Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Pan Adam już gapowiczom nie pomoże

24.01.2012

Tagi: KZK GOP, prasa – Dodał: Marek Borys

jm, Gazeta Wyborcza, 24.01.2012 r.

W sobotę opisaliśmy, jak pasażerka złapana przez kontrolera na jeździe bez biletu zadzwoniła do znajomego z KZK GOP, który wybawił ją z opresji. We wtorek obaj zostali zwolnieni z pracy.


Sprawę opisał nam jeden z czytelników, który był świadkiem całego zajścia. Kiedy w zeszłym tygodniu wsiadł do tramwaju, kontrolerzy zaczęli sprawdzać bilety. Siedząca obok niego kobieta nie miała biletu, ale oznajmiła, że ma znajomego w KZK GOP. Wyciągnęła więc telefon i zaczęła dzwonić do "pana Adama". Kiedy się z nim połączyła, przekazała słuchawkę kontrolerowi. Ten po krótkiej rozmowie zakończył kontrolę słowami "żeby mi to było ostatni raz".

Wtedy nasz czytelnik poprosił kontrolera o pokazanie legitymacji, zapisał numer, a następnie poprosił "Gazetę" o interwencję. - Jeżdżę uczciwie, regularnie kupuję bilety kwartalne i wkurzyło mnie, że nie wszystkich obowiązują te zasady. Okazuje się, że wciąż są układy i znajomości niczym za czasów PRL-u. Dla mnie to zwykłe złodziejstwo i okradanie innych pasażerów - wyjaśnił.

Przedstawiciele KZK GOP ustalili już, który z kontrolerów sprawdzał bilety w tramwaju. Wiedzą też, kim jest tajemniczy pan Adam: to inny kontroler. - Obaj mężczyźni zostali zwolnieni z pracy - mówi Anna Koteras, rzeczniczka KZK GOP. Dodaje, że byli oni kontrolerami społecznymi, którzy swoje obowiązki wykonują na podstawie umowy-zlecenia.

- Wszystkich pasażerów przepraszamy za to, co się stało. Zależy nam, żeby wszyscy kontrolerzy wykonywali rzetelnie i sumiennie swoje obowiązki. Tego typu incydenty będą więc przez nas karane z całą surowością - dodaje Koteras.

» źródło

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Imię lub pseudonim napisał(a):

Buahahaha, zwalili na drugiego kontrolera!!! I jeden się drugiego przestraszył a w dodatku podał mu swój numer. Rany, jakie oni wałki kręcą to aż się w głowie nie mieści...

24.01 21:25:39

jen_drek napisał(a):

Za mało u nas "kanarów". Przydało by się ich o wiele wiecęj:)

24.01 21:30:51

netowiec napisał(a):

przecież oni nic nikomu nie zrobili, tylko dla prasy takie tłumaczenie, Roman poudawał groźnego, jest dobry pi-ar, patrzcie, nie udajemy, że problemów nie ma, tylko natychmiast sobie z nimi radzimy. A Adamy dalej piją kawkę za biurkiem.

24.01 22:05:59

fifik napisał(a):

Ciekawe czy ktos może to potwierdzić z pozostałych kontrolerów

24.01 23:17:06

Dave napisał(a):

@ netowiec: zrobili zrobili!...

25.01 10:38:41

awamlol napisał(a):

bardzo dobrze że ich wywalili z roboty widać kzk gop działa pozytywnie ci panowie mają przesrane jak w banku!!!!!!!!!!!!!!!!!!

25.01 16:53:16

lgor napisał(a):

Niech lepiej zadbają o wszystkie kwestie związane z KM. Przede wszystkim o lepszą taryfę bo sądzę że od kwietnia będzie więcej gapowiczy bo kto kupi bilet za 3 zł za raptem 3 przystanki jazdy (ok 2 km).

28.01 15:34:05

ffff napisał(a):

Ja mam tak z kolegą w S-c zawsze nie ma biletu i jego kolega-kontroler zawsze mówi swoim kolegom-kontrolerom że to jego znajomy i mandatu nie dostaje.

01.02 15:37:49

mkm:) napisał(a):

Nic nowego w S-c ma kolegę który ma kolegę kontrolera i ten mój kolega nigdy nie ma biletu

01.02 15:40:22


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!