Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Kolejne prace torowe w Chebziu

05.09.2013

Tagi: Tramwaje Śląskie, infrastruktura, inwestycje, KZK GOP, rozkład jazdy, za tramwaj, Ruda Śląska, komunikat – Dodał: Jakub Jackiewicz

9 września 2013 r. rozpoczynają się prace torowe związane z modernizacją torowiska w Chebziu. Tym razem remontowany będzie odcinek wzdłuż ul. Goduli, pod wiaduktem kolejowym. Jednocześnie kończą się prace przy remoncie przejazdu na skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Obrońców Westerplatte na Wirku.


O modernizacji infrastruktury tramwajowej na terenie Rudy Śląskiej pisaliśmy w sierpniu:
» czytaj więcej

(autor: Tramwaje Śląskie) (autor: Tramwaje Śląskie)

W związku z zakończeniem prac na Wirku przywrócony zostanie ruch tramwajowy od Chebzia do Świętochłowic. Jednocześnie jednak linia 9 znów kursować będzie na skróconej trasie, tym razem w relacji Chebzie Pętla - Chorzów Ratusz. Obsługiwana będzie przez 6 pociągów taborem 1x105N z zaj. Stroszek. Na trasie Chebzie Rondo - Bytom Plac Sikorskiego uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza (linia T-9).

Linia 11 pozostaje na skróconej trasie do Lipin już od lipca. Teraz ponownie skrócona zostanie linia 17 - kursować będzie w relacji Chorzów Ratusz - Łagiewniki Targowisko (3 poc. taborem 1x105HF i 2 poc. taborem 1x105N w dni robocze oraz 3 poc. taborem 1x105HF w dni wolne, z zaj. Gliwice). Znów uruchomiona zostanie zastępcza linia 47 na trasie Łagiewniki Targowisko - Lipiny Mijanka, obsługiwana będzie codziennie przez 1 pociąg taborem 2x111N z zaj. Gliwice. Na trasę Lipiny Mijanka - Chebzie Rondo powróci także ponownie zastępcza linia autobusowa T-11.

(autor: Jacek Sobota)

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

orzech napisał(a):

taka mała uwaga do admina. jeśli można dodawac troszke mniejsze zdjęcia gdyz niemieszcza się w oknie w którym się otwierają
ja kożystam z Mozilla Firefox 23.0.1

06.09 23:03:16

gość napisał(a):

u mnie jest ok, korzystam z najnowszej mozilli, nie wiem jaki numer

07.09 15:50:04

wojtek1611 napisał(a):

U mnie problem zniknąłkilka dni temu.

08.09 16:18:36

Pasażerro napisał(a):

Witam. Czy ktoś z Was orientuje się, co jest grane z tramwajami na sosnowieckiej Pogoni? Od wczoraj pod Żyletą widzę zatramwaje T21 i T24, a właściwe tramwaje zawracają pod wiaduktem na Będzińskiej. Na stronach TŚ i KZK GOP nie ma żadnej informacji. Pytam z ciekawości, bo pewnie organizatorzy tradycyjnie zapomnieli poinformować pasażerów, sądząc po tym, co widać na przystankach. Pod Żyletą ludzie jeszcze sobie przebiegną przez jezdnię do zatramwaju, bo przystanki autobusowe i tramwajowe są obok siebie. Ale już na takiej Mariackiej czy przy kościele widziałem tłumy kwitnących oczekujących, bo zatramwaje jeżdżą sobie tylko znaną trasą. Rety, tak trudno nabazgrać na kawałku świstka papieru, że tramwaje nie jeżdżą i powiesić na przystanku? W KZK to niemożliwe? A potem się dziwią, że "ludzie wolą kupić stare auto..."

16.09 08:20:35


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!