Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Rozkład jazdy nie nadąża za remontem ulicy

12.09.2008

Tagi: – Dodał: Marek Borys

Milena Nykiel,
Gazeta Wyborcza, 13.09.2008 r.


PKM nie nadąża za KZK GOP, a KZK GOP nie nadąża za remontem ul. Waryńskiego. Dlatego gliwicki autobus 692 od kilku tygodni omija os. Waryńskiego i wywozi pasażerów aż do Brzezinki.


Piotr Bajerski mieszka na os. Waryńskiego w Gliwicach, a pracuje w centrum. Rzadko korzysta z komunikacji miejskiej, ale tego dnia oddał żonie samochód, więc nie miał wyjścia. Z pl. Piłsudskiego chciał dojechać do domu. To zaledwie kilka przystanków. Akurat podjechał autobus linii 692. Na bocznej tablicy Bajerski przeczytał: "os. Waryńskiego". Wskoczył do pojazdu. Autobus ominął jednak ul. Waryńskiego i wywiózł pasażerów aż do Brzezinki.

Pan Piotr zadzwonił do żony, żeby przyjechała do Brzezinki samochodem, ale bała się, że pobłądzi. Myślał o taksówce, ale wyszłoby drogo. Musiał poczekać, aż autobus będzie wracał. Stracił godzinę.

Kierowca stwierdził, że autobus faktycznie jest źle oznaczony, a rozkłady jazdy sa nieaktualne. - To wina PKM-u - rzucił.

Gliwickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej nie ukrywa, że ściągnęło na siebie gniew zdezorientowanych pasażerów. Co więcej, przyznaje im rację. Małgorzata Downar z PKM-u wyjaśnia, że od wakacji autobusy na linii 692 jeżdżą według dwóch rozkładów jazdy. Niektóre zatrzymują się na os. Waryńskiego, a część nie. Wszystkie pojazdy wyposażone są jednak w takie same tablice informacyjne. - Przez wakacje KZK GOP co chwilę zmieniał rozkłady jazdy, a my nie nadążamy z zamawianiem nowych, aktualnych tablic do autobusów - żali się Downar.

Anna Koteras z biura prasowego KZK GOP wyjaśnia, że nowe rozkłady jazdy linii 692 nie były podyktowane okresem wakacyjnym, tylko remontem ul. Waryńskiego. - Cały czas coś się tam zmienia i my nie możemy nad tymi zmianami nadążyć - przyznaje Koteras. Rozkłady jazdy są na bieżąco aktualizowane, ale drogowcy z dnia na dzień zamykają kolejny fragment ulicy, żeby otworzyć inny, więc kursy szybko przestają być realne.

Koteras zapewnia jednak, że od najbliższej niedzieli sytuacja będzie już jasna. Autobusy, które przed remontem ul. Waryńskiego kończyły tam kurs (93, 259, 280, 692 i 699), będą się na osiedlu zatrzymywać. Reszta wozów ominie osiedle objazdem na ul. Łabędzkiej. Pasażerowie nowe informacje znajdą na rozkładach jazdy przy przystankach i w internecie.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

anna napisał(a):

Jak 259 się będzie zatrzymywać na Waryńskiego. Pojedzie Kozielską a nie Łabędzką? Powrót 258?

13.09 20:22:44

chris napisał(a):

Co za problem zrobić nowy przystanek na wysokości na ul. Łabędzkiej w okolicach Żabińskiego. Robili most i poszerzali chodnik wiec można było zadbać również o zatoki na przystanek.

13.09 21:52:44

budda napisał(a):

"...zadzwonił do żony, żeby przyjechała do Brzezinki samochodem, ale bała się, że pobłądzi. Myślał o taksówce, ale wyszłoby drogo. Musiał poczekać, aż autobus będzie wracał. Stracił godzinę.."-- biedactwo, to naprawdę trauma, odległość jak z Gliwic do Przemyśla, k..źwa zwłaszcza, że koleś na co dzień i tak korzysta z samochodu;)
W każdym artykule musi być coś, co ruszy czytelników:]
Aha, i co to znaczy "ominął ULICĘ Waryńskiego.."- z tego co wiem, ulica Waryńskiego nie jest wielce znacząca arterią.
W tej okolicy remonty będą trwać do końca świata i dłużej, ciężko jest obwiniać jakikolwiek podmiot.

14.09 03:33:37

Ardo napisał(a):

Zwłaszcza, że na brzezinkę prowadzi jedna droga ;]

14.09 10:38:17

darek napisał(a):

A tak na marginesie. Jak pan się skapnął, że bus nie jedzie przez Waryńskiego to wysiadłbym na Oplu lub na SSE. Stąd w 10 minut można dojść do Waryńskiego. Taksówka nie droga. No i żona chyba by dojechała do Opla lub SSE, które widać z okien osiedla.

14.09 12:32:46

~ktoś z Waryńskiego:) napisał(a):

Facetowi chyba zapłacili za ten artykuł, bo zrobił z siebie (przepraszam za wyrażenie) durnia. Przecież 692 jedzie Kozielską, tam jest też przystanek na wysokości restauracji Puszta i tam mógł wysiąść, zwłaszcza jeśli mieszka w okolicy ul. Żabińskiego to wiedział doskonale,że nie jest możliwy tam przejazd autobusu. Z tego przystanku w 10 minut można przejść na osiedle. Ludzie powinni się najpierw zorientować jak dany bus jedzie (tym bardziej, że ulica jest w remoncie), jeśli nie jeżdżą na codzień komunikacją, bo później obwiniają wszystkich od kierowcy po PKM czy GOP.

14.09 21:33:22

Tomasz Flaga napisał(a):

Kolejny artykuł z serii "Urzekła mnie twoja historia". Naprawdę, rozczuliłem się...

14.09 23:56:52

Arcziv napisał(a):

"Wszystkie pojazdy wyposażone są jednak w takie same tablice informacyjne. - Przez wakacje KZK GOP co chwilę zmieniał rozkłady jazdy, a my nie nadążamy z zamawianiem nowych, aktualnych tablic do autobusów" - wyświetlacze można ustawić o wiele szybciej niż zrobić tablice i już było by po problemie, wystarczy chcieć

15.09 06:29:23

Adams napisał(a):

@~ktoś z Waryńskiego:) , przecież 692 jeździ obecnie przez Łabędzką..

15.09 16:06:14

panefff napisał(a):

swoja droga obecnie ilość kursów na warynskiego to jest jakaś komedia.

"Przez wakacje KZK GOP co chwilę zmieniał rozkłady jazdy, a my nie nadążamy z zamawianiem nowych, aktualnych tablic do autobusów"" - no nie, przeklejenie tych kilku literek na naszych ubogich jak mieszkania w Erytei dyktach to aż taki problem? ale dupienie fleków.

15.09 19:00:18

ktoś z Waryńskiego napisał(a):

@ Adams - racja, mój błąd.

15.09 19:12:44

Kierowca napisał(a):

Kiedyś, całkiem niedawno, prowadziłem 692. Nie wjechałem na Waryńskiego bo miałem kurs do Brzezinki ale zatrzymałem się na swiatłach koło Opla. Pasażerowie podeszli do mnie abym im otworzył drzwi, co też uczyniłem a ci zbesztali mnie z błotem. Następnym razem nie ma zmiłuj. Kolejny przystanek SSE. Obiecuje.

16.09 12:50:01

budda napisał(a):

@Kierowca- i słusznie. Też bym tak zrobił będę robił.

16.09 12:56:18


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!