Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Kolejne prace torowe przy ul. 3 Maja w Sosnowcu

06.12.2013

Tagi: Tramwaje Śląskie, infrastruktura, inwestycje, Sosnowiec – Dodał: Jakub Jackiewicz

W najbliższą niedzielę 8 grudnia 2013 r. w Sosnowcu kończy się remont torowiska przy ul. 3 Maja na odcinku od przystanku Sosnowiec Estakada do Dworca PKP. Jednocześnie rozpoczynają się prace na odcinku od Estakady do Sielca.


Remont torowiska w centrum miasta (od skrzyżowania z ul. Mościckiego do okolicy Dworca PKP) trwał od 14 października 2013 r. (» czytaj więcej). Polegał na wzmocnieniu mocowania szyn i wymianie nawierzchni z kostki betonowej na asfaltową.

W niedzielę w godz. 7:00-22:00 trwać będą prace torowe polegające na likwidacji rozjazdu technologicznego w rejonie przystanku Sosnowiec Estakada. Po zakończeniu robót ruch będzie odbywał się po obu torach, a także przywrócona zostanie możliwość wyjazdu z ul. Małachowskiego w kierunku Będzina.

(autor: Wiktor Stryjakiewicz) (autor: Wiktor Stryjakiewicz)

W czasie trwania niedzielnej przerwy w ruchu tramwaje linii 15 od strony Katowic i 21 od strony Milowic dojeżdżać będą do centrum Sosnowca (pętla uliczna przez ul. Małachowskiego), a od strony Będzina - do przystanku Będzin Cmentarz Komunalny (zawracanie na Pętli Będzińskiej). Linie 24, 26 i 27 kursować będą bez zmian.

Na trasie Będzin Cmentarz Komunalny - Sosnowiec Wspólna kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza (wg komunikatu kursować ma "z częstotliwością ok. 12-15 minut").

Jednocześnie trwać będą prace na innym fragmencie ul. 3 Maja. W ramach projektu "Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą" rozpoczyna się bowiem realizacja kolejnego etapu w ramach zadania nr 29 pn. "Modernizacja linii tramwajowej w Sosnowcu na ul. 3 Maja, od CWK do Pętli Zagórze". Remontowany będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Parkową do ul. Żeromskiego. Od niedzielnego wieczoru tramwaje kursować będą po jednym torze (lewym w kierunku Będzina), a przejazd zabezpieczony będzie sygnalizacją ręczną. W niedzielę zabudowany zostanie rozjazd technologiczny za przystankiem Sosnowiec Estakada, a na drugim końcu odcinka wykorzystane zostanie istniejące przejście torowe. Przystanek Sielec Park przesunięty zostanie poza odcinek jednotorowy.

(autor: Wiktor Stryjakiewicz)

Rozpoczęcie tego etapu robót związane jest ze zbliżającym się oddaniem do użytku całego odcinka od Sielca do Zagórza. Tramwaje Śląskie informują, że trwają obecnie odbiory, jazdy próbne i prace wykończeniowe, a ruch zostanie prawdopodobnie wznowiony od 15 grudnia.

(autor: Tramwaje Śląskie)

Tymczasem, po zakończeniu omówionych powyżej prac torowych, od poniedziałku 9 grudnia 2013 r. nie będą wprowadzone żadne zmiany w kursowaniu tramwajów - nadal linia 27 kursować będzie do Milowic, a także utrzymanie zostanie kursowanie linii 35. Przywrócenie stałego układu linii tramwajowych planowane jest dopiero po wznowieniu ruchu do Zagórza.

(autor: Wiktor Stryjakiewicz)

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Kysó napisał(a):

"Jednocześnie trwają będą prace" - poprawi to ktoś??

07.12 21:18:53


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!