Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Remont skrzyżowania tramwajowo-kolejowego w Niwce

24.07.2013

Tagi: Tramwaje Śląskie, kolej, infrastruktura, inwestycje, objazd, za tramwaj, Sosnowiec – Dodał: Jakub Jackiewicz

W dniach 25-30 lipca 2013 r. trwać będzie wymiana torowiska na skrzyżowaniu tramwajowo-kolejowym w Niwce. W dniach 26-28 lipca nie będą na tym odcinku kursować tramwaje linii 26.


(autor: Paweł Grzywocz)

Linia 26 w tych dniach kursować będzie od strony centrum Sosnowca tylko do przystanku Dańdówka Skrzyżowanie. Na trasie Dańdówka Skrzyżowanie - Mysłowice Dworzec PKP zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza (linia T-26).

Z uwagi na zamknięcie ruchu drogowego w rejonie robót autobusy zastępcze kursować będą objazdem - ulicami 11 Listopada, Wojska Polskiego, Kalinową, Traugutta, Okulickiego, Bronową, Kopalnianą, Wojska Polskiego i Orląt Lwowskich. Końcówka trasy w Mysłowicach przebiegać będzie ulicami Krakowską, Szymanowskiego (powrót przez Strażacką) i Powstańców.

Zamknięcie przejazdu drogowego spowoduje również objazdy dla autobusów. W dniach 25-30 lipca autobusy linii 18 kursować będą objazdem ulicami Andersa, Rondo Ludwik, Mikołajczyka i Watta (z pominięciem przystanków Dańdówka Osiedle i Niwka Cmentarz Komunalny), a linia 902N - Kalinową, Traugutta, Okulickiego, Bronową i Kopalnianą.

Remont przeprowadzany jest przez CTL Maczki Bór - zarządcę infrastruktury kolejowej należącego do holdingu CTL Logistics. Prace obejmują skrzyżowanie z tramwajem oraz przejazd przez jezdnię. Linia kolejowa w omawianym miejscu to linia kolei piaskowej. Skrzyżowanie toru tramwajowego z kolejowym przy ul. Wojska Polskiego w Niwce powstało w 1954 roku i było to jedyne w Polsce skrzyżowanie zelektryfikowanej (3000 V) linii kolejowej i tramwajowej. Sieć trakcyjna nad linią kolejową została jednak zlikwidowana na początku 2000 roku. Jest to jednocześnie jedno z nielicznych już skrzyżowań tramwajowo-kolejowych na sieci Tramwajów Śląskich. Z dziesiątek takich skrzyżowań jakie były jeszcze kilkanaście lat temu zostały już tylko dwa - to na Niwce oraz skrzyżowanie przy hucie Pokój w Nowym Bytomiu.

(autor: Przemysław Wacławek)

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!