Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Chuligański napad na autobus nocny w Katowicach

18.01.2008

Tagi: – Dodał: Jakub Jackiewicz

W nocy z 17/18 stycznia chuligani napadli na autobus linii 930 w Katowicach.


policja.katowice.pl, 18.01.2008

Policjanci z Komisariatu II zatrzymali 5 chuliganów, którzy dzisiaj napadli pasażerów jadących autobusem komunikacji miejskiej.

Dzisiaj około 4.00 mieszkaniec Katowic poinformował oficera dyżurnego policji, że na parking przy ulicy Słonecznej podjechało kilka samochodów. Z aut wysiadło około 20 mężczyzn, którzy zamaskowani byli w kominiarki i uzbrojeni w drewniane pałki. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Na ulicy Ściegiennego funkcjonariusze zobaczyli stojący na przystanku autobus komunikacji miejskiej linii nr 930. W pojeździe, którym grupa młodzieży wracała z dyskoteki powbijane były szyby. Pasażerowie jadący do Siemianowic Śląskich zostali zaatakowani przez zamaskowanych napastników. Troje podróżnych, dwóch mężczyzn i dziewczyna ostali zranieni odłamkami szkła. Natychmiast udzielono im pomocy medycznej. Podczas akcji, policjantów z Komisariatu II wspomagali ich koledzy z Komisariatu VII, Grupy Szybkiego Reagowania KMP w Katowicach i katowickiego oddziału prewencji. Kilka minut później jeden z patroli zatrzymał samochód marki Ford Fiesta, w którym znajdowało się pięciu mężczyzn. W środku policjanci znaleźli drewniane pałki i stalowy pręt. Każdy z zatrzymanych mężczyzn miał przy sobie kominiarkę. Cała piątka trafiła do policyjnego aresztu. Zatrzymani to młodzi ludzie w wieku od 16 do 21 lat. Jeden z zatrzymanych licząc na uniknięcie odpowiedzialności powiedział policjantom, że brał udział w napadzie razem ze swoimi kolegami.

Ze wstępnych informacji wynika, że jeden z zatrzymanych pseudokibiców znał osoby jadące autobusem, gdyż razem z nimi chodził do szkoły. Prawdopodobnym motywem tak agresywnego zachowania młodych ludzi były dawne nieporozumienia w szkole. O losie podejrzanych zadecyduje prokurator i sąd. Policjanci z Komisariatu II i Komendy Miejskiej w Katowicach ustalają pozostałych uczestników zajścia.polskalokalna.pl
INTERIA.PL/PAP, 18.01.2008


W piątek nad ranem po napaści grupy ok. 20 chuliganów na autobus, którym wracali do domów uczestnicy zabawy w Katowicach rannych zostało co najmniej troje młodych ludzi.

Policja zatrzymała pięciu napastników. Jak powiedział rzecznik prasowy katowickiej policji Jacek Pytel, wkrótce po zgłoszeniu policjanci znaleźli na ulicy Ściegiennego w tym mieście kompletnie zdemolowany autobus oraz grupę jego pasażerów, wśród których troje miało rany cięte głowy - od porozbijanych szyb autobusu.

- Wezwane pogotowie opatrzyło rannych, a policjanci wkrótce zatrzymali pięciu sprawców. Według wstępnych ustaleń, podłożem tego zdarzenia, były prawdopodobnie jakieś urazy z przeszłości, które jeden z napastników żywił do grupy swych szkolnych kolegów, jadących autobusem - wyjaśnił Pytel.

Według przekazanych przez niego wstępnych ustaleń, autobus wynajęła grupa młodzieży szkolnej, która nocą z czwartku na piątek bawiła się na imprezie w Katowicach. Podczas powrotu, w pewnej chwili zajechało im drogę kilka samochodów. Wyskoczyło z nich ok. 20 młodych mężczyzn z pałkami, którzy zaczęli demolować autobus.

W okolice zdarzenia policyjny dyspozytor wysłał kilka radiowozów. Załoga jednego z nich zauważyła zaparkowany samochód, w którym znajdowało się pięciu młodych mężczyzn. W bagażniku pojazdu policjanci znaleźli m.in. drewniane i metalowe pałki i ochraniacze na zęby.

Zatrzymani mężczyźni - czterech w wieku 20-21 lat i jeden 16-latek - przyznali się do udziału w napaści. Wyjaśnili też policjantom jej prawdopodobny motyw, według którego jeden z napastników chciał w ten sposób nastraszyć swych dawnych szkolnych kolegów odgrywając się za zaistniałe między nimi nieporozumienia.

Katowicka policja rozpoczęła poszukiwania pozostałych napastników. Wiadomo, że już zatrzymanym będą groziły zarzuty m.in. udziału w bójce i zniszczenia mienia - ewentualne dalsze będą zależały od efektów obdukcji lekarskiej poszkodowanych w napaści osób.

