Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

10 lat minęło...

27.02.2014

Tagi: redakcja – Dodał: Jakub Jackiewicz

Dziś mija 10 lat od chwili kiedy uruchomiony został Wojewódzki Portal Komunikacyjny. Wiele się przez ten czas wydarzyło i zmieniło. W drugą dekadę wchodzimy z pewnymi zmianami organizacyjnymi i niestety w dość okrojonej formule.


Podejmowane od dłuższego czasu próby utrzymania serwisu nie dały zbytnich efektów. Publikowanie bieżących informacji wymaga sporego zaangażowania, aby prezentowane materiały były wysokiej jakości, szczegółowe i wnoszące coś więcej niż proste informacje prasowe publikowane w ogólnotematycznej prasie. Niestety nie udało się zbudować odpowiedniego zespołu redakcyjnego. Zapewne częściowo dlatego, że formuła takiego serwisu już się być może wyczerpała. A oprócz tego również dlatego, że wymaga to poświęcenia dużej ilości czasu, co napotyka na trudności obiektywne. Hobbystyczne podejście ściera się bowiem z życiem prywatnym i zawodowym. Nie widać również perspektyw znalezienia źródła dofinansowania działalności redakcji, co pozwoliłoby przejść na działalność stricte biznesową.

Dlatego też wraz z nowym rokiem działalności postanowiłem mocno okroić jego funkcjonowanie i zlikwidować część informacyjną. Nie będą już publikowane bieżące informacje o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, ani komunikaty. Pojawiać się będą jedynie od czasu do czasu wpisy związane z publikowaniem materiałów uzyskanych od różnych podmiotów (informacja publiczna i inne ciekawostki), ewentualnie artykuły przeglądowe lub komentarze. Serwis prowadzić będę obecnie całkowicie samodzielnie (co i tak od dłuższego czasu miało miejsce), nie gwarantuję ani regularności, ani cykliczności zamieszczania materiałów. W ślad za tymi zmianami wprowadzona została korekta nazwy serwisu - Portal zamienił się w Przegląd. Zmienił się również wydawca. Forum dyskusyjne oraz baza taboru pozostają bez zmian i będą funkcjonować tak jak dotychczas. Cały czas dostępne jest również archiwum wszystkich opublikowanych materiałów.

J. Jackiewicz

A jak wyglądał Portal WPK dawno temu? Dzięki "Wayback Machine" możemy to sobie przypomnieć (zrzut z 3 kwietnia 2004 r.):« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Dave napisał(a):

Szkoda :( ALe dobrze, że choć nie zostaje to zlikwidowane na amen ani zawieszone, jak już było wcześniej. Jak będzie coś ciekawego/ważnego w transpoercie publicznym to publikuj w miarę czasu i możliwości. :)

28.02 12:06:29

LechuKCE napisał(a):

Bardzo lubiłem rubrykę ze zmianami malowania i reklamami. :)

20.03 12:09:15

TRANSPORTOWIEC napisał(a):

Dzięki panowie za te lata pracy :-)
Spróbujcie może zamiast prowadzenia forum czas zaoszczędzić na prowadzenie WPK. Może warto pomyśleć nad płatną wersją papierową. Chętnie bym kupił i wsparł waszą działalnośc :-)
Proponuję też dodać więcej tematów historycznych, problemowych (coś ala "Komunikacja") i kolejowych, trolejbusowych (Tychy) oraz infrastrukturalnych, opisów taboru i można stworzyć nawet fajne regionalne pisemko o zbiorkomie. Można też trochę napisać o projektach sieci rowerowych (np. gliwickie plany), wszak rower staje się powoli uzupełnieniem zbiorkomu.
A do redagowania zachęccie klubowiczów z KMTM (mają wiedzę i umiejętności).

17.05 23:40:59

lyssy napisał(a):

Prawa dla kierowców ??? Pasazerowie nie maja żadnych praw ,dzisiaj ,tj.24.05.2014 autobus linii 42 prawidlowy odjazd 20:18 z przystanku Ploki Centrum , odjechal o godzinie 20:15 pomimo interwecji u kierowcy 2 pasazerek . Kierowca stwierdzil iż spieszy do domu . Przez pospiech kierowcy , do domu spoznily sie 2 dorosle osoby i 6 letnie dziecko. Swiadkiem są ludzie i MONITORING. Jaka prsca- taka placa ... Zwolnic tego kierowcę ... Niech sam sie buja ,a nie pasażerów...

24.05 21:58:35


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!