Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Remont torowiska w Chebziu i zmiany rozkładów jazdy tramwajów

11.07.2013

Tagi: rozkład jazdy, KZK GOP, za tramwaj, Tramwaje Śląskie, infrastruktura, inwestycje, Bytom, Ruda Śląska – Dodał: Jakub Jackiewicz

Jak podaje KZK GOP, od 13 lipca 2013 r. rozpoczyna się remont torowiska w rejonie Chebzia, jednocześnie kończą się także prace przy ul. Katowickiej w Bytomiu. Wprowadzone zostają kolejne zmiany rozkładów jazdy tramwajów.


"Przebudowa torowiska tramwajowego w ul. Katowickiej w Bytomiu na odcinku od ul. Jagiellońskiej do Placu Kościuszki" to zadanie nr 6 programu modernizacji infrastruktury tramwajowej. Za blisko 370 tys. zł netto firma Skanska wykonała modernizację 87 m torowiska przy zastosowaniu konstrukcji torów z szyn tramwajowych (Ri60N) obłożonych gumowymi elementami systemu CDM Prefarail-Ri60-Comfort, osadzonych w lanej na mokro płycie betonowej.

(autor: Tramwaje Śląskie) (autor: Tramwaje Śląskie)

W czasie trwania robót tramwaje linii 6 i 33 od strony Katowic zawracały na pl. Sikorskiego (linia 19 nie kursowała), a na trasie Bytom Politechnika - Stroszek Zajezdnia kursowała tylko linia 39. Od pl. Sikorskiego do przystanku Bytom Urząd Miasta kursowała autobusowa komunikacja zastępcza (linia T-19). Od 13 lipca na tym odcinku przywrócone zostaje kursowanie linii 6 do pętli Bytom Politechnika i 19 na całej trasie Katowice Plac Miarki - Stroszek Zajezdnia, a linia 33 zostaje skrócona do swojej stałej trasy Koszutka Słoneczna Pętla - Chorzów Metalowców.

(autor: Jacek Sobota)

Prace w Chebziu natomiast są częścią zadania nr 53 pod nazwą "Przejazdy na terenie miasta Ruda Śląska: przy pętli w Chebziu (100 m); w ul. Asfaltowej (20 m); w ul. Dworcowej (286 m); w ul. Droga do Lipin (20 m); ul. Katowickiej (10 m)". Roboty wykonuje firma NDI, a wartość całego zadania to ponad 2,1 mln zł. Prace już trwają od maja - przy wykorzystaniu faktu, że wstrzymany jest ruch tramwajowy od strony Zabrza.

(autor: Tramwaje Śląskie) (autor: Tramwaje Śląskie)

Teraz roboty obejmą także odcinki w rejonie ul. Asfaltowej i ul. Droga do Lipin. W związku z tym wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku z Chebzia do Lipin - tylko linia 9 kursować będzie przez Chebzie bez zmian.

Linia 11 kursować będzie na trasie Lipiny Targowisko - Chorzów Ratusz. Linia 17 kursować będzie z Chorzowa albo do Łagiewniki Targowisko albo do Lipiny Mijanka - KZK GOP i Tramwaje Śląskie podają rozbieżne informacje w swoich komunikatach. Uruchomiona zostanie tymczasowa linia 47 w relacji Lipiny Mijanka - Łagiewniki Targowisko, a także autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-11 na trasie Lipiny Mijanka - Chebzie Rondo. Linie 11 i 47 (ewentualnie również 17 w wersji do Lipin, jeżeli będzie tak kursować) obsługiwane będą taborem dwukierunkowym - wagonami Pt (na linii 11) oraz składem 2x111N (na linii 47 - wyjazd i zjazd do zajezdni Gliwice).

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Marcin napisał(a):

Czy dlatego że Konstale 111N muszą kursować w pełnej obsadzie, odwołano w czasie imprezę tramwajowa z okazji 20-lecia stojedenastek ?
Kiedy moze odbyc się impreza ?

12.07 10:25:34


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!