» Zobacz galerię zdjęć w serwisie polskalokalna.pl

» Zobacz materiał video w serwisie tvn24.pl

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

obserwator napisał(a):

brawo dla PKM KATOWICE monitoring kamery kabiny dla kierowców tylko jak z tego telefonu zadzwonić jak kabiny brak

18.01 16:29:36

lukaszek276 napisał(a):

Taki fajny autobus

18.01 18:27:27

Kasia napisał(a):

podziwiam kierowcow musza wozic "porzadnych"pasazerow z dyskotek a sami narazaja swoje zycie moze wreszcie ktos powinien tych ludzi docenic

18.01 20:06:56

kermit napisał(a):

Gnojki pewnie dostaną małe wyroki a reszta niepełnoletnich bandytow dostanie pewnie po kuratorze, nic tylko wyśmiać nasz cudny wymiar sprawiedliwości. Za działanie z taką premedytacją powinno być 10 lat conajmniej.
Chory kraj - chore prawo.

18.01 21:30:20

suchy napisał(a):

a pozostałych to nie będą ścigać?? było ich ponad 20 a złapali tylko pięciu i ani słowa że pozostałych będą szukać i ścigać żeby ich też zatrzymać..

18.01 21:43:55

Dominik234 napisał(a):

Suchy@ czytaj ze zrozumieniem:
"Katowicka policja rozpoczęła poszukiwania pozostałych napastników".

A swoją drogą informacja na temat wynajęcia autobusu przez młodzież szkolną nieźle mnie rozbawiła :) Ja też wynajmuję autobus i to co najmniej dwa razy dziennie. Mam nawet miesięczny karnet na wynajem :)

18.01 23:41:14

pasażer napisał(a):

Niestety coraz częściej dochodzi do napadów w autobusach przez chuliganów ostatnio w nocy z 12/13 stycznia w autobusie linii 130 w kierunku Rudy Śląskiej Halemby odjazd z dworca 1:40 na osiedlu witosa< obok macro> wsiadło 4 pseudokibiców i pobiło dotkliwie 2 pasażerów. niestety zero reakcji z mojej jak i zarówno kierowcy i pasażerów strony cóź każdy się obawia o własną skórę. w każdym autobusie powinien być monitoring aby takie napady było można powtórnie zobaczyć i ukarać sprawców

19.01 02:42:57

Ahorcado napisał(a):

Katowicka policja to jeden wielki dowcip, których puentą są niedawno opublikowane statystyki, które są totalnie oderwane od rzeczywistości...

Dopóki władze miasta nie wymyślą sposobu na odbudowę bezpieczeństwa w mieście, liczba takich przypadków będzie rosła. Bo w Katowicach policji po prostu nie ma.

19.01 11:15:38

5th napisał(a):

Pasazer masz się czym chwalić;/ . Nierozumiem was dlaczego niezareagowaliście ?Napewno było was więcej niz te 4 osoby . Kierowca natomiast powinnien przyłaczyc się do obrony tych pasażerów a później zawieść ich na komisariat . Inną sprawą jest to że w kazdym nocnym autobusie powinien być monitoring i kabina kierowcy odgrodzona od cześci pasażerskiej(tak jak w Ikarusach czy starych Jelzcach) ale skoro wiekszość ma to gdzieś(przykład nade mną) to poco przewoźnik ma wykładać kasę?

19.01 14:26:28

adam86 napisał(a):

@pasażer: no coż skoro nikt nie będzie reagował, to żaden monitoring nie pomoże. Chuligan w autobusie jest zamkniety jak w klatce i można go dowieźć na komisariat... NO tylko trzeba chcieć

19.01 14:35:02

Kasia napisał(a):

nie no to juz przesada ...dopiero by sie te bydlaki wku....jakby kierowca gdyby weszli zamknal drzwi a i 5th kierowca powienien przylaczyc sie do obrony pasazerow?niby jak?po 1 to nie ochroniarz a po 2 On moze sie narazac tak?to ja dziekuje za taka prace

19.01 19:17:19

Krzychu napisał(a):

http://www.policja.pl/dokum...

19.01 22:11:54

budda napisał(a):

Za dużo wódki i amfy i potem takie akcje;p

@5th-- a Ty byś zareagował? Już to widzę.

20.01 12:04:52

hajhooooł napisał(a):

Katowice może bezpieczeństwo odbudować w podobny sposób jak Jaworzno (patrz program Tarcza)! Natomiast co do napadów w nocnych autobusach, to dlaczego nie zrobić w kabinie guzika alarmowego? Coś na wzór banków. Kierowca wciska, patrol kontaktuje się z dyspozytorem, pyta w jakich okolicach jest teraz wóz i sprawa załatwiona.

