Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Seria ograniczeń na liniach KZK GOP

28.06.2008

Tagi: rozkład jazdy, likwidacja, KZK GOP – Dodał: Jakub Jackiewicz

Wraz z początkiem wakacji letnich KZK GOP wprowadził na swoich liniach szereg różnego rodzaju ograniczeń - oprócz tych, które znane są już pasażerom pod postacią wakacyjnych rozkładów jazdy znalazło się też wiele nowych. Zobaczmy, jakich linii dosięgnął skalpel i jakie są tego skutki.


O zmianach rozkładów jazdy na liniach tramwajowych pisaliśmy w odrębnym artykule:
» Czytaj więcej o czerwcowych zmianach rozkładów jazdy tramwajów

Od 1 lipca w tramwajach wprowadzona została jeszcze jedna zmiana - na linii 4 w wakacyjnym rozkładzie jazdy zmieniony został tabor dla poc. 402, 403, 405 i 406 z 2x105N na 1x105N. Na linii 19 w ferie i wakacje obowiązywać będzie za to rozkład na dni robocze szkolne, co w praktyce oznacza mniejszą liczbę pojedynczych wagonów na trasie.

Tymczasem w komunikacji autobusowej ostateczna ilość cięć może pasażerów przyprawić o zawrót głowy. Seria zmian przypomina te, które wprowadzane były m.in. 1 kwietnia i 1 czerwca 2003 r. Wtedy też pod hasłem "dziury budżetowej" wprowadzono szereg różnych ograniczeń. Zresztą ograniczanie oferty to od wielu lat znak rozpoznawczy KZK GOP, podobnie jak stwierdzenie, że wszystkie te zmiany związane są z "optymalizacją oferty przewozowej" i "dostosowaniem oferty przewozowej do występujących potoków pasażerskich". Tylko w GOP słowo "optymalizacja" stało się synonimem słowa "ograniczenia". Sama dziura budżetowa to też nie jest nowe zjawisko - z samego założenia bowiem wpływy taryfowe pokrywają tylko część kosztów jakie ponosi KZK GOP (przede wszystkim w postaci wynagrodzenia dla przewoźników), pozostałą część dokładają gminy członkowskie w postaci corocznych składek. Zawsze jednak okazuje się, że środków tych jest zbyt mało, bo nieustannie spadają wpływy taryfowe. Przyczyn tego spadku należy szukać w mało atrakcyjnej ofercie przewozowej (nieustannie pogarszanej) i kiepskiej ściągalności opłat za przejazdy. Tymczasem odwiecznym panaceum na spadające wpływy jest ograniczanie wydatków, co stanowi błędne koło.

Pierwsza seria zmian autobusowych wdrożona została od 21 czerwca i objęła linie w rejonie Gliwic. Było to jedyne miasto, które mogło się poszczycić szkieletowymi liniami autobusowymi kursującymi w takcie 20-minutowym. Było, gdyż właśnie z początkiem wakacji wszystkie cztery takie linie - 32 i 932 oraz 126 i 197 przeszły na 30-minutową częstotliwość ruchu. Niewielką pociechą dla pasażerów ma być po wakacjach obsługa linii 932 wyłącznie taborem przegubowym. Oprócz tego zmniejszono również liczbę kursów na linii 47 z Zabrza do Knurowa. Jednoczesne zwiększenie częstotliwości na minibusowej linii 224 kursującej do Centrum Onkologii można uznać za kiepski dowcip. Tym bardziej, że pasażerom zafundowano dość oryginalną, lecz zupełnie niepraktyczną, 32-minutową częstotliwość odjazdów.

fot. J. Sobota
1 lipca weszła w życie druga seria zmian. Objęła ona swym zasięgiem różne obszary naszej sieci komunikacyjnej. Idąc od zachodu, niejako do kompletu wcześniejszych ograniczeń w Gliwicach, zawieszono uzupełniające linie 209 i 217 (choć tylko na okres ferii i wakacji, czyli we wrześniu prawdopodobnie wrócą na trasy). Ponadto w Gierałtowicach zawieszono trzy pary kursów na linii minibusowej 936.

