Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Autobusy liczą pasażerów

16.12.2006

Tagi: tabor, PKM Sosnowiec, KZK GOP, inwestycje, prasa – Dodał: Maciej Makula

Magdalena Warchala
Gazeta Wyborcza, 15.12.2006


Autobusy, które same liczą pasażerów, pojawiły się na najbardziej uczęszczanych zagłębiowskich trasach. 35 nowoczesnych pojazdów zostało kupionych przez sosnowieckie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w ramach programu współfinansowanego przez Unię Europejską, a realizowanego przez PKM Sosnowiec, KZK GOP oraz miasta: Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą i Będzin.


Autobusy wyposażone są w zamontowane nad drzwiami czujniki ruchu i temperatury, które rejestrują wsiadających podróżnych i przesyłają dane do komputera pokładowego, skąd informacje ściągane są do bazy danych PKM-u. Następnie informacje są przekazywane do KZK GOP, który na tej podstawie zamierza modyfikować rozkłady jazdy, dostosowując je do faktycznych potrzeb pasażerów.

- Dopiero niedawno udało nam się tak skalibrować czujniki, by zminimalizować granicę błędu do 5 proc. Teraz będziemy kontynuować badania, a z czasem pasażerowie mogą spodziewać się dogodniejszych dla nich nowych rozkładów jazdy - mówi Marek Pikuła, prezes zarządu PKM Sosnowiec.

Do końca przyszłego roku na drogach Zagłębia ma się pojawić jeszcze 37 autobusów, które potrafią liczyć ludzi.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

james206 napisał(a):

"(...)autobusów, które potrafią liczyć ludzi."Dobrze,że autobusy zaczęły umieć liczyć, bo co poniektórzy ludzie nawet nie potrafią:P

16.12 20:54:42

Dave napisał(a):

Taaa, "pasażerowie mogą spodziewać się dogodniejszych dla nich nowych rozkładów jazdy..." Wieeelkie LOOOL! :D Chyba spapra się jeszce gorzej niż jest!

16.12 22:26:55

bojanie napisał(a):

Szkoda że nie ma autobusów eliminujących gapowiczów, pewnie wtedy nie potrzebne byłyby zmiany rozkładów jazdy albo nawet zmieniłyby się ale ograniczając liczbę kursów.
Pozdrawiam:)

16.12 23:24:29

YoMaHa napisał(a):

BUHAHAHAHA, najbardziej uczęszczanych! Zwłaszcza ta nocka, co się tam załapała. Ciekawe, czy "ynformatyky" z PKM Sosnowiec przeprogramują w końcu 90-tkę, by nie pokazywało trasy: Lenartowicza - Lenartowicza. Bo to żałosne.

17.12 12:38:27

Andrzej napisał(a):

PKM Sosnowiec zrobił świetny numer z tym ZPORR, zabezpieczając w niektórych pracę przewozową na liniach, które powinny iść na niektórych odcinkach do całkowitej wycinki.

17.12 20:52:37

AdaM napisał(a):

Ciekawe czy skonczy sie tak jak z tramwajami.
Najpierw kupili system diagnpostyczny, ktory kontrolowal im polowe instalacji tramwaju, a potem nie mial kto czytac tych informacji.

18.12 11:59:57

Jo napisał(a):

Dzisiaj zauważyłem mimochodem, że w pierwszych sosnowieckich Solarisach zaczynaja ciekawie korodować nadwozia - tak jakby część ściany bocznej zaczynała sie oddzielać od reszty...

19.12 09:44:13


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!