Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Wakacyjna dostawa autobusów z Hamm

21.08.2010

Tagi: tabor, PUP/Sed-Baz, Nowak – Dodał: Jakub Jackiewicz

Nieustannym strumieniem płyną do GOP-u używane autobusy z Europy. W wakacje nadciągnął desant z niemieckiego miasta Hamm. Tamtejszy zakład komunikacyjny już drugi raz podzielił się z nami swoim taborem.


Dwaj przewoźnicy - Sed-Baz Czeladź i Nowak Transport Nowe Chechło wzbogacili się na przełomie lipca i sierpnia o 7 praktycznie pełnoletnich autobusów MAN NL202. Są "prawie nowe", pochodzą z lat 1992-94.

Do zajezdni na Piaskach przyjechały trzy pojazdy - otrzymały numery 25 (ex 38), 29 (ex 35) i 31 (ex 30). Do bazy Nowaka w Świerklańcu trafiły za to cztery autobusy - 072 (ex 34), 073 (ex 37), 074 (ex 36) i 075 (ex 33). Autobusy są dwudrzwiowe, wyposażone w wyświetlacze (nawet uruchomione) i najczęściej w pozostawionym zielono-białym malowaniu Stadtwerke Hamm.

fot. J. Sobotafot. J. Sobotafot. J. Sobota
fot. J. Sobotafot. J. Sobotafot. J. Sobota
fot. J. Sobotafot. J. Sobota

U obu tych przewoźników jeźdżą już od pewnego czasu nabytki z tego miasta, leżącego na skraju Zagłębia Ruhry. U Sebzdy odnaleźć można dwa egzemplarze - MAN-a NL202 z numerem 28 (ex 28) i przegubową Setrę SG219SL o numerze 69 (ex 69). U Nowaka za to jeździ trzech przedstawicieli modelu NL202 z numerami 067-069 (ex 32, 29 i 31). Podsumowując, nie licząc Setry, możemy się poszczycić już 11 MAN-ami z Hamm, gdzie było ich łącznie 12. Ostatni - z numerem 39, nie odnalazł się jeszcze w naszym regionie.

» Zobacz zdjęcia autobusów z Hamm w Fotogalerii Transportowej

fot. J. Sobotafot. J. Sobota
fot. J. Sobotafot. J. Sobotafot. J. Sobota

Nowe nabytki zastępują u przewoźników dotychczas eksploatowane autobusy. U Nowaka to głównie DAB-y, a u Sebzdy odstawione już dawno ikarusy i jelcze, w tym również te sprowadzone swego czasu w dużej ilości z Wałbrzycha.

fot. J. Sobotafot. J. Sobota
fot. J. Sobotafot. J. Sobota

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Arcziv napisał(a):

A czemu te Nowakowe daby są w odstawce? Jak były kupowane to chyba wiedzieli, że części trzeba będzie kupować i liczyli się z tym

21.08 12:39:25

memphis napisał(a):

Wydaje mi się, że tego typu autobusów używanych nie kupuje się po to, żeby nimi jeździć przez długie lata, bo koszt napraw przewyższa koszt zakupu nowego używańca.

21.08 14:31:05

szok napisał(a):

wstyd przed całą polską dzięki polityce kzk gop do regionu trafiają złomy które powinny trafić do huty

22.08 20:16:26

speacetronic napisał(a):

Cóż prawda jest taka że te używane MAN-y dłużej jeżdżą niż nowe Jelcze , tam w Niemczech autobus wozi tylko tyle osób ile jest siedzeń a u nas jest tyle ile wejdzie . Ponadto konstrukcja drugiej generacji jest tak prosta że naprawy nie stanowią problemu . Też nie jestem zwolennikiem tak starych aut ale na tutejszych dziurawych ulicach MAN jest jak IKARUS twardy i odporny na pasażerów , którzy nie szanują własności publicznej .
Inna sprawa jakość materiałów doskonała ja zajmuję się tablicami elektronicznymi na tych siedmiu pojazdach są tablice LLE(LAWO LUMINATOR EUROPA) po tylu latach są sprawne i klapki nie wypłowiały od słońca co często ma miejsce w naszych krajowych produktach .
http://www.speacetronic.pl

23.08 08:27:22

timin napisał(a):

a czy ktoś wie co z ng313 w pkm sosnowiec bo kupili używkę ostatnio ale coś cicho o niej

24.08 00:11:35

speacetronic napisał(a):

Tak kupił sosnowiec używkę przegubowy MAN jest obecnie w lakierni niebawem pojawi się na trasach
http://www.speacetronic.pl

26.08 07:10:10

KIEROWCA napisał(a):

HEBLE I KONIEC JAK DWUDRZWIOWE AUTOBUSY NA LINIE PAMIETAM GŁUPIE WYBRYKI KZK GOP NA POCZĄTKU LAT 90 JAK NA LINIĘ 81 W ZABRZU DAWALI AUTOSANY Z TRANGURU.

30.08 11:22:41

timin napisał(a):

powiem szczerze wole te jezdzace heble jak nie jezdzacego prawie hz z rudy śląskiej. pamiętam czasy obsługi przez tą "firmę" 860 normalnie klęska więcej kursów nie jezdziło w trakcie dnia niż było na trasie

30.08 22:26:34

gość napisał(a):

Nie dość, że sprowadzili złom, który lada dzień się rozsypie, robią z Polski pośmiewisko, a Niemcy się cieszą, że pozbyli się złomu i jeszcze jakiś idiota im za to zapłacił, to nawet nie wpadli na pomysł, żeby chociaż te autobusy przemalować i ujednolicić tabor. To się kupy, dupy nie trzyma!!!

09.09 11:39:29


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!