Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Od soboty rozpoczyna się przebudowa placu Szewczyka

30.11.2010

Tagi: KZK GOP, MZK Tychy, rozkład jazdy, inwestycje, kolej – Dodał: Krzysztof Bojda

Startuje jedna z największych inwestycji w centrum Katowic. Od soboty 4 grudnia 2010 r. rozpoczną się prace przy przebudowie dworca PKP, a plac Szewczyka zostanie zamknięty. W środę ruszyć ma kampania informacyjna.


Przypomnijmy, że już 15 sierpnia 2010 r. wprowadzono pierwsze zmian tras linii autobusowych. Niepotrzebnie uruchomiono kursowanie linii 900, której wykorzystanie z uwagi na utrzymanie dotychczasowych tras pozostałych linii było jak dotąd znikome.

fot. J. Sobota
» Pierwsze zmiany tras w związku z przebudową dworca w Katowicach

"Już pewnie mało kto pamięta, że robotnicy mieli wkroczyć na plac Szewczyka w Katowicach w połowie sierpnia."przeczytaj artykuł w lokalnej "Gazecie Wyborczej"). Mało kto zapewne pamięta jeszcze, że "KZK GOP o wprowadzanej reorganizacji poinformuje z co najmniej 2-tygodniowym wyprzedzeniem."zobacz komunikat KZK GOP).

Próżno także szukać informacji o nadchodzących zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na stronie internetowej promującej przebudowę dworca w Katowicach firmowanej przez Neinver i PKP (» http://www.dworzec-katowice.info/), jeśli nie liczyć uspokajającego komunikatu o... dwutygodniowym wyprzedzeniu.

Na pięć dni przed "rewolucją" o terminie wdrożenia zmian informuje tylko MZK Tychy (zmiany dotyczą skrócenia linii 29 i 45 od soboty, 4 grudnia 2010 r. - więcej informacji na stronie MZK Tychy).

"Katowice Uwaga Przemiany!" - zrzut ekranowy ze strony KZK GOP

W serwisie KZK GOP stosowne komunikaty oraz profesjonalnie przygotowane broszury w wersji online opublikowano już wiele miesięcy temu. Od kilku dni pojawiają się rozkłady jazdy, jednakże bez wskazanej jednoznacznej daty początku obowiązywania. Warto odnotować, że mapki w broszurach czasami się różnią w szczegółach z nowymi rozkładami (wprowadzono np. dodatkowe modyfikacje tras poza samym dworcem).

» Przeczytaj komunikat o zmianach na stronie KZK GOP

Pasażerowie przywykli już do widniejącego na stronie komunikatu i pilnie potrzebna jest ponowna wiążąca informacja dotycząca momentu wprowadzenia zmienionej organizacji ruchu. Spodziewać się takowej możemy w środę, 1 grudnia 2010 r. Najnowszy numer miesięcznika "Szlaki" wydawanego przez KZK GOP obszernie informuje o zapowiadanych zmianach. I podaje termin: sobota, 4 grudnia 2010 r.

» Czytaj więcej o planowanej organizacji ruchu
» Rozwiązania taryfowe na czas przebudowy dworca

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Karlus napisał(a):

Przejrzałem większość rozkładów jazdy w nowej formie, całkiem całkiem - nie widać ograniczenia oferty wręcz przeciwnie. Dodatkowo założono dużo niskich podłóg. Myślałem że będzie gorzej (gdyby wszystkie rejony miały taką częstotliwość jak Witosa, i Paderewskiego - po nowemu :) ).

30.11 22:21:53

Daro85 napisał(a):

to taka kampania informacyjna po katowicku. Całkowicie przestrzelona zarówno jeśli chodzi o datę, jak i o zakres, podobnie jak i o koordynację wzajemnych działań. W konkursie Złotych Malin Marketingu nominacja jak w banku.

30.11 22:29:00

pasazer (ii) napisał(a):

Nie dałoby się zrobić 600 żeby pojechała z Os. Kukuczki-Boh. Monte Cassino-Leopolda-Le Ronda-Popiełuszki-Wiertnicza-Leopolda-ew. przez Os. Kukuczki do centrum i dalej? Myślę, że bardziej by się przydało niż na Zawodziu, bo przy zamkniętym wiadukcie w Dąbrówce trzeba iść cholernie długo do tego tymczasowego przystanku.

01.12 15:54:08

John napisał(a):

Po co np zostaje wywrócony do góry nogami rozkład 632 wszystkie godziny odjazdów przesunięte o jakieś pół godziny skoro on zamiast kończyć na placu szewczyka będzie kończył na placu Andrzeja co to za różnica i o co w tym chodzi?

02.12 07:13:32

P Śl napisał(a):

@John: Po to, zeby nie stal na tym placu, bo nie ma tam miejsca na dluzsze postoje.

02.12 11:15:55

pasec75 napisał(a):

Dlaczego milosnicy nie nagłasniają w Gliwicach przed drugą turą wyborów KTO wywalił Tramwaje z miasta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

02.12 17:03:08

adam86 napisał(a):

@P Śl: nie, nie po to. Jakby tak było to chociaż w jednym kierunku rozkład by się nie zmienił. W sobotę nie wiedzieć po co przesunięto odjazdy z Gwareckiej o pół godziny i będą się dublowac 632 i 998. To jest jakaś totalna paranoja. Z resztą w weekendy takie 48 zjeżdża sobie na zajezdnię, ale jego rozkałdu tez nikt nawet nie próbował dostosować do reszty chorzowskich lini, dzięki czemu w weekendy na odnciku centrum batory jest 25 minutowa dziura.