20.01 14:22:56

5th napisał(a):

Jeżeli w autobusie było 20 ludzi z czego połowa to faceci to spokojnie można wymierzyć sprawiedliwość a później na komende ich dowieść. Jeżeli bedzie kilku pasażerów to wtedy kierowca powinien zamknąć drzwi , gaz do dechy ,przy okazji dzwoniąc na 112 i zawiść ich pod komisariat. Natomiast gdyby chuligani sie wk.. i próbowali włamać sie do kabiny kierowcy potraktować gazem pieprzowym. Nie jest to proste?

20.01 14:36:17

KZK GOP 1780 napisał(a):

5th, od wymierzania sprawiedliwości to są sądy, a nie ludzie jadący w autobusie. Natomiast gaz nie na każdego działa, szczególnie jeżeli napastnik jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków, a także średnio nadaje się do użycia w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie jest dużo ludzi. To wszystko tylko sprzed ekranu komputera wydaje się takie proste.

20.01 21:16:46

przemo napisał(a):

ale pkm to chora firma i ma gdzieś bezpieczeństwo pasażerów i kierowców

20.01 22:01:14

Roman napisał(a):

do 5th: Co ty tu piepszysz za glupoty. Jak sie ma obronic kierowca przed np.2metrowym wysportowanym typem z pianą w pysku. Chciałbym ciebie widziec w akcji w takiej sytuacji. Napewno bys tylko puszczal bąki. Co do gazy to moze kierowca ma jeszcze zagazowac pasazerow?? Monitoring- co pomoze jezeli sprawcy maja kominiarki?? powinno byc po prostu wiecej patroli na drogach i tyle. SZybciej by interweniowali.

21.01 04:25:55

adam86 napisał(a):

@roman: ale najpierw ta policja musi wiedzieć, że coś się dzieje. Dopóki kierowca siedzi w swojej pancernej kabinie i ma w dupie to co się dzieje w wozie to się nic nie zmieni.

21.01 10:29:41

misza napisał(a):

@adam86: z tym zamknięty jak w klatce to mit. Może w ikarusach są problemy ze złamaniem drzwi, bo trzeba odpowiednio złapać. Reszta to kwestia przekręcenia heblika. Wiem to, ponieważ widziałem jak gapowicze podwiezieni pod komisariat właśnie w ten sposób się ulatniali (pod oknami komisariatu)!

21.01 15:08:18

5th napisał(a):

Tak zareagowałbym bo tak samo jak chuligaństwa nie znoszę znieczulicy pozatym jesteś osobą dość powrywczą a jedyne co by mnie zatrzymało to przewaga liczebna tych imbecyli. To co twoim zdaniem Roman kierowca ma zrobic ? Dla dobra psażerów majacych w d.. wszystkich odokoła ma sie dać pobić? Jedyne co usprawiedliwa brak reakcji pasażerów(część męską)i kierowcę to przewaga liczebna i tylko tyle. Natomiast gdyby ci kretyni uciekli spod komisariatu to sytuacja byłaby lepsza niż spokojnie sobie wyszli z busa kilometr dalej tym bardziej że blisko komsiariatu łatwiej jest ich złapać. Jeżeli chodzi o monitoring to jest potrzebny bo łatwiej mozna zidentyfikowac sprawców napadu a jezeli są w kominiarkach to kierowca nie musi ich wpuszczać (wkóncu chyba widac w lusterku czy wsiadaja ludzie z kominiarkami czy bez)

22.01 14:21:31

KASIA napisał(a):

powiem Wam jedno - kierowca ma stawac w obronie pasazerow tak?ja na jego miejscu mialabym to w dupie po 1 ryzykowac swoim zyciem a po 2 za co?za to ze ciagle pisza skargi na nich pasazerowie o byle gówno

22.01 15:08:13

adam86 napisał(a):

@kasia: ano jak, pasażer to jest takie bydło, od którego się trzeba oddzielić pancerną kabiną. Biją się? Pan kierowca sie zainteresuje dopiero jak kogos pobiją, żeby wywalić z pojazdu tych pobitych, bo mogą przypadkiem wóz krwią zabrudzic, co nie?

23.01 18:13:14

mateusz napisał(a):

NO WIELKI SKANDAL
GŁOWY POUKRĘCAĆ IM ZA ZNISZCZENIE AUTOBUSA

24.01 13:28:26

KASIA napisał(a):

adam86 nie no jasne niech staje w obronie ,pewnie pasżerowie też stanęliby w jego obronie już to widzę

26.01 09:56:59

Golfiarz sprawiedliwy napisał(a):

Dziwni jesteście ja jeżdżę autem po nocach często zawsze mam sprzęt pod ręką i jedyne co mnie zatrzyma to przewaga liczebna jak można nie reagować no nie rozumie tego lać w morde prętem połamać kośći lać lać i lać bydło nie ważne jak wielki gnojek skacze ale sie zdenerwowalem ludzie jak czytam wasze opinie

20.06 03:43:54


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!