Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Czy zimą ul. Gliwicką znowu pojadą tramwaje?

07.12.2007

Tagi: – Dodał: Marek Borys

Grzegorz Żądło,
Polska Dziennik Zachodni, 07.12.2007 r.


Do końca listopada miał się zakończyć kolejny etap remontu ul. Gliwickiej. Miał, ale się nie zakończył. Powodem opóźnień był nagły atak zimy. Kierowcy będą mogli bez przeszkód przejechać Gliwicką najpóźniej do końca roku. Niewykluczone jednak, że remontowany fragment będzie gotowy już w połowie miesiąca.


Prace na Gliwickiej są trudne, bo prowadzi je kilka firm i instytucji. Głównymi inwestorami są Urząd Miasta oraz Tramwaje Śląskie. Mimo że modernizowany odcinek od ul. Żelaznej do ul. Janasa jest już prawie gotowy, nie wiadomo czy wraz z zakończeniem robót znowu zaczną kursować tędy tramwaje. Jak się bowiem dowiedzieliśmy, miasto ma na tę sprawę nieco inny pogląd niż Tramwaje Śląskie. - Chcemy się trzymać ustalonego wcześniej harmonogramu - mówi Adam Kochański, naczelnik wydziału inwestycji UM. - Zgodnie z nim w tym roku kończymy prace na Gliwickiej i wznawiamy je wiosną, kiedy pozwoli na to pogoda. W przyszłym roku cała ulica aż do ul. Bocheńskiego musi zostać wyremontowana.

Wprawdzie Tramwaje Śląskie nie chcą o tym głośno mówić, ale firma chciałaby prowadzić prace nadal. Wiązałoby się to oczywiście z nie wznawianiem kursów tramwajowych Gliwicką na okres kilku najbliższych miesięcy. - Póki co koncentrujemy się na zakończeniu robót przy skrzyżowaniu z ulicą Janasa - mówi Szczepan Wodniok, dyrektor techniczny w spółce Tramwaje Śląskie. - Na razie nie zapadła decyzja, co będzie dalej. Na pewno nie zrobimy niczego, co nie będzie uzgodnione z miastem. Prowadzimy tę inwestycję wspólnie i jesteśmy od siebie zależni.

Na czas remontu mieszkańcy muszą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej, którą organizuje KZK GOP. Zamiast tramwajów, jeżdżą busy i autobusy. - Zastosowaliśmy się do uwag mieszkańców i od dłuższego czasu nie mamy żadnych skarg - mówi Alodia Ostroch, rzeczniczka KZK GOP. - Jeżeli będzie taka konieczność, jesteśmy przygotowani na dalsze funkcjonowanie komunikacji zastępczej. Czekamy na decyzje w tej sprawie.

Wczoraj w Urzędzie Miasta miało się odbyć spotkanie w sprawie dalszych prac na ul. Gliwickiej. Zakończyło się po zamknięciu tego numeru gazety.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

KSG napisał(a):

Miejmy nadzieję ze to nie kaczka dziennikarska.

07.12 14:06:23

(37) misiek napisał(a):

Przyszła zima i w busach zrobiło się jeszcze ciaśniej. Ludzie zostają czasmai na przystankach, a pasażerowie w środku prezentujący wysoką kulturę osobistą, jak przystało na mieszkańców tej dzielnicy miasta, wyzywają się od starych rur i kobiet lekkich obyczajów.

07.12 16:24:05

pszonar napisał(a):

@misiek: a w banach to jeżdżą niby inaczej? Bo nie rozumiem Twojego komentarza. Znaczy, że jak wrócą tramy, ludzie od razu nie będą się cisnąć, ani przeklinać... Ciekawe...

08.12 12:38:24

butthead napisał(a):

Przynajmniej odpadną im po drodze dwie przesiadki i jeden niepunktualny środek transportu :>

08.12 12:49:40

carleek napisał(a):

Do administratorów. Od kilku tygodni mam wrażenie, że toleruje się na portalu pogardliwe komentarze ( przykład (37)misiek ) związane z mieszkańcami dzielnicy Załęże. Chciałbym zaprotestować przeciwko temu. Ludzie żyjący w tej dzielnicy nie różnią się niczym od ludzi z innych dzielnic czy miast regionu. Proszę więc o ustosunkowanie się do tego rodzaju sytuacji.

08.12 23:41:55

butthead napisał(a):

Moderacja ogranicza się do odfiltrowania komentarzy przesyconych przekleństwami bądź wprost obrażających konkretne osoby. Jest dla nas oczywiste, że pasażerowie stąd czy stamtąd nie są ani "lepsi" ani "gorsi". Dajemy temu wyraz w naszych tekstach, zwracając np. uwagę na nieracjonalną nieraz alokację nowego taboru.

09.12 12:28:42


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!