Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Tychy mają nowe autobusy

05.12.2007

Tagi: – Dodał: Marek Borys

tg, Gazeta Wyborcza, 06.12.2007 r.

Pięć nowych autobusów Solaris Urbino 18 wyjechało w środę na ulice Tychów.


To pierwsza partia z 14, zamówionych przez PKM Tychy, nowych pojazdów. Spółka nie zdecydowała się na ich zakup, są leasingowane. Pięć Solarisów Urbino, które w środę po raz pierwszy wyjechały na ulice, będzie jeździło na liniach: 1, 33, i 36. Reszta pojazdów pojawi się w PKM-ie w przyszłym roku. - To wygodne, przegubowe autobusy. Pasażerowie na pewno będą zadowoleni - zapewnia Grażyna Mokry z tyskiego PKM-u.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

kareem napisał(a):

jako pasazer mowie - jestem bardzo zadowolony. cudowny woz.

05.12 22:59:57

budda napisał(a):

Ja też.. rozstaw siedzeń co prawda dziwny (biorę przykład z PKM Gliwice-- siadając w większości foteli musze oglądać ryje, które siedzą naprzeciwko mnie albo tyłem do kierunku jazdy, czego nie znoszę) ale są to pojazdy z klasą. Budzą respekt..

06.12 02:44:20

Tomek napisał(a):

Widziałem wczoraj Solara na 33 i sie troche zdziwiłem :)

06.12 07:46:20

MiS napisał(a):

Ja też widziałem, ale zdziwiłem się nieco mniej ;)

06.12 09:13:01

andrzej69 napisał(a):

no wlasnie Tychy mogą, Gliwice mogą, Świerklaniec może,a w Katowicach się nie da i kupuje się ledwo 5 sztuk trzydzwiówek i udaje że wszytsko jest OK!!!

06.12 09:23:18

MiS napisał(a):

Katowice muszą zbierać kasę na nową zajezdnię.

06.12 12:32:02

czwarty napisał(a):

co do rozstawu siedzen to zgadzam sie z budd'a, najgorsze sa te za 3cimi drzwiami w poprzek, ciagle ktos cie potraca i chyba same siedzenia to wyrob firmy Ster, na dluzszy dystans troche za twarde... jednak sama jazda to juz czytsa przyjemnosc...jak jechalem 1dynka 5 grudnia, wewnatrz w powietrzu unosil sie jeszcze zapach nowosci :)

06.12 16:38:36

andrzej69 napisał(a):

MiS "Katowice muszą zbierać kasę na nową zajezdnię" - coś podobnego.. kolejny absurd. Przecież ten teren na Mickiewicza jest tyle wart że na "zadupiu" typu Zawodzie wszystko się wybuduje. A jak nie jest tyle wart to trzeba zostać na starych śmieciach tak długo aż ktoś za teren na Mickiewicza da tyle kasy że sie za nią nową zajezdnie wybuduje. Ponadto z Mickiewicza jest duzo blizej na "wjazdówki" niż z zawodzia. To myslenie i sciemnianie ludzi jest identyczne jak w komunie - ktos mysli ze narod to szara masa który uwierzy w każdą bzdurę, a naród nie taki głupi. Z ostatnich faktów wnioskuje że w PKM Katowice tkwi "głeboka komuna"=beton kom. w zarządzaniu i organizacji tego przedsiębiorstwa.

06.12 19:42:10

pszonar napisał(a):

@andrzej69: Twoje komentarze n/t PKM Katowice świadzczą o nieznajomości tego przedsiębiorstwa. Tak się składa, ze miałem okazje z bliska przyjrzeć się działalności tej firmy i może nie zastosuję przesadyzmu stwierdzając, że ta firma jest ideałem, ale na pewno może być wzorem dla całego szeregu konkurencji. Gdybyś sięgnął po różne publikacje dowiedziałbyś się, że zespolenie administracyjne jest po prostu bardziej ekonomiczne, a po drugie gdy budowano zajeznie na Mickiewica, centrum było znacznie oddalone od niej. Dziś wysyłanie każdej podmiany, wozu na biskę to pakowanie go w korki na Mikołowskiej, Sokolskiej etc, co znacznie utrudnia oragnizację. Może dojazd z Bagna dowali kolejne wozkm, ale upłynni zjazdy/wyjazdy. Zresztą aspektów idących w kierunku polepszenia działaności PKM jest wiele innych - nie będę się jednak już na tym rozwodził. Na koniec tylko wspomnę, że jeśli budowa nowej zajezdni zostanie w końcu sfinalizowana - PKM będzie mógł się pochwalić najnowocześniejszą bazą w okolicy. W planie jest oszklony dwupoziomowy plac. Myślę, że wprowadzenie nowych innowacyjnych technologii skróci np. czas napraw bieżących autobusów, a to już oznacza dużą poprawę. Ale dobra... Koniec OT, bo to w końcu temat o PKM Tychy. Przepraszam Modów - ale skoro dopuściliście komenta andrzeja, proszę by z moim zrobiono to samo. Pozdrawiam

08.12 12:25:30

butthead napisał(a):

Żeby zobaczyć nowoczesne zaplecze nie trzeba czekać aż się zbuduje nowe Zawodzie. Wystarczy zwiedzić np. gliwicką zajezdnię.

08.12 12:41:14


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!