fot. J. Sobota
Skrócona została trasa linii 280. Linia ta powstała 1 września 2002 r. na skutek połączenia linii 240 (Zabrze - Gliwice - Osiedle Waryńskiego) i 15 (Zabrze - Bytom) i kursowała od początku na trasie Bytom Dworzec PKP - Gliwice Zakład Opla wyłącznie w dni robocze. Od 15 października 2003 r. 280 zagląda pod centrum handlowe Platan w centrum Zabrza. Od 1 lipca tam będzie zlokalizowany przystanek końcowy tej linii, gdyż kursować będzie tylko na trasie Gliwice - Zabrze.

fot. J. Sobota
W okolicach Bytomia znika spora część komunikacji nocnej. Nocne autobusy przestają kursować na liniach 139 (Chorzów - Bykowina), 146 (Bytom - Halemba) i 735 (Bytom - Stolarzowice). Oprócz tego ograniczona zostaje częstotliwość kursowania linii 623 (Bytom - Miechowice): z 6- do 10-minutowej w szczycie. Na okres wakacji letnich zawieszona została ponadto linia 176 (Bytom - Górniki).

fot. A. Nokielski
Rejon Katowic uniknął spektakularnych ograniczeń. Linia 74 pozbyła się końcowego odcinka trasy w Zawodziu - nie będzie już dojeżdżać pod tamtejszy dworzec PKP, lecz zakończy bieg na przystanku Zawodzie Pętla. Dzięki temu posunięciu pasażerowie będą zmuszeni przesiadać się na 2-3 przystanki przed końcem swojej podróży. Warto zauważyć, że linia ta, choć jedzie bardzo "dookoła" to na trasie Chorzów Batory - Zawodzie (Szopienice) stanowi alternatywę dla podróżowania przez centrum Katowic.

fot. A. Muth
Linia 810 (Katowice - Mikołów) przestaje kursować w okresie ferii i wakacji, a linia 292 nie obsłuży przystanku Bończyk Gałczyńskiego. W Mysłowicach oprócz tego zmniejszono liczbę kursów w których linia 106 docierała do Wesołej (skrócono je do trasy podstawowej, czyli Zagórze - Brzezinka) i zawieszono na wakacje część kursów minibusowej linii 954. W nieodległym Chełmie Śląskim i Lędzinach zlikwidowane zostały pojedyncze kursy linii 166.

fot. J. Jackiewicz
We wschodniej części regionu - w Zagłębiu przetasowano dość poważnie kilka rozkładów jazdy. Połowę długości trasy straciła linia 809 - została skrócona od strony Grabowej do pętli przy Hucie Katowice. Wprawdzie nie dubluje już dzięki temu tramwaju na całej trasie z Huty Katowice aż do Będzina, lecz pasażerowie (poza dodatkową przesiadką) nic nie zyskali, gdyż liczba kursów pozostała identyczna (6 par w ciągu dnia). Nazywanie tej linii przyspieszoną również jest wysoce nietrafione, nie pomija ona bowiem żadnego przystanku na swojej trasie. Oprócz tego, zawieszono na okres wakacji linię 237, a na linii 637 zlikwidowano dojazd i zjazd autobusu realizowany na trasie z Będzina do Siewierza - autobus nadal będzie jechał tą trasą, ale już nie będzie zabierał pasażerów.

fot. J. Sobotafot. J. Jackiewicz

Linia autobusowa 25, smutny epilog po zlikwidowanej trasie tramwajowej, od teraz już całkowicie wtopiła się w krajobraz będzińskich linii autobusowych. Dotychczas odstawała od nich trasą (nawet po zmianach wprowadzanych w ciągu dwóch lat jej funkcjonowania), teraz już tylko kolorem autobusów. Od 1 lipca skierowana została z Grodźca bezpośrednio do dworca Będzin Kościuszki, nie dojeżdża już na Ksawerę i Koszelew. Ograniczono jednocześnie (po raz kolejny) liczbę kursów. Skutek jest tego taki, że po argumentach jakie podawane były przy likwidowaniu tramwaju, nie pozostał już żaden ślad.

