Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Powtórki przetargów na linie mikrobusowe w MZK Tychy

04.12.2013

Tagi: MZK Tychy, przetarg – Dodał: Jakub Jackiewicz

Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach powtarza kolejny raz przetargi na obsługę linii mikrobusowych L, S i W. Jedynie na linii N udało się w drugim podejściu wyłonić wykonawcę, którym został Kłosok.


Pierwsza seria przetargów ogłoszona została pod koniec listopada 2013 r. (» czytaj więcej). Postępowania zostały jednak unieważnione z powodu tego, że ceny najtańszych ofert przekroczyły kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W przypadku linii N w ogóle nie złożono żadnej oferty.

W kolejnej serii postępowań ograniczono nieco wymagania taborowe. Wcześniej na liniach N, S i W wymagano m.in. klimatyzacji przedziału pasażerskiego. Teraz zrezygnowano z tego wymogu. Na liniach L i S obniżono wiek pojazdów z 2009 na 2008 rok. Nadal wymagane są autobusy o pojemności 29 miejsc.

Dwa z postępowań już się zakończyły. Linię N od 17 grudnia 2013 r. do końca 2014 r. obsługiwać będzie Kłosok (tak jak dotychczas), a na linii L znów przekroczona została kwota. Ogłoszono już jednak kolejne postępowanie dotyczące tej linii.

(autor: Jan Wieczorek) (autor: Jacek Sobota)
(autor: Jacek Sobota) (autor: Adam Ciepluch)

MZK Tychy zawiadomił ponadto, że od 1 stycznia 2015 r. zamierza zawrzeć umowę bezpośrednio, czyli bez przetargu, z podmiotem wewnętrznym. Takim stanie się PKM Tychy - spółka jest bowiem w całości własnością miasta Tychy. Zgodnie z ogłoszeniem przedmiotem umowy będzie "transport zbiorowy komunikacją autobusową w sieci Miejskiego Zarządu Komunikacji w Tychach obejmującej obszary gminy: Tychy, Bieruń, Bojszowy, Gierałtowice, Gliwice, Katowice, Kobiór, Lędziny, Łaziska Górne, Mikołów, Orzesze, Ornontowice, Ruda Śląska, Wyry, Żory".

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!