Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Helmutem do Zabrza, czyli prace torowe przy ul. Powstańców Śl.

11.05.2013

Tagi: Tramwaje Śląskie, infrastruktura, remont, rozkład jazdy, Zabrze – Dodał: Jakub Jackiewicz

W dniach 9-17 maja 2013 r. trwają prace przy wymianie rozjazdów na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śl. i Religi w Zabrzu. W dniach 10-12 maja wstrzymany został ruch tramwajowy. Linie 3 i 5 obsługuje tabor dwukierunkowy,


(autor: Sławomir Nadolski) (autor: Sławomir Nadolski) (autor: Sławomir Nadolski)

Linia 3 kursuje w tych dniach na trasie Mikulczyce Pętla - Zabrze Plac Teatralny. Obsługiwana jest tylko przez jeden pociąg taborem 2x111N, co skutkuje 40-minutową częstotliwością ruchu.

(autor: Jakub Jackiewicz) (autor: Jakub Jackiewicz) (autor: Sławomir Nadolski)

Ponieważ dwa składy 111N użytkowane są na linii 10 (Bobrek - Zaborze), w celu zapewnienia rezerwy na wypadek awarii taboru ściągnięto z zajezdni Będzin wagon 4N nr 1167, który stał na pl. Teatralnym w roli rezerwy czynnej (z motorniczym).

(autor: Jakub Jackiewicz) (autor: Jakub Jackiewicz)

Linia 5 natomiast skrócona została do relacji Bytom Plac Sikorskiego - Zabrze Prof. Religi. Do jej obsługi wykorzystano wagony typu Pt z zajezdni Zawodzie. Kursowały trzy pociągi. Na odcinku od Biskupic (od końca odcinka jednotorowego funkcjonującego w związku z modernizacją torowiska w centrum dzielnicy) aż do przystanku końcowego Zabrze Prof. Religi pociągi kursowały lewym torem (prawym w kierunku jazdy do Bytomia).

(autor: Jakub Jackiewicz) (autor: Jakub Jackiewicz)
(autor: Jakub Jackiewicz) (autor: Sławomir Nadolski)

Ponieważ linia 5 kursowała ze zmniejszoną częstotliwością (co 30 minut) uruchomione zostały uzupełniające kursy na trasie Bytom Plac Sikorskiego - Biskupice Pętla, oznaczone nieużywanym obecnie na codzień numerem linii 30. Tu kursowały pojedyncze wagony 105N (2 pociągi z zaj. Stroszek).

(autor: Jakub Jackiewicz)

Na odcinku do Zaborza zamiast tramwajów linii 3 i 5 kursowała tylko linia 4. W piątek i sobotę wg stałego rozkładu jazdy, jedynie w niedzielę zwiększono liczbę kursów (kursowała jak w soboty). Na odcinku trasy linii 3 do Makoszów od 29 kwietnia kursuje komunikacja zastępcza w związku z modernizacją torowiska w ciągu ul. 3 Maja w Zabrzu.

Nie był to pierwszy przypadek podobnej organizacji ruchu w centrum Zabrza. Na linii 3 kilkukrotnie już korzystano z taboru dwukierunkowego (w 2004 roku kursował tu nawet planowo wagon typu N), a na linii 5 wagony Pt miały okazję kursować całkiem niedawno - 14 kwietnia, w związku z pracami torowymi w rejonie Osiedla Pod Brzozami na Bobrku.

(autor: Jakub Jackiewicz) (autor: Jakub Jackiewicz) (autor: Jacek Sobota)

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Kaim Argonar napisał(a):

Nie no fajnie, Helmut jako 40-letni skład jest cacy, ale może coś o IGRY'ach? Wiele zmian w komunikacji wtedy zachodzi (dodatkowa linia IGRY, zmiany tab. na 60N itd.)

12.05 03:25:55


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!