Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Podwyżka cen biletów KZK GOP uchwalona

15.06.2011

Tagi: bilety, KZK GOP – Dodał: Jakub Jackiewicz

Podczas obrad 14 czerwca 2011 r. Zgromadzenie KZK GOP przyjęło uchwałę wprowadzającą od 1 sierpnia 2011 r. podwyżki cen wszystkich rodzajów biletów - średnio o 15%.


Podwyżka uzasadniana jest rosnącymi kosztami funkcjonowania komunikacji, jednocześnie gminy nie są chętne do zwiększania składek płaconych do KZK GOP. Za przyjęciem uchwały głosowało 20 członków Zgromadzenia, przeciw było 4 (Teresa Kosmala - burmistrz Czeladzi, Witold Kwiecień - burmistrz Wojkowic, Stanisław Korfanty - prezydent Piekar Śląskich i Wojciech Kulawiak - radny z Sosnowca).

Roman Urbańczyk, Przewodniczący Zarządu KZK GOP przyznał, że w kolejnych latach planowane są następne podwyżki cen biletów. Zapowiedział jednak, że od przyszłego roku KZK GOP wprowadzi do taryfy bilety czasowe.

Czytaj więcej:
» Nowe ceny biletów KZK GOP
» "Taryfy - ceny i ulgi, jak to ugryźć" - artykuł o zagadnieniach taryfowo-biletowych

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

arek napisał(a):

czasowe ja to srednio widzę bo jednak na tym co teraz są moge jechać z jednego na 2 osiedle a np jadąc na czasowym 20 min to już przekroczę tam z kilka min i muszę droższy wiec lipa

15.06 13:13:36

iks napisał(a):

powinna być strefowo czasowa taryfa.
Weźmy gliwicki 126. ze 3 przystanki pokonuje kilka chwil, jednak w szczycie to już jest kilkanaście minut. I co wtedy? Rano pojade tym biletem 5 przystanków a w szczycie nawet jednego?

15.06 15:16:32

ikar280 napisał(a):

Dokładnie, bilety czasowe nie będą dobrym rozwiązaniem

15.06 16:22:41

zonk napisał(a):

Jadąc 23 z Chorzowa Batorego do Nowego Bytomia ok. 15 minut trzeba płacić 4 zł - też lipa.

15.06 16:51:13

DS napisał(a):

Czytajcie ze zrozumieniem!! Pan Urbańczyk powiedział, że do obecnej taryfy wprowadzi bilety czasowe więc będą dwie taryfy. Analfabeci...

15.06 17:50:37

Sobol napisał(a):

@iks: dlatego np w Tychach nie liczy się czas przejazdu wg zegarka tylko rozkładowy więc jak w rozkładzie jest podany czas przejazdu 19 minut to kasujesz bilet 20 minutowy i nie interesuje Cię, że autobus stał w korku i jechałeś np 25 minut.

15.06 18:35:26

Artek napisał(a):

Tak samo jest też teraz z tym godzinnym biletem, że ważny jest czas w jakim jedzie rozkładowo a nie rzeczywiście?

15.06 19:15:37

ja napisał(a):

@Sobol: Dokladnie jest jak mowisz, bierze sie pod uwage tylko czas rozkladowy a nie rzeczywisty, ale co niektorym mozna to tlumaczyc 100 razy a i tak beda gadac dalej bzdury...

15.06 19:55:28

memphis napisał(a):

Czas rozkładowy przestaje mieć znaczenie po przesiadce, wówczas i tak istotny jest czas rzeczywisty, bo nie ma możliwości sprawdzenia gdzie pasażer wsiadł.

15.06 19:58:31

P Śl napisał(a):

@memphis: Czyli nie ma znaczenia nigdy, bo przed przesiadka mozesz jechac do konca.

@Sobol: Wszystko fajnie tylko najpierw kontrolerzy musieli by byc bradziej rozgarnieci w temacie.

15.06 21:25:57

eM napisał(a):

- Od wspierania najuboższych jest pomoc społeczna - argumentował Frankiewicz.

15.06 22:51:17

Piotrek napisał(a):

"A sentymenty nie mogą blokować rozwoju miasta" - uświadomił przeciwników likwidacji tramwajów gospodarz miasta Gliwice.

16.06 09:36:03

Piotrek napisał(a):

Panie Urbańczyk! Kiedy dotrze do Pańskiego za... ...ba, że należy zaoszczędzić pieniądze likwidując autobusy dublujące tramwaje i pociągi? Oczywiście przy jednoczesnym wprowadzeniu w życie takich drobiazgów, jak sensowny bilet ATP, priorytet dla tramwajów na skrzyżowaniach, sensowny rozkład, skomunikowania, przejrzysta informacja z mapkami itp.
Tak, wiem, Pan i Pana ludzie nie macie zwyczaju zajmować się głupotami.

