Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Rybnik: elektroniczne tablice na przystankach

02.04.2008

Tagi: inwestycje, infrastruktura, ZTZ Rybnik – Dodał: Jakub Jackiewicz

Przed samymi świętami na kilku przystankach ZTZ pojawiły się elektroniczne tablice informujące o rzeczywistym czasie odjazdu autobusu danej linii.


Elektroniczna Informacja Pasażerska – tak nazywa się ten system – ma skutecznie pomóc oczekującym na przystankach w realnym podaniu czasu do rzeczywistego odjazdu autobusu. Jest to w Rybniku możliwe dzięki zamontowanym w autobusach satelitarnym systemie nawigacyjnym powiązanym z wprowadzoną w listopadzie 2006 roku e-kartą.

Lokalizacja tablic nie jest przypadkowa. Znajdą się one na tych przystankach które w najbliższym czasie będą spełniały większą rolę przesiadkową w powiązaniu z projektem roboczo nazwanym "rybnickim metrem". Niestety jego szczegóły nie są nadal ujawniane ani przez ZTZ ani przez Urząd Miasta w Rybniku. Na razie tablice pojawiły się na przystankach Bazylika i Sąd. W niedalekiej przyszłości mają do nich dołączyć również przystanki: Plac Wolności, Dworzec KM i Dworzec PKP.


Tablice które pojawiły się na razie umożliwiają wyświetlenie pięciu rzędów informacji. W tym trzy przypadają na informacje o numerze linii, kierunku w którym autobus jedzie i rzeczywistym czasie jaki pozostaje do odjazdu. Jeden rząd to informacja z datą i godziną oraz jeden rząd z ruchomym tekstem (informacje o najważniejszych wydarzeniach w mieście, awarie, ogłoszenia itd.). Pasażerowie przyjęli tę nowinkę dość pozytywnie mimo że w obecnym, początkowym okresie eksploatacji wyświetlane informacje niestety nie zawsze odpowiadają prawdzie.

Koszt zakupu wyświetlaczy w firmie R&G Plus Sp. z o.o. która wygrała przetarg wyniósł 166 tys. zł.

(tekst i fot.: AP)

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

jaworznianin napisał(a):

Wow, ciekawe kiedy w Jaworznie też takie zamontują.. Ostatnio e-karte rozbudowują i montują GPSy w autobusach. Wiecie cosjeszcze o tym? Powodzenia!

02.04 19:25:52

adam86 napisał(a):

Ciekawe czy tez tkaie głupoty pokazuje jak tablice w Alejach Jerozolimskich:p

02.04 20:10:46

Tomek napisał(a):

No mi się podoba!!! Do tej pory takie rozwiązania widziałem w Austrii i Niemczech. To nie zastąpi tradycyjnych rozkładów jazdy ale ułatwi pasażerom orientację. Brawo dla Rybnika. Oby KZK GOP coś takiego wprowadził (niechby nawet za 5 lat ale nadzieja przynajmniej będzie).

02.04 20:17:48

Amalio napisał(a):

Z tym całym systemem jest tylko jeden problem - jak zwykle każdy myslał o sobie i na tablicach są tylko odjazdy autobusów linii ZTZ. Czy naprawdę tak ciężko było zrobić coś razem z MZK?

02.04 20:55:00

Swacza napisał(a):

Miejmy nadzieje, że będzie działać lepiej niż w Warszawie, gdzie okazuje się, że tramwaj, który ma odjechać za 2 minuty już dawno odjechał...

02.04 21:11:52

meteor napisał(a):

@Swacza : albo, że tramwaje "zamieniają się" i najpierw ma przyjechać np. linia 1, a okazuje się za 2 minuty, że linia 2 jest przed nią, mimo że jadą tym samym torowiskiem ;)

02.04 21:43:55

DO AMALIA napisał(a):

Niech MZK wprowadzi ten sam system w autobusach co w Rybniku i będzie po problemie. Na dzień dzisiejszy to chyba tylko problem techniczny jest. Pomysł z tablicami bardzo dobry. Nie sądziłem, że te nowinki tak szybko będą wchodzić do Polski.

03.04 01:00:15

Kysu napisał(a):

W Czechach to juz jest od lat.M.in. w Zlínie i Olomoucu widziałem takowa urządzenaia.Może wreszcie się Katowice czegoś takiego doczekają.

03.04 10:49:29

Amalio napisał(a):

@DO AMALIA problemu by wcale by nie było gdyby system był tworzony wspólne.

03.04 19:25:02


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!