krótkich :/

15.10 16:08:12

coraz smutniejszy pasażer napisał(a):

Po ostatnich likwidacjach przez KZK GOP różnych linii T i A wreszcie zrozumiałem, co to znaczy KZK w KZK GOP - Kroimy Zawieszamy Kasujemy.

15.10 16:17:17

luk459 napisał(a):

Trzeba wszystkie tramwaje na śląsku zlikwidować i zastąpić je liniami autobusowymi. Jak widać KZK GOP chce do tego doprowadzić i ma zupełną rację.

15.10 16:22:29

Grzesiu-z1 napisał(a):

Jak tak bardzo chcą dokonać cieć to może wystarczy skrócenie trasy linii T27 do Centrum Sosnowca. Proponuję pojedyncze wagony co 30minut poza szczytem (+ szczyt sobotni), co 20minut w szycie oraz co 40 w wieczory sobotnie i niedziele. Obecnie jeżdżą składy 2 wagonowe bez przerwy co 20minut co moim zdaniem jest za dużo, więc wydaje mi się, że wystarczy po prostu dokonać zmiany trasy i obciąć część kursów.

15.10 17:04:53

pasażer napisał(a):

@luk-żadnych kolejnych autobusów!

15.10 17:55:15

Zbysiu napisał(a):

mam pomysł zamiast likwidować linie 27 zlikwidujmy KZK GOP oni są najmniej opłacalni. Tęsknie za czasami WPK kiedy to np można było dojechać z Dąbrowy do Bytomia.

15.10 18:06:44

Ravel napisał(a):

Jak dobrze pójdzie, w 2012 roku cała sieć tarmwajowa w GOP faktycznie będzie wyremontowana, bo zostanie jedynie 6/19 i 20 Chorzów Ratusz - Zawodzie.

Sosnowiec to nie Będzin i Wojkowice i mam nadzieję, że jak sprawa się zaogni (bo chyba nikt nie sądzi, że to się skończy na odrzuceniu tej propozycji przez Sosnowiec), sosnowiczanie wykażą niezbędną determinację i tramwaj ten przed tą idiotyczną decyzją obronią.

15.10 18:16:49

suchy napisał(a):

@grzesiu-z1 - a może by tak od razu co godzine? albo co dwie? po co sie rozmieniać na drobne, przecież pasażerowi w weekend nie zrobi żadnej różnicy czy to 40 minut czy godzina, w końcu to pasażer ma być dla kzk, a nie kzk dla pasażera prawda? i to my sie musimy cieszyć że nasz kochany DEZorganizator wogóle cokolwiek nam podstawi?

a co do mojego komentarza do propozycji hołoty z Barbary: "Polakom gratulujemy Żywca, Ślązakom współczujemy KZK GOPu"

15.10 18:30:35

szymon napisał(a):

Również ja uważam, że KZK GOP zamiast zlikwidować jedną linię tramwajową, niech zlikwiduje wszystkie i zastąpi je liniami autobusowymi. Przeciez i tak teraz co chwilę są jakieś zatramwaje.

15.10 18:40:03

Żabek napisał(a):

@luk459: Ciebie też lepiej zastąpić autobusem ;]
@Grzesiu-z1: Wszystkich, którzy nie zmieszczą się do tramwaju skieruję wtedy do Ciebie.
Ja proponuję powrót do cyklu 16-minutowego na 27 albo nawet próbę wprowadzenia logicznejszego 15-minutowego składami, zmiana sobotniego cyklu 26 na 10-minutowy składami w szczycie, solówkami poza szczytem i 15-minutowy w sb/nd. Odpowiednie napełnienia gwarantowane.
W ramach cięć, jako, że 15 obslugiwana przez RK-1 chyba nadal, wycięcie jej w pień jako prawie w całości dublowaną przez autobusy.

15.10 18:58:26

Serd napisał(a):

". połączenie z centrum , przez dańdówkę , klimontów , juliusz, kazimierz, okrężna linia puszczona w obydwie strony z taktem co 20 minut a w szczycie co 10 byłaby idealna. moja propozycja to: dworzec pkp, plaza (nowy przystanek ) , sąd, ludwik, zakopiańska, andersa, dańdówka kościół, droga do klimontowa , fińskie domki, kopalnia porąbka, porąbka szkoła, porąbka cmentarz, juliusz, wiejska 1, wiejska 2, porąbka wiejska, kazimierz pętla, kazimierz kopalnia, kazimierz pętla, porąbka wiejska, porąbka hurtownie, zagórze zajezdnia, zagórze lenartowicza, zagórze mec, zagórze osiedle, pekin fsm, droga do klimontowa, dańdówka kościół, ańdówka andersa, zakopiańska, wanda, ludwik, wawel kościół, wawel, estakada, sosnowiec dw. PKP."

