Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Kontrola jakości usług wg KZK GOP

02.12.2013

Tagi: KZK GOP – Dodał: Jakub Jackiewicz

Zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat kontroli przeprowadzonych na zlecenie KZK GOP przez dwie osoby spoza personelu Związku. Szczególnie interesująco wyglądają raporty z kontroli.


KZK GOP wykonuje kontrole związane z jakością usług przewozowych, dystrybucji biletów, posiadania tych biletów przez pasażerów, a także pracy swojego personelu. Jak wiadomo różnie te kontrole wyglądają, różna też jest ich skuteczność – w odniesieniu do niektórych spraw jest ona wręcz nikła. Tymczasem okazuje się, że KZK GOP oprócz własnych kontrolerów zatrudnia osoby z zewnątrz, które mają za zadanie wykonywanie kontroli sieci dystrybucji biletów, informacji pasażerskiej i oznakowania przystanków, a także sposobu przeprowadzania kontroli biletów przez kontrolerów i kierowców.

W 2012 roku zawarto umowy zlecenie z dwiema osobami. Z tytułu wykonywania przedmiotu umowy zleceniobiorcy otrzymywali wynagrodzenie w wysokości 24 zł brutto za jedną godzinę pracy. KZK GOP wymagał wykonania od 60 do 100 godzin kontroli w miesiącu. Z wykonanej pracy miały być sporządzane raporty – co najmniej raz w tygodniu. Tymczasem okazuje się, że jeden ze zleceniobiorców w ogóle nie dostarczał raportów, a jedynie oświadczenia o liczbie przepracowanych godzin. Drugi natomiast raporty pisał raz w miesiącu. Co więcej, w odniesieniu do tej drugiej osoby umowa obowiązywała do końca września 2012 r., a tymczasem wynagrodzenie wypłacane było do końca roku.

» zobacz treść umów (plik pdf)

Jak wyglądały przeprowadzone kontrole i czy rzeczywiście mają one jakąś wartość dla KZK GOP i pomagają podnosić jakość usług? Każdy może to ocenić samodzielnie, poniżej prezentujemy bowiem treści raportów jednego ze zleceniobiorców.

» zobacz treść raportów z kontroli (plik pdf)

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Farsa napisał(a):

Niezłe, chociaż nie wiadomo, co lepsze, postaci zleceniobiorców czy poziom ich raportów. Po za tym każdy sposób na dorobienie sobie jest dobry, 14 tys. za parę kartek papieru piechotą nie chodzi. Odkąd sięgam pamięcią KZK zawsze otoczony był jakimiś badaczami, począwszy chyba od Inkomu. Ale tamci przynajmniej starali się o lepsze uwiarygodnienie swojej pracy, niezależnie od jej faktycznej przydatności w rozwoju KZK.

02.12 19:23:52

slowak99 napisał(a):

Przeczytano wyrywkowo sprawozdania. Należy stwierdzić, że autor ma wybitne poczucie humoru. :P
Swoją drogą cieszę się, że już nie mieszkam w GOP. Niestety, ale przy obecnych włodarzach tam nigdy nie będzie dobrze...

02.12 19:25:38

pasażer napisał(a):

Niewyobrażalny skandal! Brawa dla redakcji za taki materiał. Brawo! To trzeba w ogólnopolskich mediach rozpowszechnić.

02.12 19:32:27

atek napisał(a):

do prokuratury to wyślijćie :)

02.12 19:45:03

P Śl napisał(a):

Kontrola jakości usług, a on kontroluje wiaty, którymi się KZK nie zajmuje ?. Cyrk nie teatr :).

02.12 23:16:03

P Śl napisał(a):

Natomiast w dalszym nie są uzupełnione brakujące elementy w wiatach przystankowych SZCZEGÓLNIE W DZIELNICACH MIAST. Może mi ktoś wyjaśnic gdzie te wiaty są ?. :). Oni ich z łapanki wzięli ?. To jacyś słabo rozgarnięci kumple królika ?.

