Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Utrudnienia w ruchu w Sosnowcu z powodu opadów

14.08.2007

Tagi: Tramwaje Śląskie – Dodał: Krzysztof Bojda

W miniony weekend nad regionem przechodziły wielkie ulewy. Do poważnych utrudnień doszło między innymi w Sosnowcu, gdzie przerwany został w kilku miejscach ruch tramwajowy.


Około godziny 16-tej w niedzielę zalany został most na ul. Piłsudskiego. Mniej więcej w tym samym czasie zalane zostały też mosty na ul. Żeromskiego i na ul. 3 Maja. Dodatkowo w Zagórzu tory zostały zablokowane przez spływający piasek i gruz.

Tramwaje jadące z Kazimierza, Mysłowic i Konstantynowa dojeżdżały tylko do centrum miasta, gdzie od przystanku Dworzec PKP wykonywały kursy powrotne. Tramwaje jadące z Będzina zawracały na pętli na ul. Będzińskiej na Pogoni.

W okolicy wiaduktu na ul. Piłsudskiego zatrzymane zostały pociągi 2602, 213, 1508, 1502, 1504, 2603, 214 i 1505. Pociąg 2602 został zatrzymany prawdopodobnie z powodu braku prądu.

Wielu kierowców przed wjazdem pod most zawracało. Ci, którzy zdecydowali się przejechać, zmuszeni byli wypychać swoje samochody na suchą powierzchnię. Część autobusów omijała wiadukt jadąc Aleją Mireckiego, a następnie ul. Grota-Roweckiego i Estakadą.

W Zagórzu, po obu stronach mostu stały poc. 1506 i 1507. O godz. 19-tej nie było już gruzu na torowisku w Zagórzu, ani wody pod wiaduktem na ul. Żeromskiego. Pod pozostałymi dwoma mostami jednak nadal nie było przejazdu. Wodę spod mostu na ul. Piłsudskiego wypompowywano przy pomocy pojazdu służącego do oczyszczania dróg.

Około godziny 20:50 ruszył poc. 214, który utknął za mostem w kierunku Milowic. Tramwaj wykonał kurs do Milowic i z powrotem, zmuszony był jednak odczekać aż do czasu udrożnienia dalszego przejazdu. Ruch w centrum miasta wznowiono pomiędzy godz. 23-cią, a 0:30. W Zagórzu tramwaje ruszyły również w godzinach nocnych.

Zalane były również tunele w Szopienicach.

fot. D. Wójcikfot. D. Wójcikfot. D. Wójcik
fot. D. Wójcikfot. D. Wójcikfot. D. Wójcik

(tekst i zdjęcia D. Wójcik)

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

kysó napisał(a):

Dziwi mnie most na Piłsudskiego - niedawno oddany do użytku, za wielką kasę odpicowany - myślałem, że odwodnienie będzie przyzwoite...

14.08 21:35:31

zonQue napisał(a):

Profesjonalizm?
Jezus Maria co się wokół mnie dzieje??????

14.08 23:48:00

Łukasz z Rudy Śląskiej napisał(a):

W Sosnowcu drogi i mosty zalane, zaś w Rudzie Śląskiej na ulicy Piastowskiej w dzielnicy Ruda jest za wąska ulica na samochody i przejeżdżające tamtędy tramwaje linii 18. Wczoraj dowiedziałem się oglądając "Wydarzenia" na antenie telewizji Sfera TV, że jeśli nie da się poszerzyć tej ulicy, to prawdopodobnie zostanie zlikwidowana linia tramwajowa nr 18. Mam nadzieję, że władze Rudy Śląskiej tego nie uczynią, ponieważ pozbawią mieszkańców naszego miasta w miarę szybkiego dojazdu do Bytomia i Chebzia. Proszę o sprawdzenie tejże sprawy i artykuł dotyczący tego problemu na łamach portalu WPK Katowice.

15.08 11:07:28

SOLARIS 18 napisał(a):

Niech tego nie robią.18 ma zostać bo jest potrzebną linią dla Rudy Śląskiej.Tak samo jak 9 !!!

