Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Chrzanów: Gdy kierowcę dopada głód...

27.05.2007

Tagi: – Dodał: Jacek Sobota

Anna Głuch
Gazeta Krakowska, 23.05.2007


Wieczorem kierowca autobusu linii 323 relacji Czyżówka - Chrzanów postanowił urozmaicić pasażerom podróż. Zrobił sobie nieplanowaną przerwę... na pizzę.


Była niedziela, ostatni kurs w stronę Chrzanowa. - Już nawet nie zdenerwowało mnie, że przyjechał dwie minuty wcześniej, bo to się zdarza nagminnie. Czasem przyjeżdża nawet osiem minut przed czasem - relacjonuje Michał z Chrzanowa, który regularnie wraca do domu tym kursem. Przyznaje też, że autobus nie zatrzymuje się czasem na przystankach - i to tych głównych, np. przy dworcu PKP.

- Kiedyś widziałem, jak stała na nim kobieta, która czekała na autobus - opowiada mężczyzna. - Ostatnio jednak doznałem szoku, kiedy autobus pędzący przez Trzebinię ni z tego, ni z owego zatrzymał się nagle przy restauracji "Swojskie jadło". Kierowca po prostu wysłał do środka po pizzę podróżującą z nim w kabinie kobietę. Czy im wolno robić takie rzeczy? - pyta z nieskrywanym oburzeniem.

- Skarg na kierowców jest mnóstwo - potwierdza Tadeusz Gruber, przewodniczący zarządu Związku Komunalnego "Komunikacja Międzygminna" w Chrzanowie. Mimo że związek nie jest właścicielem autobusów, ani bezpośrednim pracodawcą kierowców - jako zleceniodawca kursów kontroluje ich pracę i nakłada na nich kary pieniężne, jeśli nie spełniają warunków określonych w umowie.

- Karzemy za brak tablic: bocznych lub tylnych, za wcześniejszy lub późniejszy odjazd z przystanku początkowego, za przewożenie pasażera w kabinie kierowcy, a nawet za brud i nieestetyczny wygląd - wylicza szef ZKKM.

W tym roku związek zdążył nałożyć już mandaty za pięć tysięcy złotych, choć na cały rok przewidziano tylko sześć tysięcy. Co z niedzielnym postojem na pizzę? - W tym przypadku kierowcę mogę ukarać co najwyżej za przedwczesny kurs. A pizzę sam bym chętnie zjadł - oświadczył Tadeusz Gruber.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Panewniczanin napisał(a):

A za brak tablic przednich nie karzą? Końcowa wypowiedź rzecznika pierwsza klasa :P

28.05 06:58:53

Crom napisał(a):

Wypowiedź przewodniczącego to jakiś absurd rodem z komedii Barei...

28.05 07:17:50

ZKKM napisał(a):

Gruber to mistrz grubiaństwa i gburstwa.

28.05 09:37:34

Dave napisał(a):

A tam pierdzielisz Crom! Mało to kierowców u nas, czy gdziekolwiek zatrzymuje się poza przystankiem, żeby iść sobiw np. do kiosku albo coś? Jak się zatrzymał na minutę, żeby odebrać tylko pizzę to wg mnie żaden karygodny czyn! Ale to tylko tak nieoficjalnie, bo oficjalnie to chyba tak nie powinien robić... :>

28.05 09:58:07

MKM Shadow napisał(a):

No co chłopak zgłodniał :P

28.05 14:45:44

Crom napisał(a):

Dave czy Ty naprawdę jesteś taki niedorozwinięty? :| Mnie nie chodzi o fakt stawania po pizzę tylko oto jak na to zareagował P_R_Z_E_W_O_D_N_I_C_Z_Ą_C_Y ZKKM Chrzanów, a to czy ktoś stanie po fajki do kiosku to inna sprawa.

28.05 18:03:32

Pat napisał(a):

Odnosnie tego typu zachowań kierowców,wczoraj wracałem z Jabłonki do Krakowa. Niestety byłem zmuszony jechac przez Nowy Targ. Wsiadłem w Jabłonce do autobusu ( standartowo H9 )kierowca widzac zblizającą sie baze PKSu powiedział do siebie pod nosem " a to sobie zatankuje". Wjechał na teren bazy wraz z kilkoma pasażerami, i jak gdyby nigdy nic zaczął tankowac paliwo, do tego zatankował na lewo plastikowy 20litrowy baniak i jak gdyby nigdy nic pomknął na dworzec. Co by było gdybym miał na styk połaczenie??Pewnie musiałbym kwitnąc na dworcu.Czasem taka samowola kierowców nie ma granic.

29.05 10:08:59

markvw napisał(a):

Wielkie mi tam hallo mały głód go dopadł to zatrzymał się na minute po pizze

30.05 14:33:47


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!