02.12 23:22:41

Bart83 napisał(a):

Jest taka książka: Absurdy PRL-u, te raportu świetnie się nadają na taką publikacje. KZK GOP istnieje od 1991 roku - myślę, że spokojnie mogło by się ukazać kilka tomów Absurdy KZK GOP-u :) Cokolwiek tutaj napiszemy, jakikolwiek powstanie protest czy oburzenie - na Facebooku, w mediach, gdziekolwiek. To nic nie zmieni! Nigdy nic nie zmieniało! Czy kiedyś wycofali się z podwyżki? Zmienili zasady przetargów, do których mogą startować nieliczni (czyt.jeden)? Czy ktoś zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za tą sytuację opisaną w artykule? - np. ta osoba, która nie oddała żadnego raportu? Jestem przekonany, że nie :(

03.12 01:10:30

Rokko napisał(a):

Jak jednym z tych Panów co robili kontrolę jest Marek Drożyński z Dąbrowy to on był kiedyś zastępcą prezydenta miasta za kadencji Marka Dula, to wszystko teraz rozumię że to nie przypadkowi ludzie byli do tego zatrudnieni

03.12 08:41:39

antek drugi napisał(a):

Jak rozumię redaktor naczelny dba o pełną informację, zatem:
1)No i co z tego że są wykonywane kontrole, w tym też wiat przystankowych, przecież z wiat korzystają pasażerowie i w interesie kzk gop jest aby te wiaty były odpowiedzie.
2)No i co z tego że kontrole robi Pan Marek Drożyński, każdy gdzieś pracował i czy to, że pracowalismy w takim czy innym miejscu dyskredytuje kogoś. Tak na marginesie redaktor naczelny też gdzieś pewnie już pracował, może napisze gdzie w celu pełnej informacji...
3)Jak rozumię i jak to wynika z umowy nie 14 tysięcy za parę kartek papieru, ale za około 583 godzin pracy, po prostu 14.000 dzielone przez 24 zł - i to nie do wypłaty ale do obciążenia najpierw składkami i podatkami a dopiero później do wypłaty.
To tyle, pozdrawiam komentujących dla których jak widzę cały świat jest bardzo prosty:)

03.12 16:10:50

chris napisał(a):

Mają jeszcze wolne wakaty ? :D

03.12 19:39:42

antek trzeci napisał(a):

@antek drugi: To z tego, że jeśli coś nie należy do KZK i KZK nie ma na to wpływu, to prostą implikacją tego faktu jest to, że kontrolowanie tego przez kogokolwiek z ramienia KZK jest działaniem cokowliek bezprawnym. KZKGOP ma z resztą stosowne służby od tego aby kontrolować zarówno sieć dystrybucji, przewoźników itd.

03.12 22:44:49

memphis napisał(a):

@antek drugi: każdy może sam ocenić sens i potrzebę akurat takich usług kontrolnych. Dla mnie osobiście z kilometra śmierdzi to lewizną i absurdem. Jeżeli za 2400 zł miesięcznie powstaje raport w postaci koślawej kartki z jakimiś głupawymi tekstami z których nic nie wynika to jest raczej żałosne.

03.12 23:10:07

Roman napisał(a):

http://marekdrozynski.pl/

Strona jednego "kontrolerów"

03.12 23:44:33

antek drugi napisał(a):

1)KZK GOP ma służby, ale przecież kontrolerzy zawodowi są powszechnie znani, umundurowani, dodatkowo pełno było, jest i pewnie też bedzie kolejnych zdjęć, a niektórych to mozna i w telewizji pooglądać. I co myślicie że do nich ktoś wyjdzie z fałszywym biletem. Jak rozumię na tym forum nikt nie słyszał o kontrolach typu "tajemniczy klient". Więc polecam lekturę Internetu
2) Nie doczekałem się jednak informacji o miejscach pracy któregokolwiek z komentujących, zatem jak to fajnie pisać o kimś...i oceniać go przez pryzmat dawnego miejsca pracy...
3) Dla mnie akurak kartka nie jest koślawa i nie zawiera głupawych tekstów.

04.12 06:02:14

antek trzeci napisał(a):

@antek drugi: to może np. zaczniesz do podania swojego imienia nazwiska i miejsca pracy? Kontrolą dystrybucji nie zjmuja się kontrolerzy zaowodwi z PK ani RKB.

04.12 10:59:11

P Śl napisał(a):

Dokładnie, memphis to krótko i na temat podsumował. Przecież ten "raport" to lepiej by skleciło dziecko z gimnazjum. Już widzę jak ten "dziadek", ex. prezydent "zniża się" do roli biegającego po mieście i kontroluje cokolwiek. Prędzej tramwaje po Bobrownikach będą jeździć niż ja w to uwierzę :). @antek drugi: Racz nas nie rozśmieszać porównywaniem tego czegoś do tajemniczego klienta :). Te konotrole sątak dobrze wykonane jak komunikacja jest organizowana. Oj oj, jak tam kiedyś prokuratura zajrzy to coś czuję, że długo stamtąd nie wyjdą.