Z całym szacunkiem ale ta
linia dość długo jechałaby wjedną stronę

15.10 19:15:25

slowak99 napisał(a):

Weście wy wszyscy wytnijcie lepiej te swoje tak samo debilne komentarze jak ten cały kzk gop. Jak widać do nie wszystkich dotarło jeszcze, że tramwaj to najlepszy środek transportu...

Wyciąć to stołki u góry w kzk gopie a nie linię, bez której połamałaby się km w relacji Będzin <-> Sosnowiec...

Kto jeździ(ł) T27, to wie, jaki to idiotyczny pomysł!!!

15.10 19:42:34

shinkadamo napisał(a):

Kolejny przykład debilnej polityki transportowej w naszym regionie. Czy nikt nie widzi, że podstawą systemu transportowego w naszym regionie powinny być tramwaje jako szybsze, pojemniejsze, ekologiczniejsze pojazdy? Ile jeszcze będą chcieć zlikwidować linii tramwajowych, bo na tej T27 sie na pewno nie skończy? Zlikwidować należy wiele potworków (autobusów) dublujących tramwaje.
Tramwaj to taki środek transportu, że drogę ma wolną, bo po torach nic innego jak on nie jedzie. A po drodze, oprócz aut, tirów, jeżdżą autobusy, których jest zdecydowanie za dużo!
Zapewne KZK GOP jest takie jak Pan Haładus - antytramwajowe!

15.10 19:48:58

Franciszek napisał(a):

W holenderskiej Hadze (475586 mieszkańców w 2006 roku) linie komunikacji miejskiej obsługuje HTM (w Polsce PKM). Firma to obsługuje 12 linii tramwajowych i tylko 10 autobusowych. Nikt tam nie myśli o likwidacji linii tramwajowych wręcz przeciwnie.

15.10 19:58:00

MARIANO napisał(a):

Dziwi mnie zachowanie KZK GOP. Zgadzam się kolegą shinkadamo,że podstawą systemu transportowego powinien być tramwaj. Tyle mówi się obecnie o ekologii, szybkiej i sprawnej komunikacji. Zdaje sobie sprawę, że nasza komunikacja tramwajowa jest na kiepskim poziomie, ale jest szansa na poprawę tego stanu. Obawiam się, że KZK GOP nie skończy na likwidacji tej linii...

15.10 20:38:02

do MARIANO napisał(a):

Tak, w normalnych miastach podstawą komunikacji jest pociąg i tramwaj. Ale TU jest GOP, komunikacją zarządza KZK i PKP, miastami zarządzają różne takie barany, frankiewicze i haładusy, więc do normalności nam duuuuużo brakuje.

PS. Do KZK-GOP: WARA OD MOJEGO TRAMWAJU! ZLIKWIDOWAĆ TO SOBIE MOŻECIE PARĘ ETATÓW I PREMIE!

15.10 21:09:32

KZKGaPowicz napisał(a):

Prezydent Rudy Śląskiej chce prawdopodobnie zlikwidować wszystkie linie tramwajowe kursujące po terenie tego miasta. Powinien wziąć przykład z Pana Prezydenta Sosnowca K. Górskiego. Brawo Panie Górski!!! Tylko tak dalej popierać tramwaje, ponieważ są o wiele bardziej ekologiczne niż autobusy.

15.10 21:22:34

darek napisał(a):

Znowu Będzin miesza z tramwajami. Jak ich nie chcą to niech z Będzina tramy przeniosą do Katowic, a same 27 razem z 24 skrócić do Pogoń Będzińska Pętla. 28 zlikwidować a wozy dodać do 22(jako składy), które tranzytem przejeżdżałoby przez Będzin. Wtedy nareszcie TŚ dorobiłoby się linii szybkiego tramwaju. Zamiast tramwaju w Będzinie zostawić im ogryzek autobusowej 25, który łączy(ł) kiedyś Paryż z Rondem i prawie Pogoń z Grodźcem. Odcinek Piaski Rondo zastąpić minibusem w takcie co 60 min i niech mają. Dziwi mnie też wypowiedź na TVS, że Będzin utrzymuję linię 27. Jak to możliwe, skoro Będzin to tylko parę przystanków a Sosnowiec dużo więcej niż kilkanaście (proporcje 90% do 10%)

15.10 21:42:43

102n@ napisał(a):

Jak widać KZK GOP oraz TŚ wcielają racjonalizatorski program "Zwijanie sieci tramwajowej w aglomeracji katowickiej na lata 2008-2011" w całości finansowany przez prominentny skup złomu o bliżej nieokreślonej lokalizacji.
Mieszkamy 70 km od Krakowa... tylko tyle i AŻ tyle dzieli nas od normalnego świata, gdzie korzystanie z KM to przyjemność.

