Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Tramwaje nie wrócą w zimę na ulicę Gliwicką

19.12.2007

Tagi: – Dodał: Marek Borys

UM Katowice, 19.12.2007 r.

Na wniosek Spółki Tramwaje Śląskie S.A., celem przyspieszenia procesu budowy infrastruktury podziemnej, torowiska tramwajowego, trakcji, nawierzchni i oświetlenia dokonano zmiany harmonogramu robót na odcinku od ul. Janasa do ul. Bocheńskiego.


Po okresie świąteczno-noworocznym, od 7.01.08. rozpoczną się roboty związane z wymianą sieci kanalizacyjnej od skrzyżowania z ul. Janasa w kierunku ul. Bocheńskiego. Równocześnie trwać będą roboty przy wymianie słupów trakcyjno-oświetleniowych.

Ruch tramwajowy nie zostanie przywrócony na okres zimowy, jak pierwotnie planowano, lecz zostanie utrzymana dotychczasowa autobusowa komunikacja zastępcza. Ponadto wzdłuż ulicy Gliwickiej kursować będą minibusy (linia 970), zgodnie z opracowanym przez KZK GOP rozkładem.

Przed Świętami zostanie przywrócony dla normalnego ruchu samochodowego, wykonany odcinek ul. Gliwickiej z kierunku centrum do ul. Janasa. Pozostała część ul. Gliwickiej będzie zamknięta dla ruchu tranzytowego, z dopuszczeniem dojazdu do posesji.

Planowane ukończenie całego zadania ustalone jest na październik 2008, jednak przy maksymalnym wykorzystaniu ewentualnych sprzyjających warunków pogodowych w okresie zimowym, możliwe jest skrócenie okresu realizacji.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Penny napisał(a):

Gratuluję pomysłu, bo przywrócenie ruchu na odcinku Janasa - Dwór byłoby niebezpieczne. Stodwójki pewnie nie doczekają się wznowienia ruchu po ul. Gliwickiej.

20.12 01:02:39

butthead napisał(a):

Wszystko fajnie, ale wobec tego na zatramwaju należy coś zmienić. Dodać solówek bądź prowadzić drugiego przewoźnika. Obecny "jedyny słuszny" wyraźnie sobie nie radzi na pozostałych liniach z zapewnieniem taboru C.

20.12 11:36:32

carleek napisał(a):

dlaczego 970 nie jeździ po odremontowanym odcinku Gliwickiej tylko dalej tyłami, czy ktoś może mi na te pytanie odpowiedzieć?

23.12 20:00:45

Daria napisał(a):

fajnie że w końcu będe te tramwaje , bo tymi autobusami sie tłuc :P hehe a chciałabym cos oznajmić że na ulicy Gliwickiej obok ulicy Lisa na niedawno położonej nowej jezdni zrobiły się wykoleiny z powodu dużych , ciężkich autobusów :/

28.01 21:38:16


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!