Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Bronimy "dwunastki"!

14.11.2008

Tagi: likwidacja, KZK GOP, Tramwaje Śląskie, prasa – Dodał: Marek Borys

Michał Tabaka,
Reporterskim Okiem, 14.11.2008 r.


Nie ma zgody władz Siemianowic Śląskich na planowaną przez KZK GOP likwidację linii tramwajowej nr 12. Największy organizator komunikacji miejskiej w regionie chce w ten sposób szukać kolejnych oszczędności. Tyle, że wymiernie mają na tym ucierpieć między innymi siemianowiczanie. Jacek Guzy, prezydent miasta mówi: veto!


Dariusz Bochenek, pierwszy zastępca prezydenta Siemianowic Śląskich przesłał na ręce Romana Urbańczyka, przewodniczącego zarządu KZK GOP stosowne pismo, w którym informuje o nie wyrażeniu zgody na propozycję zawieszenia funkcjonowania linii tramwajowej nr 12.

Argumentacja jest prosta: z jednej strony bardzo duży opór społeczny (od czasu przekazania informacji o planach KZK GOP przez media siemianowicki magistrat „zasypywany” jest wręcz mailami od zaniepokojonych mieszkańców), a z drugiej przytoczony jest fakt, iż Siemianowice Śląskie przyłączyły się do projektu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego i podjęły wysiłek współfinansowania projektu modernizacji infrastruktury tramwajowej (w kwocie 380 tys. zł), przyjmując stosowną uchwałę Rady Miasta w lipcu br.

- W tej sytuacji zawieszenie jednej z dwóch linii tramwajowych obejmujących ograniczonym zasięgiem nasze miasto, byłoby nie na miejscu – uważa Dariusz Bochenek.

- Nigdy nie zgodzimy się na jakiekolwiek decyzje bijące w naszych mieszkańców – dodaje prezydent Jacek Guzy.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

37 napisał(a):

Jakoś mnie to nie uspokaja, ale zawsze jakas nadzieja.

14.11 23:25:15

kermit napisał(a):

W Wojkowicach też się nie godzili, ale jak beton KZK i TŚ się uprą to chyba mało kto ma cokolwiek do gadania...

14.11 23:48:06

suchy napisał(a):

hm oby sie udało, chociaż no niestety siemianowice nie mogą się pochwalić imponującą długością trasy tramwajowej na terenie miasta, bo liczy sobie AŻ 2 przystanki, ale liczą się przecież chęci, w końcu na darmo tej kasy nie wydają

14.11 23:56:47

pasażer z nadzieją napisał(a):

Brawo!!!!!

15.11 07:58:12

TomekCh napisał(a):

No wiecie, to też się liczy. Czy inne miasta z liniami zagrożonymi likwidacją też tak jasno postawiły sprawę?

15.11 09:56:37

Gapowicz napisał(a):

Brawo dla Pana Prezydenta Siemianowic Śląskich.

15.11 10:01:00

bzik napisał(a):

Co tam 12....??wszystko zlikfidowac nie bedzie trzeba płacić przewoznikom pany cała kasa bedzie dla Was do podziału!!!!!!!!!!!!!!!!A moze wprowdzic bryczki bedzie taniej za bryczkokilometr

15.11 10:28:56

Vegeta napisał(a):

Brawo! Tak trzymać! Szkoda, że prezydent Chorzowa jest odmiennego zdania, co do tej linii.

Ech, no i jak tu zadbać o tak wielką sieć tramwajową, skoro prezydenci miast GOP mają różne poglądy na ten temat?

@Suchy: ale z linii 12 korzystają też mieszkańcy całkiem sporego Wełnowca - to już coś :-).

15.11 10:46:17

102n@ napisał(a):

Nie dziwie się mieszkańcom Siemianowic, może i mają dwa przystanki, ale mają też bezpośrednie połączenie tramwajowe do Katowic i Chorzowa a zapyziały beton siedzący w kzk-klop chce im to odebrać.
Musi się udać!!! Stawiajmy czoła kretynom, mądrość musi zwyciężyć!!!

15.11 12:49:50

wmmedia napisał(a):

Proponuję by KZK GOP w swojej siedzibie w ramach oszczędności lampy w biurach zastąpił świeczkami, kalkulatory liczydłami a komputery maszynami do pisania. Skoro p. Kopel jest przygotowany na protesty mieszkańców Chorzowa Starego (widać z mieszkańcami innych miast, obsługiwanych przez l. 12 już wcale się nie liczy) to równie dobrze poradzi sobie z protestem urzędników piszących na maszynach przy świeczce.

15.11 14:19:09

MARIANO napisał(a):

Pan Kopel niech zajmnie się innymi sprawami bo Chorzów to już wielka ruina. Wszędzie syf, niebezpiecznie... Gdzie obwodnica? Gdzie Euro? Gdzie to wszystko co obiecywał pan przed wyborami? Kiedyś AKS przeszkadzał a teraz tramwaj. Łapy precz od 12. Swoją drogą lepiej w Chorzowie już nie będzie, no chyba że szybko zmieni się władza, która zadba o swoich mieszkańców.