04.12 16:26:09

wacek pierwszy napisał(a):

Z zasłyszanych przeze mnie informacji wynika,że obaj zleceniobiorcy skrupulatnie dokumentowali swoje działania (materiał ponoć jest całkiem spory, ze trzy tomy). W związku z tym mam pytanie do Redaktora, czy dysponuje jeszcze jakimiś dokumentami w tej sprawie (oczywiście oprócz już opublikowanych) oraz czy pisząc artykuł starał się wyjaśnić sprawę, bo (myślę że jeszcze) do tego zobowiązuje dziennikarska rzetelność ?
A tak na marginesie, jeśli Pan Drożynski był tym "tajemniczym klientem" to przez ten artykuł został w pewnym sensie zdekonspirowany, a to szkoda bo to doświadczony samorządowiec.

04.12 17:04:19

Kysó napisał(a):

@antek drugi: To, że kontrolerzy występują w telewizji, na plakatach, w kalendarzach itp. (i przez to są powszechnie znani) jest zasługą KZK GOPu, który od kilku lat konsekwentnie prowadzi taką politykę, aby wszyscy (na czele z gapowiczami) owych kontrolerów rozpoznawali z odległości kilometra. A tajemniczy klient nie bierze 2400 zł miesięcznie araporty z kontroli składa w obszerniejszej formie niż 1 kartka ogólników raz na miesiąc. Kartka nie zawiera głupawych tekstów? To wytłumacz mi, w jaki sposób "kontroler" mógł zakupić bilety na kwotę 133,23 zł??

04.12 17:19:43

Zagłębiak napisał(a):

Kontrolerzy z RKB jak najbardziej mogą i zajmują się kontrolą dystrybucji i infrastruktury. Poza tym wydział sprzedaży ma na etacie swojego człowieka od kontroli.

04.12 17:29:08

Antek drugi napisał(a):

1) A skąd wy wiecie że dokumentacja z kontroli zamieszczona na tej stronie jest kompletna, ze to wszystko co oni dostarczyli. Zatem panie redaktorze niech pan napisze stosowne oświadczenie że to wszystko co kzk gop posiada z kontroli
2) Cytat: "Już widzę jak ten "dziadek", ex. prezydent "zniża się" do roli biegającego po mieście i kontroluje cokolwiek" Koniec cytatu. Nie sądź innych jak rozumię swoją miarą
3) To nie ja zacząłem wytykać gdzie ktoś pracował ale tu komentujący rozpoczęli ocenianie o tym gdzi ktoś pracował - więc stąd prosiłem aby sami podali gdzie pracowali i jakoś nie doczekałem się.

04.12 21:22:12

memphis napisał(a):

Nigdzie nie jest napisane, że to cała dokumentacja z kontroli. Oprócz tego posiadamy oświadczenie o liczbie przepracowanych godzin, zestawienie zakupów kontrolnych biletów, raport z działania kasowników i sprawozdanie z kontroli sieci dystrybucji (liczba biletów). Nic szczególnego nie wnoszą do sprawy.

04.12 23:04:35

Antek drugi napisał(a):

Hahahaha, widzieliście komentujący - powtórzę poprzedni post memphisa:"Nigdzie nie jest napisane, że to cała dokumentacja z kontroli. Oprócz tego posiadamy oświadczenie o liczbie przepracowanych godzin, zestawienie zakupów kontrolnych biletów, raport z działania kasowników i sprawozdanie z kontroli sieci dystrybucji (liczba biletów)" A wcześniej memphis napisał "za 2400 zł miesięcznie powstaje raport w postaci koślawej kartki z jakimiś głupawymi tekstami z których nic nie wynika to jest raczej żałosne" Oceńcie zatem sami rzetelność artykuliku oraz sytuację gdy ktoś przedstawił w Internecie tylko część dokumentacji i dopiero na zadane pytanie napisał że to część. Jeszcze tylko zobaczę panie redaktorze czy pan to opublikował i proszę nie oczekiwać że kiedykolwiek odwiedzę cokolwiek co pan redaguje. Szkoda czasu

05.12 06:27:05

memphis napisał(a):

Nie będziemy tęsknić. Tak jak napisałem - pozostałe dokumenty nic nie wnoszą do tematu - jeżeli raport z działania kasowników nie zawiera żadnych informacji o tym czy kasownik działał czy nie, to jest bezużyteczny. Istotą sprawy są raporty z wykonanych usług, a nie załączniki do nich.

