Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Bytom - najmilsze miasto w Polsce (tramwaj też!)

12.08.2013

Tagi: Tramwaje Śląskie, tabor, Bytom, muzyka, wideo – Dodał: Jakub Jackiewicz

Pod koniec czerwca Bytom wygrał plebiscyt na Najmilsze Miasto w Polsce organizowany przez markę Milka. Bytom to także najmilszy tramwaj - czyli N-ka jeżdżąca na linii 38. Występuje w filmach promocyjnych miasta, a ostatnio także w teledysku.


N-ka nie jest oczywiście jedna, wagony są dwa - 954 i 1118. Obsługują na zmianę najkrótszą linię tramwajową w Polsce, a może i na świecie - linię 38 wzdłuż ul. Piekarskiej (» czytaj więcej). Są to również najstarsze liniowe wagony tramwajowe w Polsce. Niewątpliwie są to bardzo miłe tramwaje i cieszą się sympatią mieszkańców. Są nawet tak miłe, że często pomagają w obsłudze innych linii - ostatnio na trasie z Lipin do Łagiewnik.


Wagon 1118 pojawił się w końcówce filmu promocyjnego miasta stworzonego w ramach kampanii reklamowej po wygraniu konkursu na Najmilsze Miasto w Polsce. Odwiedził go także z kamerę Filip Chajzer z Dzień Dobry TVN.


» zobacz też materiał z programu Dzień Dobry TVN na stronie telewizji

Tymczasem wagon 954 zagrał w teledysku hiphopowej formacji 4P REKORDY. Utwór nosi tytuł "Je żech stond". To nie pierwszy występ tego wagonu związany z muzyką, w 2000 roku występował w nim sosnowiecki zespół Skankan podczas kręcenia programu telewizyjnego.


« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

pete182 napisał(a):

Najmilsze miasto w polsce... Hahahahaha! Szczególnie wieczorem... Bez kija ani rusz.

13.08 05:37:41

andrzejh69 napisał(a):

najbardziej miłe są ponad 2 metrowe chwasty roznące w pasie jezdni szczególnie ulicy Ostatniej wraz z amiszkałymi w nich komarami.

13.08 11:38:26

żyży napisał(a):

Ja tam od lat chodze bez kija i nic złego się nie dzieje. Są miasta, gdzie zdecydowanie łatwiej zostać napadniętym. Że choćby wymienię centrum Katowic :P.

13.08 15:59:03

ktoś napisał(a):

Po prostu to chyba linia zapomniana przez Tramwaje. Można sobie taki tramwaj wynająć jak się chce kręcić teledysk. Na tej linii nie jeżdżą turyści, lecz normalni pasażerowie i to o nich trzeba myśleć. Są jeszcze miłośnicy. Miłośnicy przyjadą, sfocą i odjadą. Jest rok 2013. Wagon z roku 1949 to nie ta epoka, nie ten standard. Zabytkowa linia to tylko wymówka by nic nie robić.

14.08 11:49:57

Adrian napisał(a):

Wszystko pięknie ładnie, tylko te dwa wysłużone wagony N obsługujące linię 38 powinny przejść generalny remont - standardem powinny dorównywać zabytkowemu wagonowi 1100.

14.08 20:06:47

Rekin napisał(a):

Co by nie rzec, śródmieście Bytomia prezentuje się korzystniej niż centrum Gliwic, Katowic czy Sosnowca, o mniejszych miastach regionu nie wspominając. Jakby jeszcze dworzec kolejowy był na poziomie i ul. Krakowska z ul. Katowicką do Rozbarku, nie powiedziałbym złego słowa, bo sam wjazd do miasta od strony Katowic autobusem lub pociągiem jest żenujący.

16.08 14:15:23

KZKGaPowicz napisał(a):

ENka #954 zagrała jeszcze w teledysku piosenki pt. "Moja banka" zespołu Piekarskie Trio.

17.08 14:44:04

podróżny napisał(a):

Szczególnie Gliwice, bo demolce urządzonej przez sołtysa Franka wygladają nędznie w porównaniu z Bytomiem. Plac Sikorskiego z tramwajami jest na europejskim poziomie, a gliwicki plac Piastów przypomina obecnie placyk z trzeciego świata zakopcony przez zdezoelowane autobusy.

19.08 17:09:04

Rekin napisał(a):

Kolego ktoś, opowiadasz głupoty. Linia która ma 4 przystanki nie wymaga nowoczesnego taboru i dobrze służy mieszkańcom tak jak jest. Jedno co wypadałoby zrobić to zabezpieczyć jednak przystanki wysepkami aby nie było ryzyka potrącenia pasażerów przez samochód. A takie wagony można remontować do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej. W Lizbonie całe centrum obsługuja wagony z lat 20-tych XX wieku i dzięki nim miasto jest wielką atrakcją turystyczną. Wypada ubolewać, że nie ocalała w Bytomiu linia do Piekar Śląskich - to by dopiero była jazda.

21.08 10:16:48


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!