Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Konkurs na modernizację dworca na Osiedlu Wieczorka

07.11.2013

Tagi: Piekary Śląskie, infrastruktura, inwestycje – Dodał: Jakub Jackiewicz

Urząd Miasta Piekary Śląskie ogłosił konkurs na na wykonanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej przebudowy dworca autobusowego na Osiedlu Wieczorka.


Konkurs potrwa do 31 stycznia 2014 r., a werdykt ma być ogłoszony do 6 marca. Pula nagród w konkursie wynosi 15 tys. zł - dla autora najlepszej koncepcji przewidziano 10 tys. zł, a dla laureata plebiscytu wśród mieszkańców - 1 tys. zł. Rozpoczęcie prac budowlanych przewidziano na wiosnę przyszłego roku, a szacunkowy koszt przebudowy to ok. 1,5 mln zł.

– Chcemy, by nowy dworzec był przede wszystkim funkcjonalny, bo to jest najważniejsze dla pasażerów, korzystających z komunikacji publicznej – mówi Stanisław Korfanty, prezydent Piekar Śląskich. - Zastrzegamy możliwość wykorzystania istniejących elementów konstrukcji peronów przystankowych, chociaż ich liczba nie odpowiada obecnym potrzebom – dodaje Marcin Gaweł z Zespołu Prasowego Urzędu Miasta - Z trzech obecnych peronów, jedynie dwa są realnie wykorzystywane (4 przystanki).

(autor: Jakub Jackiewicz)

Jak podają urzędnicy, podstawowym celem modernizacji jest zapewnienie płynnego ruchu autobusów oraz możliwie jak najbardziej wszechstronne zapewnienie komfortowej obsługi pasażerów. Oczekuje się, że ze względu na charakter miejsca, koncepcja powinna uwzględniać i przewidywać powstanie w tym miejscu form małej architektury, poczekalni, punktu obsługi pasażera, publicznych toalet, punktów gastronomicznych, handlowych, czy usługowych. Przewidziana jest likwidacja obecnie funkcjonujących wolnostojących między peronami obiektów handlowych oraz powstanie nowego obiektu zapewniającego podstawowe funkcje dla obsługi ruchu pasażerskiego.

Konkurs oceniany będzie na dwa sposoby. Zasadnicza ocena prac należeć będzie do powołanej przez miasto komisji konkursowej. Równolegle jednak prowadzone będzie głosowanie internautów i czytelników dwutygodnika "Twoje Piekary".

Organizator konkursu zaprasza do wzięcia udziału osoby czy zespoły projektowe, które posiadają odpowiednie uprawnienia, by na podstawie swojej koncepcji były w stanie przygotować projekt budowlano wykonawczy.

Urząd Miasta informuje ponadto, że do 20 listopada na adres zp2@piekary.pl można nadsyłać uwagi i propozycje rozwiązań, jakie powinny zostać zastosowane, by dworzec był bardziej przyjaznym miejscem. Zebrane opinie zostaną przedstawione na stronie miasta, by zarówno osoby które wezmą udział w konkursie jak i te, oceniające nadesłane koncepcje, mogły zapoznać się z opiniami mieszkańców. Także na etapie oceny zgłoszonych projektów, mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinię, która z przedstawionych koncepcji podoba się najbardziej.

» zapoznaj się ze szczegółami konkursu na stronie Urzędu Miasta Piekary Śląskie

Dworzec autobusowy przy ul. Jana Pawła II na Osiedlu Wieczorka w Piekarach Śląskich obsługuje obecnie 12 linii komunikacji miejskiej, z czego większość ma tam swój przystanek końcowy. Ostatni remont przeszedł w 2006 roku, co później było przyczyną perturbacji związanych z wyjściem Piekar Śląskich z Międzygminnego Związku Komunikacji Pasażerskiej. To MZKP było wcześniej właścicielem dworca i żądało później od Piekar Śląskich zwrotu nakładów na jego modernizację (w 2008 roku dworzec był nawet przez kilka dni zamknięty dla ruchu).


« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

P Śl napisał(a):

Śmierdzi mi to z daleka politycznym kitem, z którego nic nie wyjdzie. Wybory tuż tuż.

07.11 23:25:17

Darek napisał(a):

Piekary Śląskie pozazdrościły Tarnowskim Górom

08.11 13:00:51

viator napisał(a):

Żaden hiperdworzec nie jest potrzebny, bo to zwykła pętla jest. Wystarczy wymienić zadaszenie i wywalić te budy. Co do pawilonu z WC, POPem itp. to byłoby miejsce na to w miejscu dawnej dyspozytorni.

09.11 22:04:16


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!