15.11 15:04:08

ikarek napisał(a):

Po likwidacji 12 wystarczy przedłużyć 14 do Siemianowic, żeby wykorzystanie torów na terenie tego miasta było takie samo.

15.11 15:13:28

MARIANO napisał(a):

Pan Kopel niech zajmnie się innymi sprawami bo Chorzów to już wielka ruina. Wszędzie syf, niebezpiecznie... Gdzie obwodnica? Gdzie Euro? Gdzie to wszystko co obiecywał pan przed wyborami? Kiedyś AKS przeszkadzał a teraz tramwaj. Łapy precz od 12. Swoją drogą lepiej w Chorzowie już nie będzie, no chyba że szybko zmieni się władza, która zadba o swoich mieszkańców.

15.11 15:18:30

były pasażer napisał(a):

Ja życzę Urbańskiemu i całej jego świcie z KZK, żeby te likwidowane tramwaje prześladowały ich po nocach, żeby ludzie do końca życia wytykali ich głupotę palcami i żeby ta niby zaoszczędzona kasa (o ile taka w ogóle będzie) stanęła im w gardle.

Tyle z mojej strony. zdałem na prawko, zmieniam BUS na WÓZ!

15.11 15:45:04

suchy napisał(a):

@ikarek - nie będzie takie samo, bo zamiast dwóch tramwajów co 7 minut będzie jeden tramwaj co 14 minut.. w weekendy oczywiście 2 razy rzadziej..

15.11 15:46:15

P Śl napisał(a):

Oni to akurat sobie moga co najwyzej zazyczyc linii tramwajowej do placu Alfreda :P Te "puste", wszechobecne ostatnimi czasy, veta prezydentow (z tym jednym na czele) juz mnie slabic zaczynaja.

15.11 15:56:32

Żabek napisał(a):

Niech mi ktoś powie, jaki interes w likwidacji ma TŚSA? Dla mnie to jest podcinanie gałęzi na której sie siedzi... Przecież to pociąga za sobą zwolnienia ludzi (no chyba że jakoś znajdą zatrudnienie dla motorowych z dwunastki), niszczejący tabor, zmniejszenie wpływów itp itd...
Może celem TŚSA jest zlikwidowanie komunikacji tramwajowej całkowicie? Ale tym się zajmuje syndyk a nie firma przewozowa... Chyba że potajemnie zmienili nazwę na Tramwaje Śląskie SA w likwidacji (TŚSAwl)?

15.11 16:38:43

Gojira napisał(a):

@P Śl: dlaczego uważasz, że te veta są puste?

15.11 17:35:07

Motorowy napisał(a):

Brawo dla Pana prezydenta Siemianowic Śląskich!!! Widać że człowiek ma męskie narządy odpowiedniej wielkości. Może by tak z racji tego że 12 jest jedną z najstarszych linii tramwajowych na Śląsku postarać się o wpisanie jej do rejestru zabytków??? Co Wy na to??

15.11 17:56:26

Żabek napisał(a):

@Motorowy - i prosić konserwatora zabytków o pozwolenie na remont nawet 10cm szyn, trakcji czy przystanku?

15.11 18:44:47

Crom napisał(a):

Populizm i tyle.

15.11 23:29:46

andrzejh69 napisał(a):

a to co zrobili z rozkładem 7 to juz wogole tragedia/ dlaczego kursy nocne są tylko do chorzowa batorego?!!! Chyba po to zeby tam czekac pol godziny na 20 i w tym czasie po mordzie dostać. Na tym polega bezpieczenswto w KZKGOP?!!

15.11 23:45:03

martin napisał(a):

Andrzejh69. Masz rację rozkłady piszą ludzie którzy w życiu niejechali tramwajem. Może jakby dostali wieczorem oklep to by napisali lepszy.

16.11 09:07:47

daru napisał(a):

Teoretycznie Siemianowice mają 2 przystanki, ale to nie do końca jest prawdą. Przecież 12 z Alfreda do Bytkowa jedzie granicą Katowic z Siemianowicami. Od Bytkowa w stronę Chorzowa Starego też jedzie granicą dwóch miast - Chorzowa i Siemianowic. Ta więc Siemianowice mają jeszcze ze 2 lub 3 przystanki leżące na pasie granicznym.Pamiętajmy o tym.

16.11 17:17:32

RAFI napisał(a):

nie likwidujcie liń tramwajowych jest to najszybszy transport omija się korki szybko do pracy POZDRAWIAM JEZDZE PO RÓŻNYCH MIASTACH TRAMWAJAMI WIEM CO TO JEST TRAMWAJE SĄ I BĘDĄ PIOTRZEBNE ZAWSZE

16.11 20:42:27

SKANDAL napisał(a):

prawdziwy powód zlikwidowania 12 ki to fakt iż pan marek kopel prezydent chorzowa
i dostojnicy tego miasta maja domy na mijance wedzłowiec powód to hałas to skandal a jezdiła ponad 100 lat ludzie nie dajmy się

18.01 16:18:00


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!