Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Elektroniczny bilet dla pasażerów

07.04.2007

Tagi: – Dodał: Krzysztof Bojda

strona Województwa Śląskiego silesia-region.pl, 03.04.2007

Zarząd Województwa Śląskiego podjął decyzję o podpisaniu porozumienia z KZK GOP w sprawie współpracy przy tworzeniu Elektronicznego Systemu Wspomagania Zarządzania Transportem Publicznym w Aglomeracji Katowickiej.


Elektroniczny system to rozwiązanie jakie planuje wprowadzić KZK GOP, aby usprawnić system przewozów pasażerskich. Jego głównym elementem będzie bilet elektroniczny dla pasażerów. Będzie to karta z pamięciowym układem elektronicznym zawierającym m.in. zapis uprawniający do przejazdów środkami transportu miejskiego PKM. Wprowadzenie karty pozwoli na rozwój komunikacji oraz sieci połączeń dostosowanej do potrzeb podróżujących. KZK GOP z kolei będzie otrzymywać dokładne informacje dotyczące wykorzystywania połączeń przez pasażerów. System będzie wprowadzony na obszarze funkcjonowania KZK GOP, który obsługuje ok. 2,5 mln mieszkańców w 23 gminach. Ponadto 49 gmin współpracuje w ramach tzw. unii biletowej.

Zaletą systemu będzie także możliwość jego rozwoju i modyfikacji. Zakłada się bowiem, że może zostać zintegrowany ze Śląską Kartą Usług Publicznych - projektem, do realizacji którego zamierza przystąpić Śląski Związek Gmin i Powiatów. Dzięki niej można będzie płacić m.in. za korzystanie z instytucji publicznych, takich jak: kina, teatry, obiekty sportowe oraz wnosić podatki lokalne.

Porozumienie między Zarządem Województwa a KZK GOP, które będzie wkrótce zawarte, dotyczy m.in. przygotowania oraz przeprowadzenia zmówienia publicznego na opracowanie dokumentacji projektowej, kosztorysu, studium wykonalności oraz warunków przetargu oraz wspólnego pozyskiwania dofinansowania w ramach funduszy Unii Europejskiej.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Kamil napisał(a):

Myślę, że MZKP też to będzie dotyczyć...

07.04 13:40:58

AdaM napisał(a):

Badanie samych potoków nigdy nie miało sensu. Wylano na ten temat już setki litrów tuszu, więc nie rozwijam.
A jakimże to cudem może się KZK dowiedzieć jakie ja mam potrzeby komunikacyjne, za pomocą tegoż biletu? Czy odpowie mu, że dojechałem do końca linii i szedłem dalej 3 km bo już linii nie ma?
Poza tym, KZK dobrze wie że jest mnustwo linii przeciążonych i nic z tym nie robi. Więc co zmieni to, że będzie to wiedzieć "drogą elektroniczną"?
Naiwność niektórych nie ma granic. Do tego są tak podatni na reklamy wciskane przez producentów gadżetów jak 3-letnie dzieci.

10.04 08:42:32


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!