Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Czarny wtorek na śląskich torach

26.09.2006

Tagi: Tramwaje Śląskie, wypadek, prasa – Dodał: Krzysztof Bojda

Anna Malinowska
Gazeta Wyborcza, 26.09.2006


16 osób zostało we wtorek rannych w dwóch wypadkach tramwajowych. Wśród poszkodowanych są też dzieci.


Najpierw w Bytomiu przed południem przewrócił się tramwaj techniczny. Trzy osoby - motorniczy i dwóch pracowników technicznych - zostały lekko ranne.

Groźniej było po południu w Rudzie Śląskiej, gdzie na ulicy Piastowskiej czołowo zderzyły się ze sobą dwa tramwaje linii 18. Rannych zostało 13 osób. - Wracałem z pracy, drzemałem. Obudził mnie huk, poczułem ból z lewej strony głowy. Pamiętam tylko, że szybko wybiegłem z tramwaju - mówi Andrzej Oczelok, jeden z pasażerów.

Na szczęście rana Oczeloka jest niegroźna. Mężczyzna ma rozcięty łuk brwiowy i po opatrzeniu w szpitalu mógł wracać do domu, podobnie jak pozostali poszkodowani. Na dłużej w szpitalu zostanie dwóch motorniczych. - Jeden z nich z urazem głowy przebywa na oddziale ortopedii. Drugi, z urazem głowy i ramienia, leży na oddziale chirurgii. Stan obu jest stabilny, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - mówi Michał Ekkert, dyrektor Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Goduli. Żaden z motorniczych nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

W wypadku w Rudzie Śląskiej rany odniosło też czworo dzieci. Przewieziono je do Śląskiego Centrum Pediatrii w Zabrzu. - W przypadku jednego chłopca zachodziła obawa, że doznał urazu kręgosłupa. Na szczęście okazało się, że dziecko doznało tylko drobnego potłuczenia. Chłopiec został wypisany do domu. Podobnie trójka pozostałych dzieci - mówi Janusz Jończyk z zespołu prasowego śląskiej policji.

Ekipy techniczne do późnych godzin usuwały skutki wypadku. Tory w tym miejscu biegną jedną nitką, a tramwaje jadące z przeciwnych stron powinny na siebie zaczekać na tzw. mijance. - Obaj motorniczy byli trzeźwi, a sygnalizacja ruchu na mijance była sprawna. Wszystko wskazuje na to, że zawinił jeden z motorniczych, który nie poinformował kontrolera, że wjeżdża na jednotorowy odcinek trasy. Będziemy to oczywiście wyjaśniać - dodaje Jończyk.

W Tramwajach Śląskich nikt nie chciał komentować wczorajszej czarnej serii.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35063,3645913.html

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!