Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Drugi konkurs - wyniki i nagrody

24.06.2007

Tagi: konkurs – Dodał: Krzysztof Bojda

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie! Do redakcji spłynęło ponad osiemdziesiąt zgłoszeń, z czego aż 54 zawierały komplet poprawnych odpowiedzi.


Podobnie jak i za pierwszym razem, w konkursie zadaliśmy Wam pięć pytań. Oto prawidłowe odpowiedzi.

1. W jakim dniu rozpoczęła działalność spółka Tramwaje Śląskie S.A.?

Odp.: 1 stycznia 2003 r. Wskutek komercjalizacji państwowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Tramwajowej w Katowicach powołana została do życia spółka Tramwaje Śląskie S.A.

2. Podaj minimum czterech przewoźników kursujących na zlecenie KZK GOP, którzy posiadają wśród swojej floty autobusy marki DAB (lub z nadwoziem DAB) i wykorzystują je do przewozu pasażerów na liniach Związku?

Odp.: PKM Gliwice, PKS Katowice, PKM Tychy, Transgór Mysłowice, Nowak Transport Nowe Chechło. Uznawaliśmy również PKS Gliwice, mimo iż występy autobusu DAB na liniach KZK GOP były jedynie epizodyczne. Wystarczyło podać czterech z wyżej wymienionych przewoźników. Zwracamy uwagę na fakt, że przedsiębiorstwa Ampex i Rzemyk z Bytomia nie obsługiwały w momencie zadania pytań żadnych z linii organizowanych przez Związek.

3. Ile kosztuje najtańszy jednorazowy bilet w komunikacji KZK GOP (bez uwzględnienia uprawnień do przejazdów ulgowych)?

Odp.: 2,40 zł. Jest to cena biletu jednorazowego za przejazd w granicach jednego miasta (gminy).

4. Podaj numer najkrótszej linii tramwajowej na Górnym Śląsku (na stałej trasie).

Odp.: 38. Długość trasy wynosi 1 350 metrów, rozkładowy czas przejazdu zaś 6 minut.

5. Ile gmin należy do MZKP w Tarnowskich Górach?

Odp.: 10. Do międzygminnego związku należą Krupski Młyn, Miasteczko Śląskie, Mierzęcice, Ożarowice, Piekary Śląskie, Świerklaniec, Tarnowskie Góry, Tworóg, Wielowieś i Zbrosławice. Wbrew podawanym do powszechnej informacji wiadomościom, gmina Pyskowice ostatecznie nie przystąpiła do MZKP.


Spośród nadesłanych odpowiedzi wylosowaliśmy zwycięzców. Otrzymają oni koszulki z logo Portalu WPK, skontaktujemy się z nimi drogą e-mailową.

Zwycięzcy:
1. Robert Kusiorowski, Mikołów.
2. Adam Szymański, Warszawa.
3. Michał Łukaszczyk, Ruda Śląska.

Gratulujemy!

W lipcu planujemy kolejny konkurs!

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

MKM Lechu napisał(a):

Będzie trzecia edycja?

24.06 19:53:16

butthead napisał(a):

Na lipiec planujemy kolejne atrakcje :)

24.06 20:43:36

suchy napisał(a):

no no no, widzę że konkurs zaczyna się cieszyć coraz większą popularnością..ponad 80 zgłoszeń z czego aż 54 poprawne,i to nawet aż z warszawy..może by tak w edycji lipcowej zwiększyć choć troszkę ilość nagród, skoro takie zainteresowanie jest?np 5-10koszulek..albo innych upominków z wpk..zawsze to o kilku szczęśliwych zwycięzców więcej:)

24.06 21:15:21

emem napisał(a):

Jak zrobimy wpisowe od udziału w konkursie, to nagród może być dużo więcej ;-) Może i skromnie, ale staramy się jakoś radzić.

24.06 22:35:10

Gliwiczanin napisał(a):

Proponuję zamieszczać listę osób, które udzielily prawiodłowych odpowiedzi. Sam fakt znalezienia się na takowej liście będzie wyróżnieniem. Pochwalę się, że to ja wyskoczyłem z tym PKS-em Gliwice :)

24.06 22:47:10

Dominik234 napisał(a):

Nie ty jeden Gliwiczanin :)

24.06 23:01:33

butthead napisał(a):

Oj, ale dalece nie byłeś pierwszy (coś dziwny z Ciebie gliwiczanin, swoją drogą ;) Oczywiście możemy publikować w przyszłości wszystkich, niestety jednak z powyższych powodów tylko dla kilku osób jesteśmy w stanie zapewnić upominki.

