Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Wykolejenie tramwaju w Katowicach

05.05.2008

Tagi: wypadek, Tramwaje Śląskie – Dodał: Jakub Jackiewicz

5 maja 2008 r. wykoleił się tramwaj linii 16 na ul. Kościuszki w Katowicach.


Skład 2x105Na 675+676 jadący jako poc. 162 w kierunku Brynowa uległ wykolejeniu na łuku przed wjazdem pod wiadukt kolejowy w Katowicach przy ul. Kościuszki. Do zdarzenia doszło o godz. 7:40.

Pierwszy wagon wykoleił się całkowicie wszystkimi osiami i po pokonaniu pasa zieleni znalazł się prawie na torze w przeciwnym kierunku. Na szczęście nic tam akurat nie jechało. Również nikomu z pasażerów nic się nie stało.

Podczas wykolejenia połamał się również pantograf i zaplątał w sieć trakcyjną. Usuwanie skutków zdarzenia i wstawianie wagonu trwało do godz. 9:40. Jeden kurs do Brynowa i z powrotem wykonał autobus komunikacji zastępczej z PKM Katowice.

Przyczyny zdarzenia ustalają służby Tramwajów Śląskich. Profilaktycznie wymienione zostają jednak szyny w feralnym łuku, nastąpi to w przeciągu kilku najbliższych dni.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Leszka Olszewskiego:


« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Bodzio napisał(a):

Ejże !! Czy to w tym samym miejscu, gdzie niedawno tramwaj staranował filar wiaduktu ? Wygląda to na skutek zbyt dużej prędkości na łuku. Już widzę następne komentarze domagające się likwidacji tramwajów. Z góry kieruję ich autorów do analiz statystyk drogowych z ostatniego długiego weekendu.

05.05 13:58:07

TRAMWAJE ŚLĄSKIE....ALE NIE DOBRE napisał(a):

Po raz drugi w tym samym miejscu, moim zdaniem powinni tam zrobić nowe torowiska bo nie zdziwiło by mnie jak za by za jakiś czas po raz kolejny doszło do wypadku.

05.05 14:15:12

Shadow238 napisał(a):

Jak widać spawanie nie pomogło ;)

05.05 15:44:37

tito napisał(a):

Bodzio tu nie chodzi o likwidacje, ale w chwile obecnej strach jechac tramwajem skoro same wyskakuja z szyn

05.05 18:23:19

Dave napisał(a):

Aale nieładne kółka ma teraz ten tramwaj!... :P

05.05 18:39:18

podlesianin napisał(a):

Moim zadaniem tramwaj to najlepsze rozwiązanie w komunikacji, ale niestety nie u nas przez totalny brak inwestycji, a potem są takiego typu wypadki których jest co raz więcej i pewno będzie jeszcze więcej na razie to się kończy bez ofiar. Kiedyś gminy mówiły że nie mają wpływu na tramwaje bo są skarbu państwa a teraz są ich dalej nic się nie dzieje w kierunku poprawy bezpieczeństwa przerażające to jest i tyle z mojej strony.

05.05 19:40:24

ktos napisał(a):

Powinno sie wytoczyc spolce TŚ zwykly cywilny proces... To moze wreszcie zadbaja o stan taboru i torowiska

05.05 19:45:19

george1125 napisał(a):

Normalnie żal patrzeć, jak się staruszki powoli rozsypują, ciekawe ile jeszcze takich wykolejeń nas czeka do kompletnego upadku komunikacji tramwajowej w GOP ?

05.05 21:04:44

andrzejh69 napisał(a):

rozmawialem z kolegą - motorniczym z zajezdni zawodzie. Powiedział mi ze tam ewidentnie są zużyte szyny które trzeba czym prędzej wymienić. Motorniczowie są źli na stan torowisk i uwazają że czym prędzej należy je remontować

06.05 08:37:47

Bodzio napisał(a):

@tito - a nie strach jechać samochodem ? Wprawdzie auta same z szyn nie wyskakują, ale zamiast tego na Twoje życie czyhają na drodze max-debile . Albo Twoje auto wyleci w powietrze na jakiejś dziurze, której po ciemku nie zauważysz, bo jadący z przeciwka oślepił Ciebie swoimi ksenonowymi oczami. A ja kiedyś będąc na wczasach siedziałem sobie spokojnie przy stole, opierając się na nim łokciami. Naraz 5 cm przed moim nosem na tym stole roztrzaskał się ogromny spadający z sufitu żyrandol. Gdybym był bardziej pochylony ... I co - strach siedzieć w domu przy stole. Tak więc nie dajmy się zwariować strachem. Nikt nie zna dnia ani godziny...

