Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Komunikacja zastępcza za tramwaj na kilku trasach

16.07.2013

Tagi: rozkład jazdy, za tramwaj, KZK GOP, Tramwaje Śląskie, infrastruktura, Bytom, Katowice, Świętochłowice, Zabrze – Dodał: Jakub Jackiewicz

W ostatnich dniach na kilku odcinkach linii tramwajowych kursowała autobusowa komunikacja zastępcza. Powodem były głównie prace torowe.


Od 6 lipca od godz. 7:00 do 7 lipca do godz. 14:00 trwały prace związane z podłączeniem wyremontowanego toru w rejonie pętli przy Stadionie Śląskim. Tramwaje linii 6 i 11 od strony Brynowa i pl. Miarki skierowane zostały do Pętli Słonecznej, natomiast od strony Bytomia i Chebzia kończyły jazdę na trójkącie torowym Chorzów Metalowców. Linia 33 kursowała na trasie Bytom Plac Sikorskiego - Chorzów Ratusz.

Na odcinku Chorzów Metalowców - Katowice Rondo uruchomiono autobusową komunikację zastępczą. W sobotę autobusy podstawiła firma Aska, a w niedzielę - Leszek Socha.

Również w dniach 6 i 7 lipca, lecz w godz. 8-20 (w oba dni) przeprowadzono prace w rejonie wiaduktu nad torowiskiem tramwajowym w okolicy przystanku Stroszek Kopalnia (podobne prace wykonywano tam również tydzień wcześniej). Kursująca tam wówczas linia 39 została skrócona do relacji Bytom Politechnika Śląska - Bytom Urząd Miasta. Od Urzędu Miasta do zajezdni Stroszek uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

(autor: Jacek Sobota)

9 lipca 2013 r. ok. godz. 12:30 doszło do wykolejenia wagonu 105Na 788 obsługującego poc. 172. Wagon wypadł z torów i stanął w poprzek ulicy Bytomskiej w Świętochłowicach nieopodal skrzyżowania z DTŚ. Zatrzymanie trwało do ok. godz. 15:00, uruchomiona została autobusowa komunikacja zastępcza obsługiwana przez Askę i PKM Katowice.

(autor: Wiktor Stryjakiewicz) (autor: Wiktor Stryjakiewicz)

Tymczasem od nocy z 11/12 lipca od godz. 0:00 do nocy z 14/15 lipca do godz. 4:00 prowadzono roboty związane z podłączeniem wyremontowanego toru i wyłączeniem z eksploatacji na czas remontu drugiego toru na ul. 3 Maja - na odcinku od Stawowej do pl. Wolności.

Linia 13 od Siemianowic oraz linia 20 od Szopienic skierowana została do pl. Miarki, a na z drugiej strony wyłączonego odcinka linia 20 od Chorzowa dojeżdżala do przystanku Katowice Sobieskiego.

KZK GOP uruchomił autobusową komunikację zastępczą oznaczoną jako T-20 na trasie Katowice Dąbrówki - Sobieskiego - Andrzeja Dworzec - Drzymały - Jagiellońska - Mariacka - Szkolna - Rynek - Dąbrówki. Linia obsługiwana była przez PKM Katowice niskopodłogowymi autobusami przegubowymi.

(autor: Wiktor Stryjakiewicz) (autor: Wiktor Stryjakiewicz)

14 lipca miała miejsce jeszcze jedna przerwa w ruchu tramwajowym. W godz. 6:05-22:00 prowadzone były prace torowe w rejonie pl. Teatralnego w Zabrzu - na łuku z ul. Powstańców Śląskich w ul. Religi. Linia 5 kursowała z Bytomia tylko do pętli w Biskupicach, a z Zaborza skierowana została do zajezdni Gliwice.

Na odcinku Zabrze Plac Wolności - Biskupice Pętla podstawione zostały zastępcze autobusy w firmy Aska Żory.

(autor: Mateusz Trąbka) (autor: Wiktor Stryjakiewicz)

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

misza napisał(a):

6.07.2013 od 18:00 do ? była zastępcza na linii 9. Ściągano wiadukt przy Hucie Pokój. Wiadukt ściągnięto przed północą, ale TŚ wymieniały jeszcze drut ślizgowy od przejazdu kolejowego w stronę Chebzia. Nie wiem co było na zastępczej, ale jezdziła przez Rudę Południową, bo Niedurnego była zamknięta.

17.07 13:06:05


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!