KZK GOP: funkcjonowanie komunikacji miejskiej w dniu 6 stycznia 2014 r.
04.01.2014
W związku ze Świętem Trzech Króli w dniu 6 stycznia 2014 r. (poniedziałek) wystąpią zmiany w funkcjonowaniu wybranych linii autobusowych wynikające z dnia ustawowo wolnego od handlu oraz z organizacji przemarszów w Katowicach i Tarnowskich Górach.
Linie 1, 39, 52, 59, 109, 143, 146, 155, 180, 194, 230, 255, 710 i 850 nie będą obsługiwały przystanków przy centrach handlowych: Dąb Silesia City Center, Maciejów M1, Miechowice Plejada, Ruda Tesco, Szarlej Kaufland, Trynek Auchan (obowiązują rozkłady jazdy na dni wolne od pracy w centrach handlowych). Linie autobusowe MZKP 1, 143 i 180 również nie będą obsługiwały przystanków przy centrach handlowych: Tarnowskie Góry Tesco, Tarnowskie Góry Kaufland. Linie autobusowe 250, 750, S-6 i S-10 będą zawieszone.
Z powodu przemarszu w Katowicach w godzinach 12:00 – 16:30 zostaną wprowadzone następujące objazdy:
Linie 12 i 154 będą skierowane ulicami Kościuszki, Szeligiewicza, Wita Stwosza, al. Górnośląską, ul. Francuską:
Ligota Akademiki – … – Katowice Drzymały – Katowice Plac Miarki (przystanek tramwajowy) – Katowice Komenda Policji – Katowice Francuska – Katowice Mariacka – …
Linia 51 w kierunku Ligoty będzie skierowana ulicami Kościuszki, Szeligiewicza, Wita Stwosza, al. Górnośląską, ul. Francuską, Damrota i dalej stałą trasą ulicami Powstańców, Graniczną, nawrót na rondzie Zenktelera, ul. Graniczną, Powstańców, Francuską do ul. Ceglanej:
Osiedle Tysiąclecia Pętla – … – Katowice Drzymały – Katowice Plac Miarki (przystanek tramwajowy) – Katowice Komenda Policji – Osiedle Paderewskiego Powstańców – Katowice Francuska Sąd – Katowice Komenda Policji – Katowice Ceglana – … – Ligota Akademiki.
Linia 51 w kierunku Osiedla Tysiąclecia będzie skierowana ulicami Francuską, Warszawską, Szkolną, Moniuszki, al. Korfantego, ul. Mickiewicza, Słowackiego, przez podziemny dworzec autobusowy, ul. Dworcową, Kościuszki, pl. Miarki, Kochanowskiego i dalej przez pl. Miarki do ul. Batorego:
Ligota Akademiki – … – Katowice Francuska – Katowice Mariacka – Katowice Szkolna – Katowice Mickiewicza – Katowice Dworzec (stanowisko jak dla linii nr 115) – Katowice Konopnickiej Dworzec – Katowice Plac Miarki – … – Osiedle Tysiąclecia Pętla.
Linie 110 i 674 w kierunku Dębu będą skierowane ulicami Francuską, Warszawską, Szkolną, Moniuszki, al. Korfantego, ul. Mickiewicza, Słowackiego i dalej dotychczasową trasą przez podziemny dworzec autobusowy, ul. Słowackiego do ul. Sądowej:
… – Katowice Francuska – Katowice Mariacka – Katowice Szkolna – Katowice Mickiewicza – Katowice Dworzec – …
Linia 110 w kierunku Osiedla Paderewskiego będzie skierowana ulicami Kościuszki, Szeligiewicza, Wita Stwosza, al. Górnośląską, ul. Francuską, Damrota i dalej stałą trasą ulicami Powstańców, Graniczną, nawrót na rondzie Zenktelera, ul. Graniczną, Powstańców, Francuską do ul. Lotnisko:
Michałkowice Fabud – … – Katowice Konopnickiej Dworzec – Katowice Plac Miarki (przystanek tramwajowy) – Katowice Komenda Policji – Osiedle Paderewskiego Powstańców – Katowice Francuska Sąd – Katowice Komenda Policji – Katowice Ceglana – Muchowiec Droga do Lotniska – Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy (wybrane kursy trasą do Muchowca Pętli).
Linia 600 w kierunku Kliniki Okulistycznej będzie skierowana ulicami Kościuszki, Szeligiewicza, Wita Stwosza, al. Górnośląską:
Zawodzie Pętla – … – Katowice Konopnickiej Dworzec – Katowice Plac Miarki (przystanek tramwajowy) – Katowice Ceglana – Katowice Klinika Okulistyczna.
Linie 672, 674 i 910 będą skierowane ulicami Kościuszki, Szeligiewicza, Wita Stwosza, al. Górnośląską, ul. Francuską, Damrota:
… – Katowice Konopnickiej Dworzec – Katowice Plac Miarki (przystanek tramwajowy) – Katowice Komenda Policji – Osiedle Paderewskiego Powstańców – …
Linie 12, 51, 110, 154, 600, 672, 674 i 910 będą kursowały z pominięciem przystanku Katowice Jagiellońska, a linia 600 także przystanków Katowice Francuska Sąd, Katowice Komenda Policji.
W tym dniu będą obowiązywały tymczasowe rozkłady jazdy.
Z powodu przemarszu w Tarnowskich Górach w godzinach 12:45 – 13:45 zostaną wprowadzone następujące objazdy:
Z całkowitej obsługi wyłączony zostanie przystanek Tarnowskie Góry Bytomska (stanowiska obowiązujące dla obu kierunków jazdy), a trasę objazdową wyznacza się dwukierunkowo od dworca autobusowego w Tarnowskich Górach ulicami: Styczyńskiego, Powstańców Śląskich (z obsługą przystanku), Opolską, Wyspiańskiego do Wyszyńskiego (i Legionów do Bytomskiej dla kierunku Bytomia i Radzionkowa), gdzie autobusy włączą się w planowe trasy.