15.10 22:09:05

suchy napisał(a):

@darek naucz sie czytac - to nie bedzin miesza z tramwajami TYLKO KZKGOP!! bo to te ciepłe kluchy z Barbary chcą wyciąć T27, będzinowi nic do tego, oni tylko te tramwaje wypuszczają na zlecenie kzk..

15.10 23:04:47

TomekCh napisał(a):

Cieszę się, że tak wiele osób rozumie wyższość tramwaju nad innymi środkami transportu. Wiadomo, że głosy za likwidacją linii tramwajowych dotyczą osób, które o komunikacji miejskiej niewiele wiedzą.

@102n@: Komunikacja w Krakowie jest tragiczna :) Nie daj się zwieść paroma niskopodłogowcami :))) Tłok i za rzadko do potrzeb. No i potwornie drogo.

15.10 23:19:37

Vegeta napisał(a):

KZK-GOP doliczył się chyba zbyt dużej ilości bażantów i zajęcy, podróżujących tym tramwajem na gapę z Porąbki do Kazimierza i dlatego uznali tę linię jako nierentowną... Cóż, ankieterzy robili pewnie badania w wakacyjne, niedzielne wieczory.

Linia 27 od Dańdówki do Kazimierza to spory kawał rozklekotanego torowiska, więc są dwa wyjścia: remont kapitalny albo likwidacja. KZK i samorządowcy jak zwykle po najmniejszej linii oporu wybierają to drugie, bo przecież prościej puścić jakiś turystyczny autobus, zamiast ruszyć du.. i starać się o dofinansowanie z UE. Więc po 27 poleci pewnie 26, 24 i 15. Będzie na kolejne premie dla prezesa...

15.10 23:37:43

kolej_grzesiek napisał(a):

Przepraszam za to co tu napiszę, ale krew mnie zalewa, jak czytam takie wiadomości. Najpierw artykuł we "Wprost" teraz coś takiego. No ale co tu się dziwić, że KZK GOP promuje komunikację autobusową, skoro jeden z członków Zarządu Związku to były mechanik samochodowy, a to juz mówi samo przez siebie.

16.10 01:09:39

andrzejh69 napisał(a):

Brak słów, w świecie w aglomaracjach najpierw jest pociąg, potem tramwaj a na końcu autobus. W KZKGOP wszystko zaczyna się od autobusu (wszytskie linie 8xx szczególnie 840,870). Jak już zlikwidują tramwaje i powycinają autobusy do częstotliowości co 120 minut zaczną promować busiarstwo. Związek Komunikacyjny w naszej aglomeracji jak najbardziej jest potrzebny, ale dzialania KZKGOP z dnia na dzień wołoją o pomstę do nieba. Sadzę że ta organizacja jest za bardzo polityczna i za mało fachowa i stąd takie głupie decyzje. Nie tak dawno planowano również się pozbyć T17 a tu się dziś okazało że po wprowadzeniu częstotliwości 14 minut linia jest OK. Zamiast promować KM i robić działania pozyskujące klientów, robią wszytsko żeby było ich z dnia na dzień mniej, a że tak się dzieje wycinają kolejne linie. Powinn mieć nazwę "Komunalny Związek Likwidacji Komunikacji Miejsiej GOP"

16.10 08:04:45

Grzesiu-z1 napisał(a):

Na komunikację trzeba patrzeć z perspektywy KZK GOP (organizatora), a nie pasażera, więc wydaję mi się, że zdecydowanie lepiej skrócić i zmienić rozkład niż likwidować. Prędzej by mogli zlikwidować linię 24, która wg. mnie jest niepotrzebna - na Konstantynowie jeździ 55, 116 i 188 co w zupełności wystarczy.

16.10 09:16:01

butthead napisał(a):

@andrzejh69: I Ty myślisz, że po otwarciu Gliwickiej ta 17-tka co 14 minut pozostanie?

