Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Na Kościuszki tramwaje blokowano przez 1107 minut

15.10.2008

Tagi: infrastruktura, Tramwaje Śląskie, prasa – Dodał: Jakub Jackiewicz

Michał Wroński
POLSKA Dziennik Zachodni, 15.10.2008


Niesforni kierowcy są zmorą tramwajarzy. Jak podliczyli ci ostatni, tylko w lipcu na ul. Kościuszki w Katowicach wspólnie z pasażerami stracili 1107 minut, czekając aż źle zaparkowane samochody zostaną usunięte z torowiska.


- Ponieważ ulicą Kościuszki przejeżdżają tramwaje docierające aż na Stroszek w Bytomiu, blokadę torowiska w tym miejscu odczuwają pasażerowie na drugim końcu aglomeracji - twierdzi Marek Kilijański z Tramwajów Śląskich.

Ulicą Kościuszki jeżdżą trzy linie tramwajowe - w godzinach szczytu kursują co 3-4 minuty. Starczy więc nawet kilkuminutowe zatrzymanie ruchu, by w korku utknęło kilka składów. Najgorzej jest na odcinku od kina Rialto do placu Miarki. Blokady torów przez źle zaparkowane samochody na ul. Kościuszki stanowią 75 procent wszystkich opóźnień odnotowywanych przez tramwaje w Katowicach i jedną trzecią na całej sieci tramwajowej w regionie. Katowicka ul. Kościuszki to jednak niejedyne "wąskie gardło", gdzie z powodu niefrasobliwości kierowców pasażerowie tramwajów tracą swój czas. Podobnie jest na ul. Małachowskiego w Sosnowcu, ul. Chrobrego w Chorzowie i ul. Wolności w Zabrzu. Kierowcy na różne sposoby tłumaczą powody, dla których parkują na torowisku: ktoś musiał "na chwilę" wstąpić do sklepu, załatwić swą sprawę w banku, a rekordzista pozostawił samochód na torach, wybierając się na godzinną wizytę u fryzjera.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

podlesianin napisał(a):

To jest pole do popisu dla laweciarzy odholowywać od strzału. I kolejna sprawa tam trzeba wydzielić torowisko tylko dla tramwai , a przecież ostatnio mówi się że trzeba lansować komunikacje miejską w Katowicach ale jak widać na tym to sie i tak nic nie robi,

15.10 20:18:29

MiS napisał(a):

Ulicą Kościuszki nie docierają tramwaje na Stroszek, jak już to Kochanowskiego

15.10 20:58:06

Vegeta napisał(a):

Zacząć wlepiać mandaty po 1000 zł, odholowywać autka, albo po prostu je taranować. Głupotę kierowcom można wybić chyba tylko siłą (albo uderzając mocno po kieszeni).

Zresztą - w Sosnowcu, na Małachowskiego, jest podobnie. I tam również przez tak parkujących matołów tworzą się zatory.

15.10 21:27:05

Żabek napisał(a):

W taryfie KZK jest zapis, że za spowodowanie zatrzymania lub zmiany środka transportu należy się mandat w wysokości bodaj 200PLN. Możeby tak zacząć to egzekwować? Zatrzymanie tramwaju, za nim następny i jeszcze jeden = mandat 3x200=600PLN. Tylko trzeba chcieć ;]

15.10 22:34:04

JS napisał(a):

Taryfę KZK to sobie można egzekwować w śrdoku pojazdu a nie w ruchu ulicznym - tam obowiązuje prawo o ruchu drogowym.

15.10 22:59:20

suchy napisał(a):

@żabek - teraz to już 240zł..tylko pytanie czy można to egzekwować wobec kierowców blokujących torowisko, czy też może tylko wobec pasażerów będących w pojeździe.. ale gdyby można było to czemu nie, zadzwonić ekspresem po jakiegoś kontrolera, niech zlicza zatrzymane pociągi i wlepia mandacik w wysokości T x 240zł, gdzie T to liczba zatrzymanych tramwajów :D może pan kierowca po takim mandaciku za 4-5 stojących tramwajów by uważał czy mu "dupa" na torowisko nie wystaje :D

@MiS - a jak tramwaj jedzie z brynowa do bytomia za skrzyżowaniem z poniatowskiego? to jaka wg ciebie to jest ulica?kochanowskiego jest dopiero za pl.miarki, przed miarki jest jeszcze taka dłuuuga ulica która sie nazywa właśnie kościuszki i tam też parkują auta i to bardzo gęsto..

15.10 23:13:49

KZKGOP1779 napisał(a):

@żabek: to tak dla żartu, co?

16.10 00:01:13

Rafał napisał(a):

Taryfa to jest stworzona (w tym wypadku - niestety) dla pasażerów, a nie dla innych uczestników ruchu.

16.10 05:41:31

andrzejh69 napisał(a):

Parkowanie auta na torowisku jest szczytem hamstwa i egoizmu, a "hamstwo trzeba zwalczać siłą i godnością osobistą"

16.10 07:47:40

pasażer napisał(a):

Niektórzy myślą,że jak mają puszkę,to wszystko im wolno.

16.10 09:53:24

MiS napisał(a):

@suchy
To z Brynowa jeżdżą tramwaje na Stroszek??? Chyba tylko jak jest jakiś bajzel, ale normalnie to pierwsze słyszę. Proponuję czytać ze zrozumieniem.

16.10 18:33:01

butthead napisał(a):

Jak słusznie zauważono na samym początku, w centrum Katowic po prostu powinna stać dyspozycyjna laweta (można nawet przetarg na to zrobić :P). I każdą zastawiającą torowisko puszkę niezwłocznie wywozić na jakiś policyjny parking na brzegu miasta. Nie wspominając już o zapewnieniu przejazdu dla tramwaju poprzez skutecznie odizolowanie torowiska, bo to przy obecnych problemach targających komunikacją tramwajową w GOP raczej pieśń przyszłości...

16.10 18:53:38

Serd napisał(a):

@Mis
Chodzi o to że przez Koścouszki przejeżdzają m.in. tramwaje linii 19 które faktycznie jeżdżą na Stroszek. Paniał, Miszka?

16.10 19:30:08

@MiS napisał(a):

Przecież napisał "z Brynowa do Bytomia" a nie na Stroszek (linia 6) ;-)

16.10 19:54:18

Żabek napisał(a):

@KZKGOP1779 - nie, nie dla żartu. Tramwaj stoi, ktoś jest winny, sprawa prosta. Jak nie przyjmuje to sąd 24h i już.
Po nicku wnioskuję że kanar i z racji wykonywanego zawodu jesteś przeciw, bo to więcej obowiązków, co?

16.10 20:25:12

Gojira napisał(a):

KZK GOP wciąż szuka pieniędzy i dotacji... czy nie mogą wywalczyć sobie wpływu z tego typu spraw... myślę, że miało by to dobre skutki dla wszystkich:
1) kierowcy zwracali by uwagę jak parkują co przyczyniło by się do poprawy "nie zawodności" naszej komunikacji = zadowolenie pasażera

2) ewentualne "złe parkowanie" karać bardzo wysoką grzywną co mogło by minimalnie wspomóc komunikację... = zadowolenie wszystkich prócz kretyna który źle zaparkował.

18.10 01:31:51


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!