16.06 09:43:38

Jaś napisał(a):

Piotrek masz rację wtedy KM padnie, a najtańszy bilet będzie za 5 zł bo budżety miast są puste. Od znajomej z Kzkgop wiem że to Tramwaje doprowadzają KM do ruiny i najchętniej by się ich pozbyli ale tego nie mówi się głośno gdyż jest to politycznie niepoprawne.

16.06 11:01:31

Iznogud napisał(a):

@Jaś - wykrakałeś! :-(.

Kolejny radny pajac z GOP-u szczeka na temat likwidacji tramwajów... Tym razem - w Dąbrowie Górniczej. Na szczęście - na razie pozostali radni pomysł wyśmiewają...

Źródło:
http://dabrowagornicza.nasz...

16.06 17:20:27

LiAZ napisał(a):

Żenada.

16.06 19:46:58

Sobol napisał(a):

@memphis: na biletach strefowych w ogóle nie ma możliwości przesiadki, więc darowanemu koniowi...
Po drugie można być sprytniejszym i skasować bilet o dłuższym czasie ważności np 90-cio minutowy i jechać na nim w jakieś miejsce coś załatwić i z powrotem do domu.

@P Śl: Zdarzyło mi się pisać odwołanie (co prawda w innej sprawie - na bilecie okresowym umieściłem imię i nazwisko ale bez adresu który teoretycznie jest wymagany) z żądaniem anulowania opłaty - przyznano mi rację i anulowano opłatę.

16.06 20:06:04

podlesianin napisał(a):

A ja napisze co dzisiaj rano robili pracownicy pana prezesa z astry, pilnowali jak się budują nowe przystanki na Ligocie Załęskiej bo chyba nie spisywali punktualności kursujących tam autobusów bo każdy myślący domyśli się że nie jeżdżą tam punktualnie bo są mega korki i tak się marnuje publiczne pieniądze.A potem trzeba robić podwyżki.

16.06 20:13:47

Mędrcy napisał(a):

Zamiast taryfy czasowej proponuję wprowadzić w GOPie taryfę KILOMETROWĄ. Tak tak, kilometrową. Analogicznie jak to jest w Kolejach Dolnosląskich. Pasażer powinien płacić za przejechane kilometry. A nie za czas spędzony w korku, czy w oczekiwaniu na przesiadkę.

16.06 20:51:03

Marek Pol napisał(a):

Niestety w Tychach nie obowiązuje rozkładowy czas przejazdu a rzeczywisty !!!!!!!

16.06 22:00:49

zonk napisał(a):

Oj ciężko będzie. Pomysł niezły, ale najwięcej co widziałem na wydruku kasownika to numer linii (w jakimś M121/121M Meteora). Byłoby co prawda prostsze niż liczenie przystanków (to wymagałoby precyzyjnego określania przystanków przez autokomputer), ale nie wyobrażam sobie by przewoźnicy którzy lubują się w starych kasownikach R&G (a te pojawiły się nawet w Citarach) nagle sprawili sobie nowe kasowniki + pewnie dodatkowe wyświetlacze na liczenie kilometrów przejechanych.

16.06 22:10:27

Janusz napisał(a):

Koszty funkcjonowania komunikacji miejskiej są dosyć wysokie, a poprawa standardu podróżowania wymaga nakładów finansowych, dlatego też nie dziwi mnie podwyżka cen biletów przez KZK GOP. Chcę podróżować wygodnymi, sprawnymi technicznie pojazdami dlatego akceptuję podniesienie cen. Na prawdę widać w naszej aglomeracji poprawę, proszę sobie przypomnieć czym podróżowało się jeszcze kilka lat temu. Drożeje wszystko, więc siłą rzeczy usługi transportowe również.

17.06 08:00:46

rangerek napisał(a):

@Marek Pol - a gdzie jest to jednoznacznie napisane - czytam materiały na stronie MZK i widzę to tylko odnośnie przesiadek:

"Czy bilet jednorazowy czasowy MZK Tychy upoważnia do dokonywania przesiadek?

Tak, za wyjątkiem biletów obowiązujących w autobusach pośpiesznych, bilety jednorazowe upoważniają do dokonywania przesiadek w trakcie odbywanej podróży, przy czym łączny czas podróży nie może przekroczyć całkowitego czasu ważności biletu jednorazowego określonego w taryfie."

17.06 11:50:12

Saso napisał(a):

Tramwajowa linia 22 powinna kursować na trasie Pogoń Akademiki-Katowice Koszutka Słoneczna Pętla. A 21 Zagórze Pętla-Milowice Pętla. Po co komu w DG tramwaje?

17.06 15:05:40

Marek Pol napisał(a):

@rangerek - sama nazwa czasowy mówi o czasie ważności biletu. Bilety czasowe wg. rozkładowego czasu przejazdu obowiązywały kiedyś w ZKKM ale zostały wycofane ponieważ pasażerowie oszukiwali kontrolerów i nie było możliwości sprawdzenia faktycznego miejsca rozpoczęcia przejazdu

17.06 21:56:03


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!