Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Wyniki konkursu fotograficznego

05.10.2007

Tagi: konkurs – Dodał: Krzysztof Bojda

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami, które po długich obradach jury otrzymały nagrody lub wyróżnienia w naszym konkursie.


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział w naszym konkursie. Oceniając Wasze prace zwracaliśmy przede wszystkim uwagę na techniczną stronę zdjęcia. Drugim, równie ważnym elementem oceny było pokazanie najbardziej charakterystycznych miejsc naszego regionu. Bardzo popularnym motywem okazały się być okolice przebudowanego katowickiego ronda. Miejsca te jednak w zgodnej opinii członków jury nie są najciekawszym przykładem prawdziwie śląskiej architektury. Mimo naszych wyraźnych próśb, nie do wszystkich dotarło niestety, że w konkursie chodzi o zdjęcia związane z komunikacją miejską. Wszystkie zdjęcia, na których nie widać było ani skrawka pojazdu nie mogły być więc uwzględnione w konkursie.

Po burzliwych dyskusjach (okazało się, że po odrzuceniu zdjęć niezgodnych z regulaminem wybór niestety pozostał niewielki) nagrodzone zostały następujące ujęcia:

Kategoria: Architektura
fot. P. Grzywocz
Autor: Paweł Grzywocz, Katowice (nagroda)

Kategoria: Sytuacje
fot. D. Brzeziński
Autor: Dawid Brzeziński, Piekary Śląskie (wyróżnienie)

fot. A. Gruszka
Autor: Andrzej Gruszka, Będzin (wyróżnienie)

Kategoria: Krajobraz
fot. D. Brzeziński
Autor: Dawid Brzeziński, Piekary Śląskie (nagroda)

W sprawie nagród skontaktowaliśmy się już ze zwycięzcami, zaś wszystkich zapraszamy do śledzenia naszego portalu - wkrótce ogłosimy kolejny konkurs, tym razem prawdopodobnie dla pasjonatów rozkładów jazdy!

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Alek napisał(a):

Gratulacje dla zwycięzców. Można poznać jakie były inne ciekawe, a nie nagrodzone prace? Czy Redakcja WPK uchyli rąbka tajemnicy:)?

05.10 22:49:53

SOLARIS 18 napisał(a):

Gratulacje dla wszystkich biorących udział w konkursie !

06.10 12:10:13

suchy napisał(a):

a jakie były nagrody? bo nic nie wspomnieliście co zwycięzcy otrzymali za takie fajne zdjęcia :) a co do następnego konkursu to może być ciekawy :D ciekawe co to będzie z tym rozkładem jazdy...może np zaprojektować jakąś całodzienną podróż tramwajami po całym śląsku i zagłębiu z uwzględnieniem wszystkich przesiadek, miejsc postoju itp :P byłoby ciekawie..

06.10 13:38:39

butthead napisał(a):

@Alek: Niestety niewiele zostało ciekawych ujęć po odsortowaniu zdjęć niezgodnych z regulaminem lub nie wyróżniających się niczym szczególnym, nad czym w sumie bolejemy.
@suchy: Zwycięzcy konkursu uhonorowani zostaną naszymi kubkami.

06.10 18:49:31

palex :) napisał(a):

Butthead: Piszesz, że niewiele zostało ciekawych ujęć. Ale skoro niewiele, tzn. że jednak jakieś zostaly. Myślę, że warto przedstawić zatem tą garstkę zdjęć, które spełnily wymogi regulaminowe. Pozdrawiam! :-)

06.10 21:20:55

butthead napisał(a):

Ciekawe były jeszcze te dwa:
- http://transport.asi.pwr.wr...
- http://transport.asi.pwr.wr...

07.10 01:18:38

palex napisał(a):

No to faktycznie nie za dużo :-P

07.10 10:30:29

Bodzio napisał(a):

Dlaczego Szanowne Jury zwracało największą uwagę na - cytuję - "techniczną stronę zdjęcia" ? Według mnie o wiele ważniejszą sprawą jest zawartość merytoryczna. Punkt widzenia Szanownego Jury dyskryminuje autorów o nieco mniejszej zawartości portfela i przez to dysponujących sprzętem nieco niższej klasy. Mam nadzieję, że to jedynie przejęzyczenie .......

07.10 14:28:54

memphis napisał(a):

Tu nie chodzi o sprzęt takiej czy innej klasy, nawet komórką można zrobić ciekawe zdjęcie.

07.10 15:27:06

wikibus.org andrzej napisał(a):

Gratuluję pięknych zdjęć i wygranych.

07.10 16:27:12

Bodzio napisał(a):

@memphis - właśnie o to mi chodziło. Tylko według mnie o "techniczna strona zdjęcia" to pochodna jakości sprzętu oraz profesjonalnych umiejętności fotografa w zakresie dobierania parametrów ekspozycji. Dlatego użyte przez Was stwierdzenie o tym, że "Oceniając Wasze prace zwracaliśmy przede wszystkim uwagę na techniczną stronę zdjęcia." może być nieco mylące. ( przepraszam za uperdliwość )

08.10 09:22:36

janek napisał(a):

Co to za konkurs fotograficzny, na który wysłano 6 dobrych zdjęć? W ogóle okazał się on sporym niewypałem. W naszym regionie jest sporo osób robiących dobre zdjęcia komuninikacji miejskiej, więc dziwne że oni nie wystartowali w tym konkursie.

08.10 11:47:26

memphis napisał(a):

Parę osób było w jury albo jest w redakcji i nie mogły startować.

08.10 12:53:15

Sadorg napisał(a):

@Bodzio: Chodziło o to, aby nie przysyłać prac w pięknym plenerze, ale totalnie skaszanionych z winy fotografującego (a nie sprzętu!) - np. rozmazane zdjęcia przy dobrych warunkach itp. @janek: i tylko Twoich prac zabrakło :P

08.10 14:00:50

ebola napisał(a):

Problem moim zdaniem był w kategoriach. Jakieś takie nie do końca przystępne. Architektura i Krajobraz...obie rzeczy są ze sobą sztywno pozwiązane, tematy nie były stuprocentowo jasne.

08.10 15:43:47


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!