06.05 09:33:48

jarek napisał(a):

Widzę, że "ciekawie" się dzieje. Tak poza tym, to stwierdzenie, że "Profilaktycznie wymienione zostają jednak szyny w feralnym łuku, nastąpi to w przeciągu kilku najbliższych dni." jest conajmniej śmieszne. Jaka to profilaktyka, skoro 2 razy w krótkim czasie dochodzi do poważnego wykolejenia w tym samym miejscu i dopiero po tych zdarzeniach mówi się o wymianie łuku.

Poza tym jeszcze jedna sprawa. Przerwa w ruchu trwała 2 godziny i w tym czasie kurs do Brynowa i z powrotem wykonał autobus komunikacji zastępczej. Rozumiem z tego, że to był 1 kurs? Jak, tak, to pozostawiam to bez komentarza, bo to jest kpinia cudownego KZK GOP z pasażerów.

06.05 11:40:48

Szkodnik napisał(a):

No a dziś pełne zdziwienie bo obok feralnego łuku leżą już przygotowane do wymiany nowe szyny. Pytanie tylko czy musiało dojść do wykolejenia aż dwóch tramwajów??? Jedno jest pocieszające, że może uda się uniknąć ofiar przed tą wymianą:)

06.05 14:09:18

Adam napisał(a):

No cóż - komunikacja zastępcza tak naprawdę nie istnieje. KZK GOP ma to w nosie, a pasażer zapuszcza korzenie na przystanku, maszeruje z buta lub jak to możliwe przesiada się na autobus mniej więcej pokrywający trasę tramwaju. Na odcinku Katowice Rynek - Zawodzie alternatywy w autobusie na staranie KZK GOP po prostu nie ma.

06.05 14:18:45

arc napisał(a):

@jarek
KZK GOP zawsze kpi z pasażerów

06.05 14:55:13

PKM b napisał(a):

Niech puszczą zamiast tramwaji autobus i sprawa załatwiona

06.05 15:50:14

aaaaa napisał(a):

niech synowie kierowców ktorzy sie woza w kabinach i maja g*** pojecia o komunikacji walna sie w leb patelnia a dopiero potem wypowiadaja

06.05 19:01:19

Reds napisał(a):

@PKM b-biedactwo ty moje, autobusy nie jeżdżą po szynach, więc wystarczy moment nieuwagi kierowcy i dup! - już jest na drzewie albo latarni.

07.05 09:33:41

JH napisał(a):

W ubiegłym roku będąc w Rzymie widziałem w pobliżu Termini szynę w łuku w ulicy tak zniszczoną, że każdy tramwaj musiał zwalniać tam do ...1 km/h, i w ten sposób pełzł, podczas gdy każde kolejne koło podnosiło się na "wyjechaniu" i próbowało wyskoczyć.
Podobnie jak w Katowicach zużyte łuki w połączeniu ze zbyt szybką jazdą były przyczyną wykolejeń w Pradze i Krakowie - ze śmiertelnymi ofiarami w postaci przechodniów, niestety. Wymiana niewiele da, jesli nie będzie sie prać po d... motorniczych za zbyt szybką jazdę na łukach. A teraz widzę coraz wiecej ćwieków, którzy zjeżdżają do zajezdni "na drzwi" i lekceważą przepisy. Najwyższy czas, aby ilość przeszła w jakość.

07.05 10:01:22

mark40 napisał(a):

Ten też wygląda "nieźle" :-) http://gtlodz.eu/data/media...

07.05 11:57:33

eot napisał(a):

Tramwaje Slaskie-obraz nedzy i rozpaczy,wstyd pracowac w takiej firmie.

07.05 18:18:16

JH napisał(a):

@reksio-fajnie że pokazałeś tę łódzką wykolejnicę. Wbrew pozorom na Śląsku odcinki uliczne są nie gorsze od "średniej krajowej", za to na wydzielonych torowiskach mamy niekwestionowane "mistrzostwo Polski" w dyscyplinach takich jak wstawki, spawanie, kanciaste łuki, pęknięte szyny itp.

08.05 10:02:23

winogRon napisał(a):

kiepskie szyny mają w katowicach powinni coś z tym zrobić bo ciagle sie tramwaje wykolewywają a to wina kiepskich szyn jeśli sie szyn na lepsze nie zmieni to może dla ludzi sie to tragicznie skończyc

22.05 22:24:26

Arecki71 napisał(a):

Wczoraj tj. 21.05.2009 r. w tym samym miejscu również wykoleił się tramwaj linii nr 16

22.05 11:07:33


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!