» Czytaj więcej o linii autobusowej 25 w artykule "Likwidacja 8 i 25 - wątpliwy sukces?"

fot. J. Sobota
Na Ksawerze ubył jeszcze jeden numerek. Jest nim linia 42, która pojawiała się tam kilka razy dziennie w kursach wariantowych. Miejsce linii 25 (i tych pojedynczych kursów 42) na Ksawerze zajęła linia 260, łącząca Będzin z Porąbką przez Dąbrowę Górnicza. Zmiany objęły również linię 634 - mniej więcej połowę kursów (poza szczytem) skrócono do pętli na Osiedlu Mydlice. Nie obsługują już rejonu Warpia. Na wprowadzanych w rejonie Będzina ograniczeniach najbardziej tracą firmy Jerzego Sebzdy, linie komunalnego przewoźnika dotknęła jedynie kosmetyka.

fot. J. Jackiewiczfot. J. Sobota

Oprócz zmian rozkładowych wprowadzono także kilka korekt taborowych - zamiast taboru C (przegubowego lub 15-metrowego) autobusy standardowe (czyli tabor B) pojawią się na liniach 27 i 807 w soboty, 76 i 149 w niedziele i święta oraz 286 w soboty, niedziele i święta. Oferta zmniejszona zostanie również na liniach 270 i 720 - pojawiać się będą wyłącznie autobusy standardowe (niskopodłogowe). To jednak efekt nie tyle wprowadzanych ograniczeń, co wchodzenia w życie nowego rozkładu jazdy wynikającego z wygranego przez PKS Gliwice przetargu.

(fot. J. Sobota, A. Nokielski, A. Muth, J. Jackiewicz)

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

xxx_Myslowice napisał(a):

Hm, jakie wycięcia kursów na 166 ?
Przecież jedynie przyspieszono o minutę dojazd do Chełmu ;)

28.06 00:44:44

butthead napisał(a):

Wycięto dojazd z Lędzin do Chełmu o 5-tej rano.

28.06 00:46:52

Ikarek napisał(a):

Jakby w kzk gop obowiązywało hasło ,,MYSLE WIĘC JESTEM,, to w ciągu jednej chwili znikneli by wszyscy pracownicy kzk gop , szczególnie ci co przygotowują nam tak niedorzeczne niespodzianki...

28.06 08:31:51

palex :) napisał(a):

cyt.: "a na linii 637 zlikwidowano dojazd i zjazd autobusu realizowany na trasie z Będzina do Siewierza - autobus nadal będzie jechał tą trasą, ale już nie będzie zabierał pasażerów"
No po prostu żałosny przykład głupoty. Skoro i tak musi jechać tą trasą, to krok jest idiotyczny. W ogole jak czytam o ostatnich zmianach, to przerażające jest to, że zamiast poprawiać i zachęcać do KM oni dalej posuwają się w jej dobijaniu. :O

28.06 09:00:54

YoMaHa napisał(a):

@palex & Autor: A dlaczego 637 ma jeździć tą samą trasą? Przecież w Piasków nie musi jechać do Będzina, tylko może od razu pruć "gierkówką"

28.06 09:44:50

KAS napisał(a):

Tak ogólnie - będzie kiepsko ale niektóre zmiany mi sie podobają tj. 74, 292 i przeguby na 149 w niedzielę co do 810 to będzie dużo zażaleń.

28.06 11:05:07

AbeS napisał(a):

no to zajebiscie...:[ widze ze mam powracane do domu w godzinach nocnych...:/ czesto korzystalem z nocnych kursow 735 a teraz lipa..:[

28.06 11:11:39

LooL napisał(a):

sa wakacje...ludzie sie bawia i wracaja w nocy do domu..zamiast byc wiecej kursow nocnych to jeszcze je likwiduja..osobiscie czesto korzystalem z nocnej 617 i 735...:[

28.06 11:13:57

tramchorzów napisał(a):

Najdrozsze bilety najgorsza komunikacja w najwiekszej megaaglomeracji kaj te pieniądze Ograniczenia dziura budzetowa !!!!a pieniadze na urzedasów z kzk gop bo ludzie nie musom sie zmiescic do srodków komunikacji i jechac w scisku gratulacje dla dezorganizatora slonskiej komunikacji kzk gop z ogromnom biurokracjom --i zadnej poprawy.

28.06 12:26:43

fan_KZK_nie_od_dziś napisał(a):

932 przeguby? To ja już wole stary rozkład i solówki - zamiast non stop wpuszczania IK 280...

28.06 12:36:18

butthead napisał(a):

Co do oferty przewozowej - niech komentarzem będzie artykuł, natomiast bilety wcale już nie są wyraźnie droższe niż w innych miastach.

28.06 12:36:21

meteor napisał(a):

@KAS : przeguby na 149 zostaną właśnie zastąpione taborem B w niedziele i święta...