16.10 10:58:55

xxl napisał(a):

Proszę otwórzcie ten link i przeczytajcie na co musimy się godzić oni nam likwidują coraz to jakieś linie a sobie zamawiają luksusowe limuzyny !!!!http://bip.kzkgop.pl/siwz/s...

16.10 11:07:55

KONTROLER BILETÓW napisał(a):

NA LIKWIDACJI TEJ LINII STRACĄ GAPOWICZE KTÓRYCH NA TEJ LINII JEST ZNACZNIE WIĘCEJ NIŻ UCZCIWYCH PASAŻERÓW, PŁACĄCYCH ZA SWOJE PRZEJAZDY.

16.10 11:45:06

martin napisał(a):

Prawda jest taka że KZK woli autobusy , bo robią przetargi i są okazje do machlojek i różni osobnicy typu Henzago z tego żyją. A od tramwajów jakieś usługi trzeba wykupić tak czy owak.

16.10 14:11:38

bodziio napisał(a):

@KONTROLER BILETÓW Uważasz więc, że uczciwi pasażerowie nie stracą na likwidacji tej linii ? ROTFL.

16.10 14:53:40

zonk napisał(a):

KZK GOP działa etapami. Patrzy, gdzie jedzie tylko jedna linia i tam ciachają sieć. Nie zdziwcie się, jak ujrzycie m. in:
-skrócenie 6 do K-ce Rynek i likwidację sieci na Brynów
-zamianę 1 na 29 i likwidację torów w Gliwicach
-likwidację 31 i skrócenie 6 do Sikorskiego celem likwidacji sieci na Politechnikę
-No i żegnajcie się już z linią 38
Nie mówiąc już o 21 i 22, które naturalnie zostaną rozwalone przez Bądzin.
Aha i zapomnijcie o jakichkolwiek dogodnieniach autobusowych (chyba, że Henzago przemyci parę Ikarusów z Litwy, albo 15-letnie many z DDR).

16.10 16:16:49

foka napisał(a):

re: xxl: z tego co mówili z mediach to mieli wypadek i obecny samochód chyba poszedł do kasacji.

16.10 16:34:38

martin napisał(a):

Myślę że czarne chmury niebawem zawisną nad 12 i 18. Bo ten temat już kiedyś poruszano.A prezydenci miast zainteresowanych nie będą tacy stanowczy jak Pan Górski z Sosnowca.

16.10 16:56:52

car napisał(a):

@zonk: na Brynów jadą dwie linie (6,16)! Juz to widzę jak likwidują dopiero co wyremontowaną linię.

16.10 17:44:17

Vegeta napisał(a):

do Grzesiu-z1:
Ja bym wolał, aby przedłużono 24 do Środuli, a wycięto parę kursów 55, 116 czy 188. Ale to w GOPie jest nierealne.

Mam nadzieję, że mieszkańcy zaprotestują przeciw likwidacji tej linii. Pamiętacie, co było z 25? Tramwaj jeździł co pół godziny nawet w dni wolne. Obecnie autobus 25 ma czasem i DWUGODZINNE przerwy w rozkładzie, do tego obgryziono mu trasę! WARA OD 27!

16.10 19:25:00

Uratować linię tramwajową numer 27. napisał(a):

Trzeba walczyć o zachowanie linii tramwajowej numer 27 , tak jak w latach
60-tych mieszkańcy Elbląga , Gorzowa Wielkopolskiego i Grudziądza uratowali swe tramwaje przed likwidacją.

16.10 20:27:12

slowak99 napisał(a):

UWAGA!

Proszę wysłuchajcie mnie, trzeba coś z tym zrobić!!!

Niech ktoś zrobi projekt jakiś plakatów, które poinformują pasażerów o planowanej likwidacji T27, np. hasło: "precz z likwidacją tramwaju 27" czy coś w tym stylu...
Każdy kto by mógł, bierze i drukuje kilka(naście) kopii na zwykłym A4, i rozwiesza po 2, 3 kopie na wagon!

Razem przeciwstawmy się kzk gopowi!!

<do moderatorów: czy można jakoś wyeksponować ten komentarz, albo jego treść??, proszę, to dla naszego wspólnego dobra...>

16.10 20:28:17

greg napisał(a):

@slowak99:To zaczyna przybierać scenariusz rewolucji październikowej. Jeśli przyjąć że budynek przy ulicy Wita Stwosza będzie pałacem rodu Romanów, to członkowie zarządu KZK GOP już teraz powinni schować się głęboko w podziemiach swej twierdzy.