15.08 12:21:29

Łukasz z Rudy Śląskiej napisał(a):

Niestety to smutne, ale miejmy nadzieję, że tak się nie stanie. Ta decyzja ma zostać podjęta w ostateczności, jeżeli nie da się inaczej poszerzyć ulicy Piastowskiej. Przecież śląskie samorządy miały przejąć akcje Tramwajów Śląskich S.A. po to, aby wyremontować infrastrukturę tramwajową i tabor tramwajowy, a nie po to, by likwidować ważne i potrzebne linie tramwajowe dla mieszkańców. Im się wydaje, że najlepiej zlikwidować, bo po co remontować! Oni jeżdżą samochodami za nasze pieniądze. Im tramwaje nie są potrzebne, za to nam bardzo.

15.08 13:04:52

John napisał(a):

Lukaszu z Rudy Śląskiej ależ to naiwność z Twojej strony. Wiesz dobrze, że tej ulicy nie da się poszeżyc. Po drugie co Ty sie łudziłeś, że jak przejmną samorządy tramwaje to będzie coś lepiej? A po trzecie co za problem puścić autobus po trasie lini 18 założę się, że czas przejazdu miałby szybszy niż tramwaj. Bo nasze śląskie tramwaje wloką się jak żółwie po krzywych torach na których często są mijanki

15.08 13:58:04

Canon napisał(a):

@John-a po co kolejny smrodobus?Przyszłość to tramwaje a nie ich likwidowanie i puszczanie autobusów w ich miejsce.W europie buduje się linie tramwajowe od podstaw,a u nas nic tylko kolejne likwidacje i uruchamianie zbędnych autobusów.Po co!?

15.08 16:04:59

YoMaHa napisał(a):

@Canon: Dobrze myślisz, ale pan Romario ze swoją świtą jest odmiennego zdania. Ntb. coraz ciekawsze powody podaje się w celu uwalania tramwajów, doprawdy coraz ciekawsze...

15.08 16:09:28

Łukasz z Rudy Śląskiej napisał(a):

Już się domyślam, co byłoby z autobusem zastępującym linię tramwajową nr 18. Podejrzewam, że byłoby podobnie tak, jak z autobusem linii 148, którego trasa z początku kwietnia 2006. roku była wydłużona do Łagiewnik "OBI" mniej więcej po trasie 8 i zwiększona częstotliwość kursowania, i autobusem linii 25, który również z początkiem jeździł w miarę po trasie tramwajowej linii 25, a co teraz?... Na linii 148 zmieniła się trasa i została zmniejszona częstotliwość kursowania, a linia autobusowa 25... co chwilę ma zmienianą trasę. Sieć tramwajową na Górnym Śląsku powinno się rozbudowywać, a nie likwidować i zastępować je niszczącymi środowisko autobusami. Jeśli władze Rudy Śląskiej zechciałyby tą linię zlikwidować, to mam nadzieję, że mieszkańcy mojego miasta korzystający z linii tramwajowej 18 nie zgodzą się na ten absurdalny pomysł i go oprotestują.

15.08 20:40:04

YoMaHa napisał(a):

@Łukasz: Nie sądzę, by ktokolwiek przejmował się (niestety) protestami mieszkańców (hint Grodziec).

15.08 22:40:47

Adam napisał(a):

W Gdańsku jest piękny przykład inwestycji. Wymieniają całą linię tramwajową - tory, podkłady, metr wgłąb kamieni wybierają, nowe słupy i trakcja... A tu... szkoda gadać :(

15.08 23:08:56

AdaM napisał(a):

@John - szczególnie szybki byłby autobus na odcinku Ruda Płd. - Ruda Chebzie...
Wiem, że niedługo oddadzą DTŚ i problem się zmniejszy, ale niedługo później powinna być oddana obwodnicy Rudy i tam też ruch się zmniejszy. Więc co komu przeszkadza tramwaj?

16.08 10:29:16

Dave napisał(a):

Ano! Byłem parę dni temu i rok temu i widziałem! ;)

16.08 12:50:53


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!