24.06 23:07:44

YoMaHa napisał(a):

Ja wiem, że będę się czepiał, ale jeden Ziom zapodał mi fajny tekst: "W związku z tym, że w pytaniu konkursowym nie podano, że bilet ma do czegokolwiek uprawniać, to prawidłową odpowiedzią będzie pewnie 5 groszy za bilet z automatu - faktycznie jest najtańszy". Potraktujcie to w formie żartu - MSPANC ;-)

24.06 23:08:07

memphis napisał(a):

Podano, że bilet ma być "za przejazd w granicach jednego miasta (gminy)" - spróbuj na bilecie za 5 gr pojechać gdzieś :P

24.06 23:30:54

butthead napisał(a):

Nie podano ;)

25.06 00:00:04

piotrek napisał(a):

Co do pytania nr 2 to PKM Tychy obsługuje na zlecenie KZK tylko linię 623 i jeszcze żadnego DAB-a od nich na niej nie widziałem. A jeżdżę nią prawie codziennie. Jedyne DAB-y na tej linii są od Nowaka. Też chciałem w odpowiedzi wymienić tego przewoźnika, ale pomyślałem że może to być błąd.

P.S. Czy mi się zdaje, czy po zmianie przewoźnika na 623 będzie 100% niskiej podłogi? Bo tak wynika z nowego rozkładu na kzkgop.pl

25.06 00:05:03

aso napisał(a):

Ja proponuję popracować trochę nad sposobem formułowania pytań. "W jakim dniu rozpoczęła działalność spółka Tramwaje Śląskie S.A.?" - w środę.

25.06 00:48:12

jirzi300 napisał(a):

Najtańsze są bilety po 5 groszy.

25.06 06:26:44

memphis napisał(a):

Nie było ani jednej odpowiedzi, że TŚSA rozpoczęła działalność w środę albo, że najtańszy bilet jest za 5 gr. Widać Czytelnicy nie zaprzątają sobie głowy zbyt szczegółową analizą gramatyczno-leksykalną treści pytań tylko po prostu odpowiadają, najczęściej prawidłowo.

25.06 07:33:24

Jarek5 napisał(a):

Mam tylko nadzieję, że w następnych edycjach zaczniecie bardziej wychodzić po za GOP bo to jest moim zdaniem troche taka dyskryminacja...

25.06 11:47:32

butthead napisał(a):

WPK jest portalem opisującym komunikację na Górnym Śląsku i w Zagłębiu, więc trudno to rozpatrywać jako dyskryminację.

25.06 12:44:26

Jarek5 napisał(a):

Tak tyle, że Górny Sląsk to troche więcej niż GOP tak się składa.

25.06 13:16:50

suchy napisał(a):

piotrek nie martw się, ja też się zastanawiałem czy napisać pkm tychy, bo owszem, nawet w internecie znalazłem zdjęcie takiego daba na 623..zarzuciłbym linkiem ale nie wiem czy mogę, czy mnie administratorzy nie skrzyczą że robie jakąś reklame albo łamie prawa autorskie więc przy okazji niech powiedzą czy moge wkleić link do zdjęcia:D

a co do zdjęcia, jest ono co prawda z 26 lipca 2006, ale jest na nim DAB z pkm tychy z tablicami linii 623..tyle że nie wiedziałem czy tychy dalej wypuszczają go na linię..

a co do biletów to moi drodzy, każdy logicznie myślący nie myślałby o biletach za 5 groszy z automatu, bo to są bilety uzupełniające, zwłaszcza że było dodane jeszcze w nawiasie że (bez uprawnienia do ulg)..no to sory, ale słyszeliście o ulgach na bilet za 5 groszy? bo ja nie..w cenniku kzk też nie ma podanego nigdzie biletu za 5 groszy..najtańszy bilet jednorazowy na naklejkach w busie i na stronie kzk to ten za 2,40

25.06 14:26:15

butthead napisał(a):

Każdy zainteresowany może sobie na TWB poszukać, nie ma w tym żadnej tajemnicy ;) Oczywiście zawsze pojawiają się pewne nieścisłości, liczymy jednak (jak w przypadku tego biletu za 5 gr) na zdrowy rozsądek Czytelników.

25.06 17:00:00


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!