28.06 13:01:43

wnerwiony pasażer napisał(a):

Tak, nie ma to jak KaZiK. Nic, tylko się wycina i wycina...
A coraz więcej moich znajomych przesiada się do samochodów. W końcu - po zrzutce na paliwo wychodzi dużo taniej, niż np. w śmierdzącej 40 z menelami siedzącymi obok czy w wypchanym do granic możliwości 807... A korki coraz większe...

Na Zachodzie (a nawet w niektorych polskich, NORMALNYCH miastach) nakłania się coraz większą liczbę mieszkańców do korzystania z komunikacji publicznej czy z rowerów. A u nas? Tu robi się coś zupełnie przeciwnego. Paranoja.

28.06 13:22:10

wikibus.org andrzej napisał(a):

O KZK się nie wypowiadam. Już nie mam słów po prostu, po tym, co napisałem na forum i w komentarzach. A standardy działania są coraz lepsze- coraz więcej wniosków pasażerów znajduje się w ofercie.

Skomentuję tak: Memphis, lubię Twój styl pisania. Zdjęcia też mi się podobają. Dobrze, że ktoś o tym pisze.

28.06 13:39:02

pasażer napisał(a):

A co dadzą w zamian za 280? bo z autobusów zostanie tylko 111

28.06 14:43:45

jacekso napisał(a):

Po co coś w zamian? 111 wystarczy.

28.06 15:02:12

Dawid napisał(a):

Nie wiem co komu przeszkadzała linia 280. Mieszkam na Biskupicach i bardzo często miałem okazje widywać pierwszy kurs z Bytomia. W Biskupicach pierwszy kurs odbywał się o godzinie 4:39 (coś koło tego) i ten autobus zawsze miał 50% zapełnienia. Co to komu przeszkadzało.

28.06 15:02:43

paw napisał(a):

z taborem B na 286 to jest przesada! W soboty bardzo dużo ludzi jeździ tą linią

28.06 15:46:16

pasażer napisał(a):

@jacek:i nabite na full banki na 5? to ja dziękuję za taką komunikację.

28.06 18:12:36

taki jeden napisał(a):

@ jacekso:Po co coś w zamian? hehe,powiedz to mieszkańcom Szombierek,Bobrka i Biskupic.

28.06 18:49:30

KZKGaPowicz napisał(a):

Niech mieszkańcy ulicy Piastowskiej w Rudzie Śląskiej - Rudzie lepiej się zastanowią nad zlikwidowaniem tramwaju linii nr 18. Obawiam się, że jak będzie ją zastępował autobus, to podzieli on los opisywanej w tym artykule linii 25 (zamiast tramwaju) i jego rozkład jazdy będzie najprawdopodobniej wyglądał tak: (jeszcze nie wiem, jakie będzie oznaczenie linii ), np.: 180 Bytom Dworzec PKP (bardziej prawdopodobne)/Plac Sikorskiego
Dni robocze: 4:36M, 6:07W, 7:38, 9:40W, 11:45M, 13:55W, 16:13, 19:32W, 21:59M, 0:21W.
Dni wolne: 4:36, 8:15M, 13:21, 16:34M, 21:56, 23:30M.
M - Kurs skrócony do Ruda Kościół.
W - Kurs zawieszony w czasie ferii i wakacji.
O ile KZK GOP nie wpadnie na "cudowny" pomysł zawieszenia linii na okres ferii i wakacji i kursowania tej linii tylko w dni robocze!!!

28.06 19:12:18

coś napisał(a):

Jeśli chodzi o 637 to teraz dojazd do Siewierza i zjazd obciąża kosztami przewoźnika bo KZK nie płaci za dojazdówki(chyba)

28.06 19:31:25

102N@ napisał(a):

To jest chore!!! Ja nie rozumie jednej rzeczy... Dlaczego ludzie korzystający z 4-ki w Gliwicach i Zabrzu mają cierpieć z powodu "oddania" 4 składów do rozkładu 19-ki? kzk gop dzięki swej "prokomunikacyjnej"polityce zrobiło z tramwajów na Śląsku wiejską kolejkę dojazdową. A rozkład autobusu 25...? Pewnie tak pocięty jak nieszczęsne łuki na pętli w Żychcicach;-( Żal.

28.06 21:45:19

jacekso napisał(a):

@taki jeden: to może wszędzie należy uruchomić linie dublujące tramwaj? Nie popadajmy w paranoję...

