Baza aktów prawnych
26.08.2007
Zapraszamy do odwiedzenia nowej podstrony w naszym serwisie, zawierającej zbiór aktów prawnych (ustaw i rozporządzeń) związanych z funkcjonowaniem transportu.
» Baza aktów prawnych
Zapraszamy do odwiedzenia nowej podstrony w naszym serwisie, zawierającej zbiór aktów prawnych (ustaw i rozporządzeń) związanych z funkcjonowaniem transportu.
» Baza aktów prawnych
« Poprzedni tekst • Następny tekst »
Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.
Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!
Chans55 napisał(a):
Gratuluję pomysłu. Bardzo przydatne.
27.08 15:54:32
YoMaHa napisał(a):
...acz niepełne. Przynajmniej moim zdaniem ;-)
27.08 21:24:25
rkplodz napisał(a):
Rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 13 stycznia 2006 r. w sprawie tresci, sposobu i terminów ogłaszania rozkładów jazdy oraz ich aktualizacji, warunków ponoszenia kosztów związanych z zamieszczaniem informacji dotyczących rozkładów jazdy oraz podawaniem rozkładów jazdy do publicznej wiadomości
(Dz. U. z 2006 r. nr 12 poz. 79)
jest źle podlinkowane :)
27.08 21:30:35
butthead napisał(a):
...ale już nie napiszesz, czego brakuje Twoim zdaniem. Za proste by to było, prawda? ;)
27.08 21:51:47
YoMaHa napisał(a):
@butthead: Krzysiek, może nie rozdrapujmy publicznie starych rzeczy ;-) Na pierwszy ogień brakuje mi na przykład ustawy o drogach publicznych. Nie wiem, jakimi kryteriami kierował się Autor / kierowali się Autorzy dobierając przepisy, ponieważ część z nich w ogóle nie zawiera transportowego "lex specialis", podczas gdy brakuje właśnie takich, w których akcent transportowy jest bardzo silny (jak choćby wspomniane powyżej).
27.08 21:59:52
emem napisał(a):
@YoMaHa: jesteśmy otwarci na sugestie. Innymi słowy przyjmujemy zamówienia na koncert życzeń w sferze aktów prawnych do publikacji.
27.08 22:55:40
YoMaHa napisał(a):
@emem: Może nie aktów prawnych, ale też jakichś wyroków czy w tym kierunku. Szczególnie interesują mnie następujące tematy:
- konieczność wydzielenia palarni na krańcówkach dla palących kierowców (jaki procent kierowców musi być, żeby pracodawca miał obowiązek coś takiego zrobić)
- wizerunek jako dobro osobiste i jego ochrona (to chyba jest kacet), czy sama możliwość osiągnięcia celu w sposób nie naruszający wizerunku stanowi przesłankę do uznania, iż naruszenie wizerunku nastąpiło bezprawnie
- zasadność roszczeń pasażera z tytułu niewywiązania się przez przewoźnika z umowy przewozu w sytuacji braku istnienia szkody w postaci materialnej, jak również braku związku przyczynowego pomiędzy naruszeniem warunków przewozu a szkodą (której w sensie materialnym nie ma dopóki Franio i Marzenka mają siłę dawać czadu)
- czy pieniactwo aby nie jest karalne? ;-)
Pozdrawiam serdecznie!
29.08 23:03:17