Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Tramwaje linii 18 będą jeszcze kursować

07.12.2007

Tagi: – Dodał: Marek Borys

(miw)
Polska Dziennik Zachodni, 07.12.2007 r.


Rozważyć zawieszenie lub likwidację tramwajowej linii 18 - tak radzą eksperci z firmy Ernst&Young w przedstawionej władzom Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP "Diagnozie Stanu i Planie Rozwoju Transportu Zbiorowego".


Wcześniej pismo z taką sugestią wysłała do spółki Tramwaje Śląskie działająca przy magistracie Komisja Bezpieczeństwa przekonując, iż tym sposobem ulica Piastowska w Rudzie stanie się bezpieczniejsza. Obsługę pasażerów na trasie z Rudy do Bytomia miałyby przejąć autobusy. Decyzję w tej sprawie podejmie zarząd KZK GOP. - Nie zapadnie szybko, bo propozycje dotyczą planu inwestycji Tramwajów Śląskich na lata 2008-2013.

Sugestie pochodzą z dwóch źródeł, a do pisma z rudzkiego magistratu dołączono trzynaście stron podpisów zebranych wśród popierających takie rozwiązanie mieszkańców - mówi Alodia Ostroch, rzecznik KZK GOP.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

shinkadamo napisał(a):

No! Zapychajmy dalej drogi trującymi autobusami, a likwidujmy ekologiczny system transportu. Chybionym pomysłem byłaby likwidacja 18-stki. :/

07.12 16:47:04

margrabia napisał(a):

Troszkę zainwestować i zrobić tam trolejbus.

07.12 22:07:57

jojek napisał(a):

Myślę że aby uratować tą linię można by było nieco zreorganizować KM na Rudzie.
Konkretnie: torowisko lini 18 od Rudy Południowej nie skręcałoby w kierunku Chebzia a kierowałoby się wzdłuż ulicy 3 maja przynajmniej do Wirku (względnie do Bielszowic) a już szczytem marzeń byłoby dociągnięcie torowiska na Halembę - według mnie to by pomogło

07.12 22:22:57

Penny napisał(a):

Żeby poprawić bezpieczeństwo newralgicznych miejsc w ciągu ul. Piastowskiej "wystarczyłoby" dobudować drugi tor. Wtedy tramwaj w kier. Południowej nie będzie już kursował pod prąd, tylko wg. właściwych reguł. Przy okazji doszłaby solidna dodatkowa mijanka co usprawniłoby ruch na tej linii.

08.12 00:33:14

Penny napisał(a):

Przy okazji zastanawia mnie ten skromny fakt. Jakim cudem ludziom przeszkadza tramwaj kursujący z częstotliwością 20 minut, a nie przeszkadza im sznur ciężarówek, które tamtędy jeżdżą ?

08.12 00:34:51

JUlek napisał(a):

ZLIKWIDOWAć !!!

08.12 09:44:21

KUBER napisał(a):

Ja myślę, że ten temat umrze śmiercią naturalną jak otworza DTŚkę na Chebziu, czyli w czerwcu - wtedy cały prawie ruch będzie się odbywał tą właśnie drogą, więc będzie bezpieczniej.

08.12 09:45:58

butthead napisał(a):

No ale DTŚ to przecie nie ta oś ;)

08.12 09:56:08

aso napisał(a):

Wręcz przeciwnie - otwarcie DTŚ-ki spowoduje, że zwiększy się ruch na drogach dojazdowych. I wtedy podejrzewam naciski będą jeszcze większe.

08.12 10:30:56

(37) misiek napisał(a):

Mieszkańcy chyba nie wiedzą co ich czeka po zlikwidowaniu tramwaju. Za przykłąd wystarczy podać linie autobusową nr 25

08.12 12:21:57

KZKGaPowicz napisał(a):

@Penny: całkowicie się z Tobą zgadzam. Dobudowanie drugiego toru jest najlepszym rozwiązaniem tego problemu. Po pierwsze nie byłoby już tak niebezpiecznie, a poza tym usprawniłby się ruch tramwajowy na tejże linii. Moim zdaniem ja i Wy miłośnicy komunikacji miejskiej na Śląsku powinniśmy wystosować pismo do Zarządu KZK GOP i szanownej Komisji Bezpieczeństwa działającej przy magistracie UM Ruda Śląska, aby rozpatrzyć taki wniosek. Jako argument możnaby przedstawić to, że sieć tramwajową na Górnym Śląsku powinno się rozbudowywać, a nie likwidować i uciekać od poważnego problemu. (Rozbudowa sieci tramwajowej jest w planach KZK GOP). Dobudowanie drugiego toru na ulicy Piastowskiej mogłoby również spowodować większą częstotliwość kursowania na linii tramwajowej nr 18, przez co mogłaby stać się bardziej opłacalną.
Proszę Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym o pozytywne rozpatrzenie tego pomysłu i przedstawienia takiego wniosku Zarządowi KZK GOP i Komisji Bezpieczeństwa w Rudzie Śląskiej, ponieważ powinniśmy bronić transportu tramwajowego przynajmniej ze względów ekologicznych.

08.12 12:43:15

anna napisał(a):

Ciekawe jak to jest, że tramwaj jadący wydzielonym torowiskiem przeszkadza a bus stojący na Rudzie Południowej w ogromnych korkach i dymiący, że można się udusić nie.

08.12 16:41:22

david82 napisał(a):

anna - najpierw poczytaj forum http://tram-silesia.pl/forum - tam jest napisane dlaczego chciano zlikwidować 18-stkę.

08.12 20:37:54

suchy napisał(a):

anna - bo na piastowskiej nie ma wydzielonego torowiska, tramwaj jedzie normalnie połową pasa ruchu, i jak jedzie z bytomia na rude to jedzie jakby pod prąd i auta muszą jakoś kombinować żeby nie wjechać pod tramwaj..

a co do petycji to też chetnie bym sie pod nią podpisał..przecież wystarczy odrobina inwencji, pomysłu i dobry projekt, a nie tylko gadanie że tramwaj niebezpieczny, bo pod prąd jedzie..skoro tak niby jest,to czemu nie zlikwidują linii 9 z chorzowa? wczoraj jechałem z chorzowa na wirek, i osobiście widziałem jak na odcinku chorzów kościół św.jadwigi-chorzów bałtycka, gdzie jest odcinek jednotorowy, kilka aut omal nie wpadło pod tramwaj, bo wyjeżdżały z bocznych uliczek i musiały natychmiast stawać pod krawężnikiem żeby tramwaj przepuścić..a co gdyby taki kierowca wyjechał 5 sekund później, a motorniczy by nie wyhamował? to co, kolejna linia do likwidacji, bo sie zdarzy kiedyś wypadek? to zlikwidujmy całą sieć tramwajową na śląsku i zastąpmy autobusami..w końcu hasło kzkgop brzmi "zamień wóz na BUS"

08.12 21:43:49

butthead napisał(a):

Na "przedłużonej" Wolności jest wąsko, bo na pasie ruchu zrobił się parking. Jeszcze parę lat temu problemu nie było. Dziś też mogłoby nie być, gdyby skutecznie egzekwowano zakaz zatrzymywania się.

08.12 22:12:51

Darek napisał(a):

W gazecie napisano: "Rozważyć zawieszenie lub likwidację tramwajowej linii 18..."
Przecież w GOP to to samo. Zawieszenie linii 31-33, linii 1 i 2. Nie ma torów nie ma trakcji. Nie ma nic.

09.12 12:42:56


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!