02.12 17:52:47

John napisał(a):

@P Śl: Kurde to jak ma być bez postojów to oznacza, że małe spóźnienie w stronę Katowic będzie powodować, ze nie da się go już zniwelować w drodze do Chorzowa. Jak tak większość innych linii ma zrobiony rozkład to może się okazać że te rozkłady będą fikcją :(

02.12 18:02:45

Zaczesany napisał(a):

Co do 632 pasażerowie z Chorzowa znów zostali poszkodowani. KZK GOP zabrał jednego przeguba i łaskę zrobił, że na trzecim planie pojawiła się niska podłoga na łamańca, który ma zjazd do zajezdni już o 18.37 !!!

03.12 15:51:18

Zaczesany napisał(a):

Ale Pan Prezydent Chorzowa nie dopłaca do komunikacji (choć jest udziałowcem) tłumacząc, że w Chorzowie linie autobusowe są tylko liniami przelotowymi przez to miasto. Powinni mu solidny rachunek wystawić, szczególnie w niedzielę.

03.12 15:53:50

adam86 napisał(a):

@zaczesany: jak to nie dopłaca? Chorzów płaci tak samo jak i katowice za wozkm na swoim terenie.

03.12 16:08:04

butthead napisał(a):

Oby finisz inwestycji był lepszy, niż początki. Przy takim opadzie i stanie dróg zamykanie jutro dworca tylko pogłębi komunikacyjny paraliż w centrum Katowic.

03.12 17:01:21

Zaczesany napisał(a):

@adam86:Moze i placi ale sie do niej nie doklada

03.12 18:41:03

Karlus napisał(a):

Re: Zaczesany - linia nr 632
najpierw sprawdź dokładnie ofertę a potem się wypowiadaj. Na linii doszły 4 dodatkowe kursy, zlikwidowane zostały długie przerwy w godzinach 9:00-12:00 oraz jest dodatkowo uwzględniony jeden autobus niskopodłogowy (czyli będą dwa). Dodatkowo jakbyś słuchał komunikatów to w drugim żucie ma być zmienionych ok 30 linii ale to dopiero w styczniu. Co do krótkich autobusów skręt z Mikołowskiej w Kopernika nie jest najlepszy i dlatego zwiększyli udział autobusów standardowych (rozmowa Pana Urbańczyka w radiu Katowice).

03.12 23:51:17

obeznany napisał(a):

Gdzie była ta informacja o "drugim żucie"? Co ma być zmieniane?

04.12 15:22:12

Zaczesany napisał(a):

Re:Karlus Mam pytanie.Co masz wspolnego z komunikacja ze takie madrosci glosisz

04.12 17:57:08

P Śl napisał(a):

Jakim zas drugim rzucie ? TY wez idz sie sam rzuc.

04.12 22:11:37

Karlus napisał(a):

Re: Zaczesany
Prawie nic - korzystam z przejazdów codziennie, słucham radia i oglądam telewizję - mam otwarte oczy na wszystko.

05.12 14:00:47

obeznany napisał(a):

Ciekawe ile PKM-owi zejdzie na przeprogramowanie wszystkich tablic?

06.12 10:39:03

ja napisał(a):

Ciekawe jak się zmieni komunikacja miejska po zmianie prezydentów w niektórych miastach.

06.12 17:31:20

Piter napisał(a):

Dziś na 804 cały dzień śmigał przegób i woził powietrze (przynajmiej później, kierowca na wyświetlaczach miał Katwice Dworzec PKP i ludzie dawali się złapać)

06.12 20:07:04

camo napisał(a):

Cała organizacja yej przebudowy to jeden wieki burdel... brak wiat przystankowych, brak miejsca w zatoczkach, w dodatku jeszcze wciskające się wszędzie te p... busy, na Skargi blokują sosnowieckie autobusy busy prywatne na Chrzanów a na Kopernika prywatne busy do Mikołowa. W środku Europy komunikacja w coraz wiekszym stopniu obsługiwana przez busiarzy... to poprostu skandal, ta niby ich za... konurencja czyli odjeżdżanie przed samym autobusem. W dodatku można zobaczyć od niedawna rozkład na Stawowej prywatnej linii G-K poprostu super, nasz kraj jest poprostu beznadziejny i do d..... Tutaj chyba nic nigdy się nie zmieni. Wycinanie w pień połączeń kolejowych, autobusowych i tramwajowych to tylko potrafią robić.

08.12 18:54:44

rafal napisał(a):

Moim zdaniem do centrum przez rynek powinny jeździc tylko częste autobusy wahadłowe i tramwaje a cała reszta linii powinna zostać skrócona np. do Tysiaclecia czy Brynowa. Na nie wszystkie poprostu nie ma miejsca na przystankach i jest strasznie ciasno. Również UM powinien wyłączyć z parkowania dodatkowy znaczny obszar wokół ul.Dworcowej, Kopernika i Konopnickiej bo nawet normalnie ludzie nie mogą przechodzic przez chodniki.

08.12 19:05:55


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!