Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

GOP, ROW: Garść kwietniowych zmian

02.04.2008

Tagi: rozkład jazdy, Tramwaje Śląskie, KZK GOP, ZTZ Rybnik – Dodał: Jacek Sobota

Pierwszego kwietnia obudziliśmy się ubożsi o dwie linie tramwajowe i jedną autobusową. Dwie inne jeżdżą zmienionymi trasami, a jedna została wydłużona.


Likwidacji uległy linie tramwajowe nr 34 i 37. Pierwsza z nich kursowała tylko w nocy z placu Wolności w Katowicach do Sosnowca Zagórza przez Mysłowice i Niwkę. W zamian zostały uruchomione kursy linii 26 z Mysłowic do dworca PKP w Sosnowcu, kursy linii 14 z Zawodzia i Wełnowca do Mysłowic oraz kurs linii 15 z Zawodzia do Zagórza.
Z kolei kasacja linii 37, której ostatnia trasa wiodła z placu Wolności do Szopienic (przed zamknięciem ulicy Gliwickiej jeździła do Chorzowa przez Załęże), została zrekompensowana zwiększeniem częstotliwości kursowania linii 23.

Katowice - ZałężeKatowice - Zawodzie, ul. 1 MajaZałęże Lisa
Chorzów - Batory, ul. Armii KrajowejKatowice - Zawodzie, ul. 1 MajaSzopienice Pętla

Z krajobrazu Katowic zniknęła również jedna linia autobusowa, oznaczona trzema ósemkami. Linia 888 została utworzona 1 stycznia 1995 roku w odpowiedzi na zaprzestanie honorowania biletów KZK GOP na liniach PKM Tychy, a jej pierwotna trasa prowadziła z przystanku Katowice Korfantego do śródmieścia Tychów.
Po ponad ośmiu latach "ósemki" opuściły Tychy, linia została skrócona do Murcek wraz ze zmianą oznaczenia na 672. Od 1 czerwca 2003 roku podstawową trasą linii 888 został krótki odcinek Katowice Wita Stwosza - Katowice Sokolska - Katowice Wita Stwosza, wcześniej będący tylko szczytowym wariantem. W takim kształcie, z drobnymi korektami przebiegu w śródmieściu Katowic, ta pseudoprzyspieszona linia przetrwała ostatnie pięć lat.

Tychy, ul. Grota-RoweckiegoKatowice, al. Korfantego
Katowice, ul. Wita StwoszaKatowice Wita Stwosza

Pustkę wypełniła linia 133, której dwa kursy skierowano do pętli na Wita Stwosza przez dworzec PKP i plac Miarki. W drodze powrotnej autobusy pomijają dworzec PKP.

Po dwóch miesiącach przywrócone zostały poprzednie trasy linii autobusowych nr 32 i 624 w Gliwicach. Jednak tylko część kursów tych linii jeździ jak dawniej. Linia 32 zagląda na ulice Partyzantów i Wolności w Łabędach co około godzinę tylko w dni robocze. Z kolei linia 624 będzie się pojawiać na Toszeckiej i Jana Śliwki codziennie ale tylko osiem razy w dni powszednie i trzy razy w dni wolne.

Gliwice - Łabędy, ul. Wolności.Gliwice, ul. Jana Śliwki

Przenieśmy sie 30 kilometrów na południe, do Rybnika. Tamtejszy Zarząd Transportu Zbiorowego na wniosek Gminy Nędza wydłużył na trzymiesięczny okres próbny wybrane kursy linii 45 do Górek Śląskich.
Na wydłużonej od Zwonowic trasie uruchomione zostały trzy przystanki - Sumina PKP, Górki Kościół i Górki Remiza. Ten ostatni pełni funkcję pętli, jeśli takim określeniem można nazwać utwardzony kawałek ziemi służący za przycmentarny parking.

SuminaGórki RemizaSumina

Dodać należy, że dotychczas gmina Nędza obsługiwana była wyłącznie przez PKP i PKS. Przed kilkoma tygodniami ZTZ zapowiedział, że do Górek Śląskich pojedzie zupełnie nowa linia oznaczona numerem 42. Koncepcja jednak się zmieniła i nowa gmina została "zdobyta" zaledwie czterema kursami linii 45.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

KUBER napisał(a):

Cytat ze strony KZK GOP: z dniem 1 kwietnia "na wybranych liniach oznaczone zostają dodatkowo kursy pojazdów niskopodłogowych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych" - czy któs wie coś więcej na ten temat? Które to linie?

02.04 10:33:10

butthead napisał(a):

Dotyczy to raptem jednego wozu - 30/3.

02.04 10:42:51

L@e@W napisał(a):

Poszukaj, KUBER trochę sprytu

02.04 17:07:49


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!