Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Usługi Przewozowe Przewóz Osób Stanisław Zastrzeżyński

30.12.2004

Tagi: Zastrzeżyński, tabor, historia – Dodał: Jakub Jackiewicz

Od 1 stycznia 2005 r. firma Usługi Transportowe Przewóz Osób Stanisław Zastrzeżyński z Jaworzna kończy karierę operatora jeżdżącego dla KZK GOP. Ponieważ prawdopodobnie już nie wróci na łono komunalnej komunikacji poniżej przedstawiamy w paru słowach jego działalność.


Stanisław Zastrzeżyński rozpoczął obsługę linii dla KZK GOP 1 kwietnia 1998 r. - wtedy bowiem uruchomiona została linia minibusowa nr 998 (Klimzowiec Gałeczki - Chorzów Rynek - Chorzów Gwarecka). Początkowo (do końca 1998 roku) firma funkcjonowała pod nazwą "Jaw-Bus" (była to spółka cywilna utworzona wraz z Czesławem Faronem). Od tamtej pory linia 998 była głównym polem działania dla Zastrzeżyńskiego. Po drodze zdarzało mu się tymczasowo obsługiwać również inne linie - 954 (od 1 do 31 lipca 2001 r.), 996 (linia zastępcza na Przełajkę, w dniach 24-30 kwietnia oraz 3-12 czerwca 2002 r.) oraz T-14 (komunikacja zastępcza za tramwaj w Mysłowicach, od 20 czerwca do 31 sierpnia 2002 r.).

Tabor kierowany do obsługi ww. linii to praktycznie wyłącznie furgony Mercedes-Benz 310D i 207D, w większości koloru białego.

Poza kursowaniem na zlecenie KZK GOP, Zastrzeżyński para się własną działalnością przewozową w Jaworznie - jego samochody można spotkać na kilku trasach opanowanych przez lokalnych nyskarzy - trudno jednak dokładnie określić ilość pojazdów w ruchu, gdyż ciężko je odróżnić od pozostałych, czasami tylko pojawia się furgon ze znajomą naklejką "Przewóz na zlecenie KZK GOP", co ciekawe posiadający także tablicę kierunkową wg wzoru KZK.

Pasażerowie korzystający na codzień z linii 998 raczej nie będą płakać za obecnym przewoźnikiem, od 1 stycznia 2005 r. obsługę linii, po wygranym przetargu, rozpocznie firma PPUH Kłosok Żory. Zastrzeżyński nawet nie złożył swojej oferty.


« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!