Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Pobicie motorniczego w Sosnowcu

29.03.2011

Tagi: Tramwaje Śląskie, wypadek – Dodał: Jakub Jackiewicz

29 marca 2011 r. ok. godz. 10 w Sosnowcu przy ul. 1 Maja doszło do pobicia motorniczego, który zwrócił uwagę kierowcy samochodu dostawczego, że blokuje przejazd tramwajom.


Jak informują Tramwaje Śląskie S.A. motorniczy tramwaju linii 27 odjeżdżającego z przystanku Sosnowiec Ostrogórska w kierunku Będzina zwrócił uwagę kierowcy dostawczego forda transita, aby przesunął samochód, którego tylna część wystawała na torowisko i blokowała przejazd. W odpowiedzi na prośbę kierowca wraz z pasażerem wysiedli z samochodu i pobili motorniczego po czym szybko odjechali.

Pasażerowie wezwali policję oraz pogotowie ratunkowe, gdyż motorniczy odniósł obrażenia. Został przewieziony do szpitala. Policja poszukuje sprawców napadu.

W ostatnim czasie nie jest to jedyny przypadek pobicia motorniczego, dwa tygodnie temu w Szopienicach chuligani napadli na kierującego tramwajem linii 14, który zwrócił im uwagę, że demolują wagon. W tym przypadku również trwają poszukiwania sprawców.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Paweł Dabrowiak napisał(a):

Rozstrzelać śmiecia z dostawczaka !

29.03 13:52:50

Piotrek napisał(a):

najwyższy czas zacząć montować w tramwajach monitoring!!!

29.03 14:39:20

natan napisał(a):

Czy na tej ulicy, na której doszło do opisywanego zdarzenia jest monitoring? Wtedy było by prościej namierzyć sprawców.

29.03 15:23:55

adam86 napisał(a):

monitoring miejski był nieczynny, a nikt z pasażerów nie zanotował numerów transita...

29.03 16:12:22

ślązak napisał(a):

NAJLEPSZĄ OBRONĄ JEST NASTAWIACZ JAKBY TAKIM C..... POŁAMAĆ DO PRZYKŁADU RĘCE LUB NOGI NASTĘPNI TACY BOHATERZY MIELI BY NADCZYM SIĘ ZASATANOWIAĆ

29.03 16:53:31

LiAZ napisał(a):

Jakie kamery, w tramwajach ? Pourywają, biorąc pod uwage standard i utrzymanie naszych tramwaji to cud, ze jeszcze jeżdżą... A skurwysyn*m faktycznie nogi z dupy powyrywać

29.03 18:02:17

Lukas napisał(a):

Ustawić znak zakaz postoju po prawej stronie ulicy Małachowskiego i przestaną być takie akcje. Ile razy w ciągu tygodnia w godzinach szczytu jest zatrzymanie bo jakiś palant nie umie zaparkować

29.03 18:05:57

MARIANO napisał(a):

#Lukas masz rację,taki znak to dobre rozwiązanie. Niestety kierowcy dostawczaków mają w d...e wszelkie znaki, zakazy itp. Tu widzimy,iż chory jest system szkolenia kierowców!!! Jak taki psychol może być kierowcą!?

29.03 18:45:54

ola napisał(a):

najlepiej było za Hitlera. Jak szedł stójkowy to mendy pijaczki ze strachu srały po nogach. I mam gdzieś poprawość polityczną . ps policja często siedzi przy kebabie koło UM
i udaje że pracuje. W parku przy autobusach siedziały menle
z dzieckiem i piły coś

29.03 20:28:41

Iznogud napisał(a):

Rety, 1 Maja od głównego komisatriatu jest o rzut beretem! W tym regionie tylko kawał stalowej rury ze sobą trzeba wozić, czy to autobus, czy tramwaj, czy nawet auto. Choć wtedy po napadzie to właśnie nas mogą oskarżyć o naruszenie godności osobistej bandziora...
Mam nadzieję, że policja jednak dojdzie, co to za bezmózgi prymityw za kierownicą dostawczaka. A motorniczemu współczuję, dobrze, że nie skończył, jak ten policjant parę miesięcy temu, który to zwracał uwagę wyrostkom demolującym tramwaj, a ci go zadźgali nożami...

@ola: a będzie jeszcze gorzej - bezrobocie coraz większe, ceny coraz wyższe, a partie polityczne z opozycji już zaczynają się licytować przed wyborami, kto da więcej najbiedniejszym... A potem widać po kątach w mieście, na co ta pomoc idzie.

