Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Objazdy w Rybniku

11.07.2007

Tagi: objazd, ZTZ Rybnik, MZK Jastrzębie-Zdrój – Dodał: Jacek Sobota

Zamknięcie odcinków ulic 1 Maja/Chwałowickiej, Gliwickiej oraz Wodzisławskiej znacznie utrudniło kursowanie miejskich autobusów w Rybniku.


26 czerwca zamknięta została ulica Wodzisławska na odcinku od ronda Wodzisławskiego do ronda Irlandzkiego co spowodowało zmiany w kursowaniu kilku linii MZK i ZTZ. Na zamkniętym odcinku ulicy Wodzisławskiej jest budowana kanalizacji sanitarna, przewidywany termin zakończenia robót to 15 sierpnia 2007 r.

Linie MZK Jastrzębie Zdrój - E-3 oraz 216 od przystanku Popielów Skrzyżowanie (E-3) lub Zamysłów (216) w kierunku Rybnika kursują ulicą Wodzisławską, następnie Obwiednią Południową do ronda Chwałowickiego, ulicą 3 Maja i dalej po trasie. W kierunku Wodzisławia opisywane linie jadą odwrotnie niż w kierunku Rybnika. Niektórzy kierowcy linii E-3 w zamian za nieobsługiwany przystanek Smolna Osiedle zatrzymują się obok wjazdu na tymczasowy dworzec PKS.

Rybnik - Smolna, ul. Obwiednia Południowa
Rybnicki ZTZ postąpił inaczej niż wyżej opisywany organizator. W zamian za nieobsługiwany przystanek Smolna Osiedle obsługiwany jest przystanek Smolna Reymonta.
Autobusy linii 1, 2, 3, 6 po obsłużeniu przystanku Smolna Franciszkanie jadą ulicami: Wodzisławska, Reymonta, Raciborską, Obwiednią Południową i znów powracają na Wodzisławską.
Linie 4 i 8 od przystanku Rybnik Urszulanki jadą ulicami: Piłsudskiego, Jankowicka, Reymonta, Raciborska, Obwiednia Południowa, Wodzisławska i dalej po trasie.
Autobus kursujący na linii 7 po obsłużeniu przystanku Rybnik Sąd jedzie ulicą Młyńską, następnie Reymonta, Raciborską, Obwiednią Południową i Wodzisławską.
Linia 9 od przystanku Zamysłów kursuje odwrotnie niż linie 4 i 8 aż do przystanku Rybnik dworzec PKP.

3 lipca zamknięto ciąg Chwałowicka - 1 Maja od skrzyżowania z ulicą Parkową do skrzyżowania z ulicą Pod Hałdą. Powodem zamknięcia ulic jest budowa kanalizacji sanitarnej, a przewidywany termin zakończenia tej inwestycji to 31 sierpnia br. Z obsługi zostały wyłączone przystanki Meksyk Kamyczek, Meksyk Park oraz Chwałowice Kopalnia. Ten ostatni został przeniesiony na ulicę Śląska (nie obsługują go obecnie linie 5 i 22).

Linie 13 (w kierunku przeciwnym 32), 26, 27, 29, 31 i 49 w kierunku Śródmieścia po obsłużeniu przystanku Chwałowice jadą ulicami: 1 Maja, Śląska (ok. 150m za skrzyż. 1 Maja i Śląskiej obsługują przeniesiony przystanek Chwałowice Kopalnia), Wodzisławska, Obwiednia Południowa do ronda Chwałowickiego i dalej po właściwej trasie. W kierunku Chwałowic autobusy kursują odwrotnie. Kierowcy często na prośbę pasażerów zatrzymują się na przystanku Niedobczyce Skrzyżowanie.

Rybnik - Niedobczyce, ul. Wodzisławska
Autobusy kursujące na linii 5 od przystanku Chwałowice Las jadą ulicami: Okulickiego, Śląską i dalej po trasie jak wyżej opisane linie. Linia 22 kursuje odwrotnie niż linia 5.

Rybnik - Chwałowice, ul. Okulickiego -> Śląska
6 lipca z powodu remontu mostu na rzece Ruda został zamknięty odcinek ulicy Gliwickiej w dzielnicach Północ i Wielopole od ronda Europejskiego do skrzyżowania ulic Lipowej i Wielopolskiej. Przystanek Wielopole Skrzyżowanie został przeniesiony z ulicy Gliwickiej na Wielopolską (przy skrzyżowaniu z Owocową). Szacowany termin zakończenia prac to 30 listopada br.

Linie 11, 12, 13 i 14 (w kierunku Ochojca) kursują od przystanku Kąpielisko Ruda ulicami: Gliwicką, nowym łącznikiem do Wielopolskiej, Wielopolską i dalej po trasie ulicą Gliwicką lub Lipową (11).
Linie 14 (kierunek Rybnik DKM), 32, 40 i 41 kursują odwrotnie niż linie 11 - 14.

Rybnik - Północ, łącznik Gliwickiej i Wielopolskiej
(tekst i fot. Adam Ciepluch)

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Marcin napisał(a):

Linia E-3 w zamian za Smolną Osiedle zatrzymuje się na Zamysłowie. nie słyszałem żeby kierowcy zatrzymywali się gdzieś obok PKS'u. Tam jest za duży ruch. a w ogóle to ze Smolnej na PKS jest 15 minut drogi, więc co to za udogodnienie.

11.07 17:02:29


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!