Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Przywrócenie ruchu na wiadukcie w Orzegowie

17.01.2007

Tagi: – Dodał: Maciej Makula

Po prawie rocznym okresie rewolucji komunikacyjnej związanej z zamknięciem wiaduktu w ciągu ul. Orzegowskiej w Rudzie Śląskiej Orzegowie autobusy wracają na swoje dawne trasy. Jest to możliwe dzięki wybudowaniu wiaduktu tymczasowego.


Nowy obiekt otwarto dla ruchu samochodowego już 13 stycznia, jednak autobusy wróciły tam dopiero 4 dni później. W lutym poprzedniego roku, gdy wiadukt zamykano, przewidywana przerwa w kursowaniu miała sięgnąć nawet 1,5 roku, jednak w tym czasie miał powstać nowy obiekt. Obecnie ruch (wahadłowy, bo nowy wiadukt ma tylko jeden pas ruchu i wąski chodnik) prowadzony jest po wiadukcie tymczasowym, do którego budowy wykorzystano elementy starego obiektu.

Na czas objazdu powołano linię 955, obsługiwaną najpierw przez Henryka Polaka, a następnie Transkom Piekary Śląskie. Kursowała ona na trasie Ruda Orzegowska - Orzegów Orzegowska, łącząc okrężnie (przez Chebzie) przystanki odległe w linii prostej o niecały kilometr. W ostatnim dniu kursowania historię linii 955 zamknął Jelcz 120M o numerze taborowym 29.

fot. J. Sobotafot. J.SobotaRuda Orzegowska


Jednocześnie likwidacji uległ przystanek Ruda Orzegowska, urządzony na wyłączonym z ruchu pasie drogowym na ul. Matejki. W tym miejscu kursowanie kończyły (lub parkowały w czasie przerw) autobusy linii 147, 155, 230 i 955. Co ciekawe słupek przystankowy z rozkładem odpowiedzialne służby usunęły już we wtorkowe popołudnie. Nie były natomiast takie skore do wymiany pozostałych rozkładów, nowych tabliczek nie wywieszono bowiem na czas. Osoby pojawiające się w środę rano na przystankach często nie wiedziały zatem o wprowadzeniu zmian. A tych nie brakowało.

Na swoje stare, okrężne, trasy wróciły linie 155 (Halemba - Bielszowice - Ruda - Godula - Nowy Bytom - Wirek - Halemba) oraz 255 (Halemba - Wirek - Nowy Bytom - Godula - Ruda - Bielszowice - Halemba). Obie obsługują dodatkowo przystanki Ruda Klary i Wirek Plaza, co podkreśla ich wycieczkowy wręcz charakter.

fot. J. Sobotafot. J. Sobota


Linia 147 wróciła na pętlę przy ul. Waniora w Orzegowie, natomiast 230 na plac Niepodległości w Goduli. Powrót na poprzednią trasę zanotowała też linia 146, która nie obsługuje już jednak przystanku Orzegów Królowej Jadwigi (dla pozostałych linii bez zmian). W dotychczasowej postaci pozostała jedynie linia 753, kursująca od 18 września na stałej trasie Orzegów Orzegowska - Miechowice Plejada (przed rozpoczęciem remontu wiaduktu linia ta kursowała okrężnie zaliczając po drodze jeszcze dzielnicę Ruda).

fot. J. Sobotafot. J. Sobotafot. J. Sobota


Stosowne korekty, uwzględniające inne rudzkie objazdy, przeszły rozkłady jazdy dla opisanych linii. Na plus należy niewątpliwie poczytać wprowadzenie 30-minutowej częstotliwości dla 155 przez większość dnia. Pozostałe zmiany to jedynie drobne poprawki.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

john napisał(a):

tu wcześniej był podobny tekst i jeszcze było napisane że pasażerowie są nie poinformowani i że wielki haos a to było dzień przed faktem jak to możliwe?

18.01 10:33:14

butthead napisał(a):

Tekst opisujący pewną część zmian był już przygotowany nieco wcześniej, ale chcieliśmy jeszcze uzupełnić zdjęciami z tymczasowego wiaduktu. O niedoinformowaniu pasażerów przeczytać można i teraz.

18.01 11:54:56

Arcziv napisał(a):

Koledze John chodzi pewnie o to, o czym ja pisałem, ale mój komentarz nie został wyświetlony. Chodziło o to, że tekst pojawił się 16stycznia i pisało w nim że zakończył się objazd 17 stycznia i rnao ludzie byli zdezorientowani brakiem informacji.JA się pytałem wtedy jakim cudem autor tekstu wiedział o czymś co miało dopieor miejsce na drugi dzień rano. To jest uczciwość dziennikarska?

18.01 15:08:59

memphis napisał(a):

@arcziv: znając się trochę na komunikacji w GOPie pewne rzeczy można w ciemno obstawiać. Zapewniam Cię, że jeśli 17 stycznia rano okazałoby się, że wszystkie rozkłady wiszą nie napisalibyśmy o tym, że ich nie ma. Zresztą nie jest to nic dziwnego, że teksty przygotowuje się czasami wcześniej. Była mała wpadka z opublikowaniem tego za wcześnie, ale to się zdarza. Co ma w ogóle uczciwość do tego tematu? Bo chyba nie sugerujesz, że rano pojechaliśmy zrywać rozkłady, żeby się rzeczywistość zgadzała z tekstem.

18.01 18:16:22

Arcziv napisał(a):

Nie, nie sugeruję tego.Chodziło mi tylko o to, że mimo wszystko powinno się poczekać z takim stwierdzeniem, że rano nie było rozkładów właśnie do rana.A takowa informacja była dzień wcześniej. Gdyby te rozkłady były powieszone jednak w nocy to ten tekst byłby obraźliwy i kłamliwy (dlatego mówię o uczciwości)dlatego,że był umieszczony przed faktem.

18.01 18:26:25

memphis napisał(a):

To, że ta informacja pojawiła się dzień wcześniej było wynikiem pomyłki, już o tym pisałem. Gdyby miał być publikowany przed otwarciem wiaduktu, nie pisalibyśmy w nim o tym czy są rozkłady, czy ich nie ma.

18.01 19:09:23

Arcziv napisał(a):

No właśnie i o to mi chodzio, że skoro pisało o braku rozkładów, to nie powinno to być umieszczone dzień wcześniej wieczorem bo może akurat by nocą je zrobili. No ale oczywiście zamieszanie było. Nawet nie składałem skargi na brak rozkładów bo znów byłaby przepychanka między kzk a firmą odpowiedzialną za informację przystankową, jeden na drugiego by zwalał winę

18.01 19:19:37

John napisał(a):

Tak wogóle to widzieliscie ile Ci drogowcy zdążyli zrobić przez rok czasu to skandal. Postawili jakiś zastępczy ciasny most, a stary most nawet nie ruszony czy budowa mostu musi naprawdę trwać 3 lata?

21.01 23:15:18

dobra myśl napisał(a):

ja myślę, że będzie okej

21.03 16:35:14


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!