29.03 22:13:58

Andrzej napisał(a):

Macie racje, aczkolwiek przeraża mnie agresywność powyższych wypowiedzi. Wystarczą twarde zasady (prawo) i jego przestrzeganie. Tymczasem mam wrażenie, że część z nas nawołuje do linczu (a może właśnie komuś o to chodzi?)
Powtarzam, podzielam oburzenie, zamiast jednak wszczynać awantury w stylu tych z dostawczaka, trzeba twardo w tego rodzaju sytuacjach naciskać na tzw. stróżów porządku (wiem, wiem, wielkie słowa). Vide - wiecznie blokowane przejazdy chciażby na ulicy Kościuszki w Katowicach.
Powtarzam, nie awantury, tylko praca od podstaw wśród naszych współobywateli. Tylko to może przynieś wymierny efekt. A na wszechogarniające chamstwo i tak się niewiele poradzi, a na pewno nie wpisywaniem się w podobnie agresywną narrację.

29.03 22:55:39

Jurek napisał(a):

Wyposażyć motorniczych w "klamki", jak odstrzeli jednemu drugiemu durny łeb to zobaczymy czy się potem jakiś ochotnik znajdzie.

30.03 00:36:26

B@rteK napisał(a):

Najlepiej to uzbroić każdy tramwaj w z przodu w szuflę do odśnieżania (w roli tarana) i niech się nie zatrzymuje. Wina powinna być po stronie kierowcy źle parkującego.

30.03 01:25:20

Iks napisał(a):

Skoro dostawczx to popytac w okolicznych sklepach/firmach. Ktos musial miec dostawe. A jesli chodzi o monitoring to chyba w calym gopie nie dziala kiedy potrzeba, albo jest odwrocony w inna strone

30.03 07:14:18

Imię lub pseudonim napisał(a):

Przepisy są i to dobre, chodzi tylko o ich egzekwowanie. Jak samochód stoi na Małachowskiego na torach to co robi motorniczy? Czeka aż właściciel łaskawie przyjdzie i raczy odjechać. A wystarczy wezwać Straż Wiejską albo policję i zrobić zwykłe zdjęcie komórką tak, żeby było widać numery. A potem mandat za niewłaściwe parkowanie i za spowodowanie zatrzymania (tutaj już razy ilość zatrzymanych wozów.
Swoją drogą to bardzo ciekawe, że nikt ani z tramwaju, ani z przystanku nie zanotował numerów dostawczaka. Jak zawsze, głowa w bok, nie moja sprawa a potem "czemu ten tramwaj ku** nie jedzie?"

30.03 10:22:37

Ł. M. P. P. napisał(a):

Taktyka typowa dla chuliganów. Już dużo łatwiej można zrozumieć bójkę jeden na jednego. Z drugiej strony przecież np. pseudokibice też gdzieś pracują, a poza tym dosyć dużo osób ma problem z niekontrolowaną agresją.

30.03 14:08:50

Adk napisał(a):

A gdzie motorniczy Tramwai Śląskich miał swój atrybut pracy - NASTAWIACZ? Wiadomo, że brak (oraz niesprawne) elektrycznych zwrotnic jest podyktowany bezpieczeństwem motorniczych. Na dodatek Sosnowiec.

30.03 19:16:31

Andrzej napisał(a):

Imię lub pseudonim napisał(a):
Swoją drogą to bardzo ciekawe, że nikt ani z tramwaju, ani z przystanku nie zanotował numerów dostawczaka. Jak zawsze, głowa w bok, nie moja sprawa a potem "czemu ten tramwaj ku** nie jedzie?"

I to, moim zdaniem, jest nie mniej skandaliczne, niż pobicie motorniczego. Rozumiem, że ktoś się boi interweniować. To jestem w stanie zrozumieć. Ale to, że nagle wszyscy ślepną, to skandal. W jakimś tam stopniu są współwinni. Niestety! Ale taka jest prawda.

30.03 19:26:34

DW napisał(a):

Co do pobicia, to raczej nie sądzę, aby tak zareagowali na grzeczną prośbę o przestawienie auta. Zapewne motorowy zrobił to "niezbyt" grzecznie i sprawcy musieli stracić panowanie nad sobą. Choć z tego co ostatnio widzę, to są też osoby, które mogłyby tak zareagować nawet na grzeczną prośbę... Nasze miasta coraz bardziej się staczają. Coraz więcej elementu, a coraz mniej jako tako porządnych ludzi... :(

Dziś o 13:00 przy wjeździe w Małachowskiego stał jakiś biały ford transit na sosnowieckich numerach (nawet je spisałem :-P), choć wątpię, aby był to ten sam co wczoraj ;)

30.03 19:27:36

GD napisał(a):

No właśnie...

Kultura - to _bardzo_ trudne słowo dla niektórych prowadzących środki komunikacji miejskiej.

Sam pamiętam, że swego czasu chętnie bym <autocenzura> kierowcy-palaczowi, który na zwróconą uwagę odparł, że przecież mogę jechać taksówką. No cóż, "Pacanów"... ;)

01.04 00:47:06

Kysu napisał(a):

Nastawiakiem połamac ich i by się cwaniaki nauczyli co to jest skrajnia taboru.

02.04 12:09:42


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!