Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Prace torowe na trasie linii 9 w Chebziu

28.08.2007

Tagi: inwestycje, infrastruktura, Tramwaje Śląskie, za tramwaj, Socha, Powichrowski – Dodał: Maciej Makula

Ostatni weekend upłynął pod znakiem kolejnych prac związanych z budową odcinka Drogowej Trasy Średnicowej w Chebziu i wymuszonej tym przerwy w ruchu tramwajów na linii 9.


Przyczyną było podłączanie torowiska na nowym wiadukcie w dotychczasową sieć torową. Tym samym zlikwidowano stworzony w listopadzie ubiegłego roku objazd poprowadzony tymczasowym nasypem. Co ciekawe budowniczy wiaduktu przewidzieli miejsce na drugi tor, z czego jednak na obecną chwilę tramwajarze nie skorzystali.

Wiadukt pod drugi torNowe torowisko w trakcie prac
Montaż łącznikaRozbiórka odcinka objazdowego

Począwszy od godzin wczesnoporannych w sobotę aż do poniedziałkowego poranku zamiast tramwajów na trasie Chebzie Pętla - Chorzów Ratusz kursowała autobusowa komunikacja zastępcza. Pojazdy do obsługi zapewniali tym razem dwaj przewoźnicy: Leszek Socha z Piekar Śląskich (tradycyjnie Jelcz M11 nr rej. SPI 93CJ i Neoplan N4016NF nr rej. SK 0849E) oraz debiutujący Tadeusz Powichrowski z Zabrza (MAZ-y 103 nr tab. 11 i 12). Ponadto, w celu zapewnienia przerw dla pozostałych wozów, jedno kółko na trasie zaliczył również Ikarus 260.04 nr rej. SPI H414 przewoźnika z Piekar.

fot. J. Jackiewiczfot. A. Nokielski 

Pojazdy były oznakowane w należytym stopniu (zaprogramowane wyświetlacze lub czytelne kartki z oznaczeniem linii). Niestety zabrakło komunikatów na części z przystanków tramwajowych.

Przerwę w kursowaniu tramwajów Tramwaje Śląskie S.A. wykorzystały do remontów i napraw na innych fragmentach nieczynnego odcinka. Sytuacja taka miała miejsce m.in. na Wirku (pomiędzy kopalnią Pokój, a ul. Dąbrowskiego), gdzie wymieniono kilkumetrowy kawałek toru wraz z podkładami.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

andrzej69 napisał(a):

"Co ciekawe budowniczy wiaduktu przewidzieli miejsce na drugi tor, z czego jednak na obecną chwilę tramwajarze nie skorzystali." - Szanowni Panowie autorzy... budowniczowie jedynie budują, a to jak ma wyglądać dokładnie wiadukt decyduje projektant który sporządza projekt w uzgodnieniu z inwestorem.. proszę zatem pisać artykuły także pod względem merytorycznym właściwe ;))

28.08 20:03:47

memphis napisał(a):

"budowniczowie" w szerszym znaczeniu obejmują wszystkich co mają coś wspólnego z budową tego wiaduktu, projektantów też ;-)

28.08 20:18:45

YoMaHa napisał(a):

@memphis: zdecydowanie projektanci nie są "budowniczymi", a częstokroć nawet nie są "budowlańcami".

28.08 20:27:28

Misiek napisał(a):

A tam czepiacie sie, fajny artykuł ;-)

28.08 21:24:03

reksio napisał(a):

Czepiacie się. Przecież każdy wie o co chodzi. Budowniczy, przepraszam, projektanci przeiwdzieli równiez miejsce na drugi tor pod wiaduktem N-S na Rudzie.

28.08 21:26:04

rysiek z klanu napisał(a):

cieszcie się, że jeszcze ktokolwiek cokolwiek buduje w tym kraju....

29.08 03:39:16

P.M.M. - Trasport Ruda Śląska (TRŚ) napisał(a):

Ciekawe czy po rozbiórce części Huty pokój wprowadzą 2 tory ? Jeśli będzie taka oczywiście możliwość. A co chodzi o tą wymianę torów i podkład na Wirku przy skręcie koło kopalni Pokój, to z tego się bardzo ciesze że po ok. 3,4 latach wymienili ten fragment! Ten fragment był w opłakanym stanie ale cóż to fest fragment a co mówić dalej ! Praktycznie do wymiany są wszystkie tory oraz sieć energetyczna oczywiście wraz z słupami które straszą swoim starym zardzewiałym widokiem ;/ A po 2 jestem ciekaw czy w przyszłości tam gdzie kursuje linia 9 będą też inne linie ale do innych miejscowości.

30.08 11:23:46

P.M.M. - Trasport Ruda Śląska (TRŚ) napisał(a):

Fajnie że w końcu torowisko bynajmniej w Chebziu lepiej wygląda. To co było tam kiedyś to powinni nazwać kolejką górską! Ale w końcu ten teren lepiej wygląda wraz z torowiskiem i drogą. Może tam kiedyś wykorzystają ten drugi pas i by dorobili drugi tor. Może by jeszcze jakąś nową linie by dorobili do innej miejscowości. Kto wie? Tylko TŚ.

31.08 09:24:50

Dave napisał(a):

Po co się powtarzasz?! :|

01.09 10:07:51

P.M.M - Transport Ruda Śląska (TRŚ) napisał(a):

bo nie wrzucili teksu, zrobili to wtedy kiedy drugi raz napisałem

01.09 21:43:20


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!