Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Kolejny Heuliez na trasie

08.03.2007

Tagi: tabor, Zagozda – Dodał: Maciej Makula

Wczesnym porankiem w Zabrzu zadebiutował kolejny Heuliez GX187 sprowadzony przez Henryka Zagozdę. Autobus o numerze taborowym 345 pojawił się na linii 720.


Po opisywanym niedawno wozie o numerze 348 to kolejny francuski nabytek w stajni przewoźnika z Chebzia. Pojazd wyprodukowano w roku 1992 i jeszcze do niedawna służył mieszkańcom francuskiego Grenoble. Podobnie jak i swój poprzednik wyposażony jest w przyciski do otwierania drzwi przez pasażerów.

Zabrze, ul. Wolności x Miarki (fot. S. Nadolski)

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Porębiak napisał(a):

Wygląda całkiem, całkiem. Grenoble. Zazdroszczę Wam tych nowszych przegubowców z Rudy Śl., Jaworzna czy Katowic. Jak u nas jedzie rano na linii 2 Poręba-Zawiercie ten stary długi Ikarus to można się przekręcić. Nie wiecie czy tu też coś kiedyś się zmieni ?

08.03 18:17:11

zabrzański napisał(a):

I znowu ktoś napisze że to złom z zachodu.Ludzie,cieszcie się że w ogóle macie czym jezdzić.

08.03 20:35:19

mamiol93 napisał(a):

Podoba mis ie ten busik:)Pomimo że jest juz w pewnym wieku to wygląda całkiem przyzwoicie i ładnie jak na tamte lata produkcji:)

08.03 21:05:35

krystek napisał(a):

No no ciekawe jak długo będzie takim stanie jak jest na tym zdjęciu chyba rozpoznaję tam właściciela za kierowicą pana Zagozdę.

08.03 22:10:46

kysó napisał(a):

@zabrzański: bo to jest złom z Zachodu, który we Francji został wycofany z eksploatacji właśnie dlatego że jest złomem i antykiem, pewnie z pół miliona kiloemtrów na liczniku to już ma. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie nówki sprzedawał za 50 groszy za kilo. Ja się cieszę że mam czym jeździćbo PKM Gliwice ma ładne i nowe MAN-y i Solarisy a PKM Sosnowiec i PKM Katowice to jeszcze Jelczyki fajne mają. I tylko tymi markami jeżdżę. W złom nie wsiadam.

10.03 16:21:22

zabrzański napisał(a):

@ kysó-A MAN jest z Niemiec,a Solaris jest produkowany na licencji Niemieckiego Neoplana.Jaki z tego morał?- że wsiadasz w złom z Niemiec.Sad but true.

11.03 10:02:04

zabrzański napisał(a):

@kysó-a nie zastanawiałeś się dlaczego,te autobusy(MAN,DAB,VOLVO)trafiają akurat do Polski???? Bo w Niemczech(MAN),Danii(DAB) i Szwecji(VOLVO)nikt nie chce tymi złomami jezdzić,a że polak głupi,to sobie pozwala wcisnąć złom z zachodu.Co do Jelczy i Solarisów,to te drugie nie cieszą się zbytnim wzięciem na zachodzie,że o Jelczach nie wspomnę,a to dlatego iż nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie sprowadzał złomu z Polski.A PKM Gliwice kupując MAN-y,DAB-y i Volvo i Solarisy sam stał się skupem złomu tak polskiego jak i zagranicznego.

11.03 13:41:12

kolej_grzesiek napisał(a):

Miałem dziś okazję się przejechać tym busem dzisiaj na 720. Całkiem fajnie się nim jedzie, no i co trzeba podkreślić chodzi cicho.

11.03 21:28:27

jasiu1985 napisał(a):

lepsze to niż stare rozpadające się zagozdowe Ikarusy, ale mimo wszystko wolałbym widzieć nowe autobusy

12.03 14:12:20

czesiek napisał(a):

@jasiu1985-rynek autobusowy działa na takich samych zasadach jak samochodowy:bogaty sprzeda używkę,biedniejszy tą używkę kupi,czy to tak trudno zrozumieć.

13.03 20:28:50

jasiu1985 napisał(a):

czesiek- ja nie podważam zasad działania rynku samochodowego czy autobusowego, miło byłoby jednak gdyby przewoźnicy kupowali nowy sprzęt, a jedynym, który może do tego ich zmusić jest KZK GOP. Wymagania jednak można stwiać przy odpowiednich stawkach

13.03 20:43:48

czesiek napisał(a):

Jasiu1985 - ja również nie neguję tego co napisałeś,jednak jeśli marzysz o solarach,to stać jedynie PKM-y na ich zakup,dlatego że są dotowane przez miasto(PKM Tychy)lub kilka miast jak np.PKM Gliwice-(Gliwice i Zabrze).Biedniejsi jak Zagozda muszą radzić sobie sami

14.03 18:48:05

jasiu1985 napisał(a):

Czesiek- i tu sie musze zgodzić, cały problem to niskie stawki, a co za tym idzie niskie wymagania KZK GOP

15.03 08:15:21

IK@RUS napisał(a):

Moim zdaniem jednak, gdyby KZKGOP podniósł stawki, to wzrosłyby ceny biletów, a jedynym sposobem na jednoczesne podniesienie stawek i obniżenie cen biletów, to zachęcanie jaknajwiększej ilości osób do korzystania z komunikacji, przez co wzrosną zyski. Ludzie natomiat, jesli maja auto, nie będą jeździć komunikacją, a to przez zły stan taboru, który jest zły, bo stawki są za niskie, a są niskie, bo gdyby podnieść ceny biletów niktby nie jeździł KM, a jedyny sposób na jednoczesne podniesienie stawek i obniżenie cen biletów, to zachęcanie jaknajwiększej ilości osób do... itd. TZW. błędne koło. Musiałby nastąpić przełom w jednym z punktów by koło nabrało prędkości...

17.03 20:09:12

czesiek napisał(a):

@ IK@rus-jak to mówią:gdyby babcia miała wąsy... .Twój post opisuje niestety prawdę o komunikacji w GOPie.

18.03 18:15:02


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!