Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Zatrzymanie ruchu na trasie z Piaśnik do Łagiewnik

22.02.2008

Tagi: wypadek, Tramwaje Śląskie – Dodał: Jakub Jackiewicz

22 lutego ok godz. 20:20 nastąpiło zatrzymanie ruchu tramwajowego na odcinki między Piaśnikami, a Łagiewnikami. Powodem było zdarzenie drogowe.


Ciężarówka jadąca z Bytomia w kierunku Piaśnik z bliżej nieznanych przyczyn wjechała nagle na torowisko tramwajowe i zatrzymała się na jednym ze słupów trakcyjnych. Słup uległ wygięciu, a sieć trakcyjna została zerwana.


Na trasie zablokowane zostały poc. 703 oraz 171 i 173, które z powodu wyłączenia napięcia nie mogły już nigdzie pojechać. Na miejsce udały się służby ratownicze (Straż Pożarna) i techniczne Tramwajów Śląskich (pogotowie górnej sieci, torowe i dźwig). Godzinę później wyłączone zostało także napięcie w rejonie trójkąta Łagiewniki Targowisko, gdyż okazało się, że uszkodzony jest również kabel zasilający.

Pozostałe na trasach pociągi linii 7 i 17 skierowano na trasy awaryjne - trasami linii 9 i 11 w relacji Chebzie - Chorzów. O godz. 22:20 do ruchu włączył się autobus komunikacji zastępczej (Jelcz M11 nr rej. SPI H344). Ruch wznowiono w godzinach porannych.

(zdjęcia dzięki uprzejmości Grzegorza R.)

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

anna napisał(a):

Wiadomo. Kierowcy to idioci! Jak ostatnio widziałam co się działo jak światła na skrzyżowaniu nie działały, to tu przy tramwaju mogę powiedzieć, że szkód praktycznie nie ma.

23.02 13:05:38

andrzej69 napisał(a):

w sobotę już jeździły, ponadto policja zablokowała drogę od Łagiewnik/Tragowiska do skrzyż. Bytomska/Stawowa kierując samochody przez Chropaczów

24.02 10:05:16

hanys76 napisał(a):

Przyczyną wypadku był, wystrzał opony w tirze.Wskutek tego samochód wpadł w poślizg, a załadowana naczepa wepchnęła go na torowisko.Usuwanie skutków wypadku trwało do godziny 0.30.

24.02 18:57:39

slowak99 napisał(a):

@anna: nie znasz się, to nie odzywaj się. Wystrzał opony nie był bezpośrednią winą kierowcy, a poza tym nie wiesz, że nie można wszystkich oceniać jednakowo?

24.02 20:46:15

fuego napisał(a):

@anna: Jestem kierowcą od 10 lat. Nie miałem jeszcze wypadku, jeżdże przepisowo. Czy to znaczy że jestem idiotą. Czasami lepiej się nie wypowiadać niż pisać głupoty.

25.02 09:13:47


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!