28.06 21:51:18

AbeS napisał(a):

wlasnie widzialem nocny 735 kurs 1:00 z Bytomia..i nie byl to pusty kurs bo byla dosyc spora ilos ludzi wiec nie rozumie dlaczego zawieszaja te kury na okres wakacji..glupota...

29.06 01:23:55

taki jeden napisał(a):

@jcekso:jeśli już 280 musi być koniecznie skrócony,to chyba lepszym rozwiązaniem jest Zabrze Goethego,niż Zabrze CH Platan.Po co ma dublować S-15? A KZK swoimi posunięciami chyba nas wszystkich chce zmusić do zakupu samochodów.

29.06 06:53:54

kysó napisał(a):

Dlaczego artykuł wprowadzony z datą 28/06 informauje, że "1 lipca WESZŁA w życie druga seria zmian", skoro jeszcze wcale nie weszła. I dlaczego skoro niby te ograniczenia są tylko na okres wakacji, to na linii 634 jest ograniczony rozkład na okres Wszystkich Świętych?? Życzę przyjemnego dojazdu na cmentarz na Warpiu :)

29.06 07:23:43

michaś napisał(a):

Linia 809 nie dublowała na całej trasie tramwaju tylko inne linie autobusowe, typu 807, 806, 803. Nie jeździła bowiem cały czas wzdłuż torów

29.06 07:26:41

dexiu89 napisał(a):

to co tu piszecie to nic. wsiadzcie do linii 23 miedzy nowym bytomiem a bielszowicami (finskie domki) w godzinach szczytu. to jedyna linia regularnie kursujaca na tej trasie. w dodatku bez taboru przegubowego. na dodatek te wsiadanie przednimi drzwiami... gdzie ja mam wsiasc jak w busie nie ma miejsca a wpierw wpuszcza sie WSIADAJACYCH??? DELTA SWIETOCHLOWICE mogla by dac przegube lub linie 923 BIELSZOWICE - NOWY BYTOM. 147 jesli jedzie (rzadko) to kilka minut przed lub po kursie 23 w obie strony. bede musial chodzic pieszo lub rowerem. KZK GOP w ten sposob traci klijentow. Na wsiach lepiej komunikacja funkcjonuje.

29.06 10:05:16

sondex napisał(a):

michaś, dublowanie to nie jest jazda "cały czas wzdłuż torów". takie będą rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie

29.06 10:10:22

oskar napisał(a):

a ja widziałem przegubowce na 40 niedawno szkoda że w wekkend

29.06 15:36:34

mazz napisał(a):

mam lepsze hasło 300osób do utrzymania w kzk gop ktos musi na nich robić prawda??

29.06 19:03:57

anka napisał(a):

No nie wiem czy 209 i 217 wrócą po wakacjach. W historii KZK wszystkie linii lub kursy, które szły do piachu tak zaczynały. Najpierw zawieszenie na wakacje szkolne. Potem wycięcie lub przedłużenie do października, aż studenci wrócą a rzeczywistość jest brutalna i po kilku miesiącach nie ma już śladu po liniach.
Najbardziej mi szkoda jest składów na t4. Dodatkowo nie leci 414 z 351 i powstaje luka w 4 aż czterdziestominutowa, po której leci solówka. Gratuluję pomysłu. Skład po 414 jest zawsze napchany a teraz ta solówka.
Z 217 też niezły pomysł. Na Zubrzyckiego to tylko 677 i to krótkim. Oj będzie się dziać w autobusach. A przy takim cięciu 280 powinni na 5 puścić składy

29.06 22:18:39

Bodzio napisał(a):

@anka - chyba składów na 4, a nie na 14. Na 14 skład jest chyba od prawie zawsze wielkim wydarzeniem.

29.06 23:35:18

Bodzio napisał(a):

Oj przepraszam. Teraz dopiero widzę, że to jest litera 't' a nie cyfra 1 ... Starość nie radość

29.06 23:37:19

butthead napisał(a):

414, 351 to numery pociągów na liniach tramwajowych 4 i 35.

