Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Bilety czasowe w Czechowicach-Dziedzicach

19.07.2013

Tagi: bilety, PKM Czechowice-Dziedzice – Dodał: Jakub Jackiewicz

Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach na sesji w dniu 16 lipca 2013 r. wprowadziła zmiany w cenniku opłat za przejazdy komunikacją miejską oraz w katalogu uprawnień do ulg. Od 22 lipca 2013 r. zaczną obowiązywać bilety czasowe.


Dotychczas bilety jednorazowe można było nabyć w dwóch wersjach - na I strefę (gmina Czechowice-Dziedzice) za 3 zł i na II strefę (cała sieć komunikacyjna) za 3,40 zł. Były to bilety jednoprzejazdowe i nie uprawniały do przesiadek.

Zgodnie z nową uchwałą bilet za 3 zł równolegle uprawniać będzie do podróży przez 20 minut, a bilet za 3,40 zł - przez 40 minut. W tym czasie można się swobodnie przesiadać.

Ceny i rodzaje pozostałych biletów nie ulegają zmianie. Taryfa czasowa funkcjonowała w Czechowicach-Dziedzicach kilka lat temu, została jednak zastąpiona strefową. W uzasadnieniu uchwały czytamy, że zmiana ma zwiększyć konkurencyjność PKM-u w stosunku do innych przewoźników świadczących usługi przewozowe na terenie gminy.


Rada Miejska wprowadziła także drobne zmiany w katalogu ulg taryfowych. Do osób uprawnionych do przejazdów bezpłatnych dopisano omyłkowo pomniętych w poprzedniej uchwale ociemniałych wraz z towarzyszącym im opiekunem. Bezpłatnie będą mogli podróżować czechowickimi autobusami także wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wolontariusze biorący udział w akcjach organizowanych przez gminę Czechowice-Dziedzice (na podstawie legitymacji wolontariusza w dniu zbiórki pieniędzy).

Do korzystania z biletów ulgowych (50%) uprawniono za to osoby biorące udział w programie "Rodzina 3+" (zgodnie z regulaminem tego programu, na podstawie karty "Rodziny 3+").


Komunikacja miejska w Czechowicach-Dziedzicach (a także w mieście Bielsko-Biała i gminie Jasienica na wybranych liniach na podstawie porozumień komunalnych) obsługiwana jest przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. PKM działa w formie prawnej samorządowego zakładu budżetowego (od 1 lipca 1997 r., wcześniej było to przedsiębiorstwo państwowe, którego mienie skomunalizowano na rzecz gminy Czechowice-Dziedzice decyzją z dnia 23 lipca 1992 r.).

Zdaniem władz miasta formuła ta przestała się sprawdzać i rozpoczęto przymiarki do przekształcenia PKM-u w spółkę prawa handlowego. Wg wiceburmistrza Czechowic-Dziedzic Macieja Kołoczka zmiana formy prawniej umożliwi przekazywanie większych gminnych dotacji, a tym samym poprawi funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Zgodnie bowiem z ustawą o finansach publicznych dotacja przedmiotowa do działalności samorządowego zakładu budżetowego nie może przekroczyć 50% jego kosztów. 28 maja 2013 r. przyjęto w tej sprawie uchwałę intencyjną. Ewentualne przekształcenie mogłoby nastąpić od 1 stycznia 2014 r.


« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!