Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Kolejny etap remontu torowiska na ul. 3 Maja w Sosnowcu

06.11.2013

Tagi: Tramwaje Śląskie, inwestycje, infrastruktura, KZK GOP, rozkład jazdy, Sosnowiec – Dodał: Jakub Jackiewicz

Na ul. 3 Maja w centrum Sosnowca od 14 października 2013 r. trwa remont torowiska. Od 11 listopada wprowadzone zostają kolejne zmiany w organizacji ruchu.


Prace rozpoczęły się 14 października, wówczas wyłączono z eksploatacji prawy tor w kierunku jazdy do dworca PKP. Wprowadzone zostały zmiany w kursowaniu linii tramwajowych:
- linie 15 i 21 w kierunku Pogoni skierowano trasą objazdową przez Rondo Gierka (z pominięciem przystanku przy dworcu PKP),
- linia 26 została skierowana do pętli Pogoń Akademiki (z pominięciem Milowic),
- linię 36 skrócono do relacji Brynów - Zawodzie Pętla (bez wjazdu do Szopienic i Sosnowca), a tymczasową linię 45 kursującą w Katowicach z pl. Miarki do Zawodzia zlikwidowano,
- uruchomiono nową linię tymczasową 35 w relacji Milowice Pętla - Pogoń - Będzin - Osiedle Zamkowe Pętla,
- linie 24 i 27 kursowały bez zmian.

Tramwaje poruszają się jednotorowo na odcinku od przystanku Sosnowiec Estakada aż do rozjazdu usytuowanego przed skrzyżowaniem z ul. Dęblińską. Przejazd zabezpieczony jest sygnalizacją ręczną (od strony Dęblińskiej skrzynka sygnalizacyjna zamontowana jest już na przystanku przy dworcu PKP, gdyż na tym fragmencie ulicy tramwaje kursują tylko w jedną stronę),

(autor: Wiktor Stryjakiewicz) (autor: Wiktor Stryjakiewicz) (autor: Wiktor Stryjakiewicz)

Wprowadzona organizacja ruchu, stosunkowo długi odcinek jednotorowy, sygnalizacje drogowe i spory ruch tramwajów spowodowały, że występowały ogromne zakłócenia w kursowaniu linii tramwajowych. Od 28 października wprowadzono zmiany w kursowaniu:
- linia 24 została skrócona od strony Okrzei do przystanku Sosnowiec Dworzec PKP (w jednym kierunku przez Małachowskiego, powrót przez Sienkiewicza),
- linia 26 powróciła na trasę do Milowic,
- linia 35 została zlikwidowana,
- a w zamian z Pogoni do Osiedla Zamkowego wydłużona została linia 15,

Takie zmiany spowodowały, że na odcinku ul. 3 Maja od Małachowskiego do Dęblińskiej tramwaje kursują w jednym kierunku obydwoma torami. Przystanek Sosnowiec Dworzec PKP obsługiwany jest na obu torach.

(autor: Wiktor Stryjakiewicz) (autor: Wiktor Stryjakiewicz)

Teraz, od 11 listopada prace przenoszą się na drugi tor - prawy w kierunku jazdy do Będzina. Oznacza to, że nie będzie możliwości skrętu z ul. Małachowskiego w kierunku Będzina. Wprowadzone zostają następujące zmiany w kursowaniu linii tramwajowych:
- linie 15 i 21 kursować będą w kierunku Będzina przez dworzec PKP (likwidacja trasy objazdowej przez Rondo Gierka), ale linia 15 pozostanie na trasie wydłużonej do Osiedla Zamkowego,
- linia 27 zostanie skierowana do Milowic (z pominięciem Pogoni),
- linia 24 pozostanie na trasie skróconej z Okrzei do dworca PKP,
- linia 26 kursować będzie bez zmian.

Uruchomiona zostanie także po raz drugi linia 35 w relacji Milowice Pętla - Sosnowiec Dworzec PKP - Pogoń - Będzin - Osiedle Zamkowe Pętla. W poprzedniej odsłonie (październikowej) kursowała w dni robocze co 20/40 minut, a w soboty co 2 godziny. Teraz będzie tylko gorzej. W rozkładzie jazdy przewidziano zaledwie 8 par kursów w dni robocze (z czego połowa tylko na trasie Milowice - Pogoń). Trzy rano, trzy popołudniu i dwa w nocy (a właściwie nad ranem). W soboty przewidziano aż 7 par kursów - co godzinę od ok. 7 do 14 plus dwie pary kursów nocnych. W niedziele wykonywane będą tylko 2 pary kursów nocnych.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

DW napisał(a):

Warto zwrócić uwagę na to, że od 14 do 27.10 linia 26 co około godzinę miała wydłużoną trasę do Będzina oraz, że nastąpiła ciekawa sytuacja. Wprowadzono ruch po jednym torze a zwiększono liczbę kursujących tym odcinkiem tramwajów. Przez co blokowała się również jednokierunkowa ulica Małachowskiego.

06.11 21:28:48

Warturtles napisał(a):

Wkradł się mały błąd. Linia która uległa likwidacji to 45 kursująca na trasie Zawodzie Pętla - Plac Miarki. 46 dalej jeździ :)

08.11 14:47:16

memphis napisał(a):

racja :)

08.11 19:35:17


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!