29.06 23:38:51

Pasażerka - nie pasażerka napisał(a):

Mieszkam w Biskupicach, gdy tramwaje będą miały awarię co zdarza się średnio trzy razy w tygodniu i nie będą kursować to mogę sobie iść do Bytomia pieszo. Czyżby KZK GOP uważało że mam za mało ruchu i koniecznie chce go na mnie wymusić, a może chcą żebym kupiła sobie samochód. Ale za bilet miesięczny muszę płacić nawet jak nie raz i nie dwa nie wydostanę się z Biskupic. Dziękuję za tak miłe urozmaicenie lata a podejrzewam,że zawieszenie kursów na lato to tylko początek potem pewnie już tak zostanie.

30.06 09:12:38

GD napisał(a):

280 - niestety, w przypadku T5 koniecznie musi byc autobus ja dublujacy, przynajmniej miedzy centrami Zabrza i Bytomia.

Gdy swego czasu musialem niekiedy w pracy "wyskoczyc" na moment do filii w Biskupicach, niemal regula bylo, ze nawet jesli T5 w pierwsza strone przyjechalo, w celu powrotu trzeba bylo czekac na autobus. I walczyc o wolne miejsce stojace...

W zasadzie nie wiem, po jaka cholere sie jeszcze T5 trzyma, zamiast puscic ja gora co pol godziny (a dac wiecej autobusow) - na Zaborze to marnowanie wozokilometrow, a w kierunku Bytomia polaczenie jest rownie pewne, co graty HZ kilka lat temu.

Swoja droga, dziwi skrocenie 280 do Platana, a nie Goethego... bo market placi kase?

30.06 11:42:38

Bodzio napisał(a):

@Pasażerka tak właściwie z Biskupic jest jeszcze 39 ( oczywiście nie z "całych" Biskupic ). Zależy więc w którym miejscu Biskupic mieszkasz. Nie znaczy to oczywiście, że pochwalam cięcie 280 ( i inne ). Wręcz przeciwnie ...

30.06 12:11:12

pasażerka-nie pasażerka napisał(a):

Niestety mieszkam na Młyńskiej, więc żeby mieć T5 i autobus 39 to muszę przejść dwa przystanki na Zamkową.

30.06 14:37:06

citadis napisał(a):

@GD: Tak, Platan płaci, podobnie zresztą jak Plejada i M1 za 850 - inaczej nie byłoby takich bezsensownych podjazdów.

30.06 19:25:43

przemek napisał(a):

wreszczie ktoś coś zrobił z typu wiejskimi liniami 76 i 149 mi aż szkoda jest tam lionów

30.06 23:17:18

Dave napisał(a):

Zdecydowana większość mieszkańców Bobrka, Szombierek i Biskupic nie załsuguje na komunikację miejską, więc akurat wycięcie im linii 280 i "powiedzenie im o tym, że mogą sobie jechać T5" jest kiepskim argumentem. Czym by nie jechali to i tak nie płacą za przejazdy, więc jeszcze im dogadzać?

Linia 809 nie dublowała tramwaju, bo nie jeździła cały czas wzdłuż torów? Lol! Raptem parę "pustych" przystaków na Kasprzaka omijała...

01.07 10:54:06

pasażer napisał(a):

Dave,licz się ze słowami! Ja akurat też mieszkam w Biskupicach i płacę za przejazd,tak więc uważaj co piszesz.A może mamy wszędzie chodzić pieszo? puknij się w głowę!Podobno jesteś kontrolerem-w takim układzie ty też nie zasługujesz na komunikację miejską,bo ŻADEN kanar nie płaci za przejazd(nie kasuje biletu),więc z jakiej racji się na ten temat wypowiadasz?Wy kanary nie płacicie za przejazd,więc z jakiej racji korzystacie z niej?Dlaczego mamy wam dogadzać?

01.07 14:37:52

taki jeden napisał(a):

Dave,pomyśl raczej ilu pasażerów korzystających codziennie z KM kasuje bilety-naprawdę niewielu.Nie ma żadnej reguły jeśli o to chodzi-wszędzie są osoby,które regularnie kasują bilety,jak również jadące na gapę i uwierz mi,to NIE zależy od dzielnicy.Jednak co może wiedzieć kanar,który tu wejdzie,tam wyjdzie i nie ma go w autobusie/tramwaju przez cały czas-sorry Winnetou,ale wyrywkowymi kontrolami nigdy nie wyłapiecie wszystkich gapowiczów.Chcąc ich złapać należałoby być w autobusie/tramwaju przez cały czas(3 zmiany).Wtedy miałoby to sens,a tak... szkoda pisać.

01.07 15:48:20


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!