05.12 11:08:42

wacek pierwszy napisał(a):

Do Zagłębiaka. Punktów sprzedaży biletów bedzie pewnie ze 6.000 jedna osoba na etacie moze obskoczy to we dwa lata. Chyba więc dobrze ze KZK GOP monitoruje sieć sprzedazy w inny sposób.

05.12 17:17:12

wacek pierwszy napisał(a):

Do memphisa. Po pierwsze - Skoro więc redakcja posiada zestawienia i sprawozdania to może właściwiej tekst artykułu powinien brzmieć: "jeden ze Zleceniobiorców w ogóle nie dostarczał raportów, a jedynie zestawienia i sprawozdania".
Po drugie - jeżeli do raportu z działania kasowników dołączone są np. wydruki z kasowników, to raport jest już użyteczny i na tym wydruku widać czy kod jest poprawny czy nie.

05.12 17:27:00

memphis napisał(a):

Nie ma dołączonych skasowanych biletów lub kontrolek.

05.12 18:09:40

żabek napisał(a):

Fajnie, że panowie wiedzieli co kontrolują. Że sprawdzali stan nawierzchni na przystankach, oszklenie wiat, oświetlenie. A spostrzeżenie, że na przystanki KZK GOP podjeżdżają prywaciarze, którzy nie mają umowy z KZK GOP(!) mnie ubawiło tak, że aż się popłakałem :D No ale nikt panom nie powiedział, że przystanki to własność gmin.
Jak rozumiEM (popatrz @wacek drugi jak się pisze po polsku i skoro zapewne w przeglądarce masz sprawdzanie pisowni, które twór "rozumię" podkreśla na czerwono, to coś jest nie tak i to raczej nie ze słownikiem) ci panowie nie kontrolowali tramwajów?
Ogólnie komiczna sytuacja, która na kilometr pachnie dawaniem zarobić znajomym.

PS: Wacki i Antki - wiadomo, że skoro artykuł o Was a merytorycznych argumentów nie macie to będziecie atakować personalnie @memphisa, który pojęcie o KM za paznokciem małego palca lewej ręki ma większe niż Wy obaj razem wzięci kiedykolwiek będziecie mieli.

05.12 19:56:17

Zagłębiak napisał(a):

Drogi wacku pierwszy - masz rację, zatrudnienie dodatkowych dwóch osób po 24 złote za godzinę radykalnie poprawiło kontrolę punktów dystrybucji biletów - aż o 300 %. ;-)

06.12 01:31:46

mariusz napisał(a):

haha, fajne, pewnie jakby to zlecenie wygrała firma Silesia Transport Jakub Jackiewicz to w ogóle nikomu by to nie przeszkadzało i ten artykuł by nie powstał :D

06.12 16:31:03

insp. Kwaśniak napisał(a):

@mariusz: Gdyby firma Silesia Transport wygrała, a nie dostała zlecenie "po znakomstwu", to pewnie że nikomu by to nie przeszkadzało. Abstrahując od tego, że wóczas zapewne jakieś kontrole faktycznie byłyby wykonywane i realizacja zlecenia nie ograniczałaby się do brania pieniędzy.

07.12 15:48:33

Krzysiek Walp napisał(a):

Tym się naprawdę powinna zająć prokuratura. Jeśli facet pisze raport, w którym zajmuje się kolorem wiat czy nawierzchnią zatok przystankowych, albo co gorsza wpisuje tam, że z przystanków korzystają prywaciarze, którzy nie mają umowy z KZK GOP, to są to DOWODY absolutnej ignorancji i braku kompetencji. Płacenie takiej osobie to defraudacja publicznych środków. Przystanki nie należą do KZK GOP tylko do gmin. To w kwestii gminy są wiaty i zatoki. Także to gmina pobiera kasę od firm transportowych (i jeżdżących na zlecenie KZK GOP, i od prywaciarzy) za korzystanie z przystanków.

P.S. Jakim cudem "dokonano zakupu biletów na kwotę 133,23 zł", skoro najmniejszy nominał ma końcówkę 20 groszy?

26.12 20:19:43


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!