Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Mysłowice mają dość KZK GOP?

12.05.2013

Tagi: KZK GOP, Mysłowice – Dodał: Jakub Jackiewicz

Czy Mysłowice wystąpią z KZK GOP? M.in. takie propozycje pojawiły się podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Radni są niezadowoleni z jakości komunikacji miejskiej jaką dla miasta organizuje KZK GOP.


Wśród najpoważniejszych problemów wskazywany jest stan taboru oraz brak bezpośrednich połaczeń z dworcem w Katowicach. Władze miasta uznają, że za 13 mln rocznej składki do KZK GOP otrzymują fatalny poziom komunikacji miejskiej.

Rzecznik Urzędu Miasta Kamila Szal mówi: - Podczas ostatniej sesji radni i prezydent Mysłowic doszli do wniosku, że czas poszukać korzystniejszej oferty u innego przewoźnika.

Temat poruszony został przez internetową Telewizję Mysłowice w programie "Przepis na Mysłowice":
» zobacz materiał filmowy

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

oskar napisał(a):

za 13 mln zł to miasto kupi 10 autobusów a 10 weźmie w leasing i spłaci jak PKM świerklaniec w kilka lat. a bedzie jeździło jak pkm tychy. po swoim terenie. i działało na terenie kzk jak pkm tychy i jaworzno.

12.05 22:42:21

Kaim Argonar napisał(a):

Na bank 20-ma autobusami obsłużą całe miasto. Niech tak zrobią, podzielą los Raciborza :)

13.05 05:28:00

Sebastian Marcinik napisał(a):

W PKM Sosnowiec też coraz częściej poruszany jest temat wyjścia z KZK GOP. Mam nadzieję, że w końcu to nastąpi.

13.05 13:26:55

Kaim Argonar napisał(a):

Nie powiem że nie było by to rozwiązaniem - ale trzeba było by to zrobić z głową. W przypadku Altrajchu to PKM Sosnowiec jest można by powiedzieć "monopolistą", głównie to on obsługuje linie w Sosnowcu, Będzinie, Dąbrowie i linie do Katowic.

13.05 17:39:55

maciej napisał(a):

autobusy solaris 18 z lat 2006 jeżdżą teraz na 814 i 813 u sebzdy w konsorcjum z pkm świerklaniec. Mają swoje 6 lat ale są w db stanie. gdyby sebzda miał takie kilka lat temu byłoby ok. Ale w pokopanym KZKGOP przetargi są ma max 3 lata. Przez ten czas nie spłacisz autobusu za stawkę 5.50 za 1km. dlatego jeżdzą trupy z zachodu. Niech mysłowice idą tropem Wałbrzycha.

13.05 21:26:42

kameleon napisał(a):

Jestem z Mysłowic i muszę powiedzieć, że te przewozy nie są aż tak tragiczne jak tutaj to opisano. Idąc od początku to tramwaje (14 i 26) tabor jest jaki jest, ale jednak widać coraz więcej zmodernizowanych lub chociaż wyremontowanych wozów na owych liniach. PKM Sosnowiec wypuszcza autobusy takie jak do Katowic czy takie jak jeżdżą po Gorolowie i powodów do narzekań nie dają. Jedynym problemem jest PKM barwy żółtej, gdzie ilość niskich autobsuów oscyluje w okolicach 30% przewozu. Reszta to madziary, które oprócz niezrozumiałej dla mnie wartości sentymentalnej, nic sobą nie prezentują. 13 mln. to o ile wiem nie jest najwyższa kwota, ale da się nią obniżyć. Zlikwidować jakieś linie (44, 223, 995). Wystąpienie z KZK złym pomysłem nie jest, ale najpierw sugerowałbym dogadanie się ze związkiem.

14.05 18:01:35


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!