16.10 21:32:12

aso napisał(a):

@slovak99: W sprawie tramwaju 25 była nawet głodówka. Miasto było przeciw, radni byli przeciw, mieszkańcy byli przeciw (podpisy), a linię jak chcieli zlikwidować, tak zlikwidowali.

16.10 21:37:53

Big0s napisał(a):

To jest bez sensu.
Zgodziłbym się na likwidację T27 pod warunkiem autobusu 27 (ale owy już jest w Będzinie).
Nie mam na myśli jej likwidacji (bo jestem jej użytkownikiem i fanem), ale poszedłbym na taki kompromis jak było z linią T25.
Autobus nowoczesny i gitarra.
(Nie MAN czy Mastero, a nawet Solar, zupełnie coś odjechanego i wypasionego).

16.10 21:39:01

Grzesiu-z1 napisał(a):

@Vegeta - Jak sam widzisz - 24 na pewno nie zostanie nigdzie przedłożone, więc ta linia nie ma kompletnie sensu (albo się dubluje z 21 albo jedzie po odcinku, z którego nikt nie korzysta). 55, 116 i 188 są liniami objętymi dofinansowaniem ze ZPORR, z czego wynika, że kursują na nich wyłącznie nowe autobusy zatrzymujące się na odremontowanych przystankach co jest wiele korzystniejsze dla dzielnicy Konstantynów i Środula. Jak KZK GOP tak bardzo chce coś zlikwidować to niech się skupi na linii 24, a nie na 27. Np. jeśli w Będzinie się nie opłaca to wystarczy skrócić 27 do Pogoni przy okazji likwidując 24 i zwiększając częstotliwość 21 do 10minut, a jeśli to będzie mało to proponuję skierowanie 26 na Pogoń (w niektórych kursach do Będzina), a 27 do Milowic.

16.10 22:15:26

slowak99 napisał(a):

@Aso, @Greg: Ale mi chodzi o to także, by mieszkańcy się dowiedzieli o tych planach. Jakim prawem o tym ma decydować KZK GOP, skoro to miasto płaci??!! Dlatego też zachęcam do poparcia mnie...

Chciałbym, aby choć raz KZK GOP poparło głosy pasażerów...

16.10 22:22:35

andrzejh69 napisał(a):

butthead - wiesz co ja myślę tak naprawdę, poszukać gdzie indziej roboty i wyprowadzić się ze śląska, mimo że jestem ślązakiem, bo tu jest coraz gorzej, a dlatego jest coraz gorzej bo infrastruktura w tym KM z dnia na dzień jest coraz gorsza. Zobacz zresztą statystykę od 1985 roku jak z naszego regionu ludzie uciekają.

17.10 08:09:05

greg napisał(a):

@slowak:popieram szczerze Twoją inicjatywę, lecz rozwiązanie tego problemu leży w gestii władzy,(miasta, gminy, powiatu czy województwa) która Nas wszystkich reprezentuje. To oni biorą wysokie uposażenia i są odpowiedzialni za to, żeby nie przysparzać nam wszelakich kłopotów.
Jeśli chodzi natomiast o KZK GOP, to mnie zainteresowałoby najbardziej to, jakie plany rozwojowe ma KZK GOP w najbliższym czasie w stosunku do tramwajów w naszym regionie. Bo jak do tej pory pilnują jedynie swoich stołków i prowadzą destrukcje. Dobrze by się stało, aby ktoś ich z tego działania w jak najkrótszym czasie rozliczył, zanim "nie wytną" wszystkich linii tramwajowych.

17.10 20:08:04

slowak99 napisał(a):

@Greg: Dlatego też chciałbym, aby m.in. władze zauważyły tę inicjatywę, że zależy nam na istnieniu 27.

Z kolei odnośnie tych stołów, to pewno tam się takie machlojki toczą, o jakich nie masz pojęcia...

17.10 21:33:04

Gojira napisał(a):

Może to zabrzmi troszkę śmiesznie... ale może warto było by w tej sprawie napisać do programu typu: Uwaga, Interwencja itd. Oni poszukują sensacji a bez wątpienia w GOP-ie ją znajdą. Mogli by rozgrzebać kulisy zamknięcia tras 8 i 25, pokazać jak pięknie KZK GOP poprawił komunikację (jak obiecywał) w miejscach gdzie owe tramwaje zostały zlikwidowane itd. Pomimo iż nie przepadam za tego typu programami to naprawdę potrafią one być skuteczne... Co o tym sądzicie?
Piszcie do mnie na e-mail, proszę.

18.10 00:39:15


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!