Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

KZK GOP będzie honorował bilety Przewozów Regionalnych

12.08.2011

Tagi: KZK GOP, kolej, prasa – Dodał: Marek Borys

tg, Gazeta Wyborcza, 12.08.2011 r.

Podczas strajku zapowiadanego na 17 sierpnia KZK GOP będzie honorował bilety okresowe Przewozów Regionalnych! Firmy doszły w tej sprawie do porozumienia.


Przewozy Regionalne obiecują, że dołożą wszelkich starań, aby zminimalizować skutki zapowiadanego na 17 sierpnia br. całodobowego strajku generalnego. W piątek spółka poinformowała, że bilety okresowe na przejazd w dniu strajku pociągami REGIO w godzinach 4.30 - 23.30 będą honorowane w autobusach i tramwajach Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego GOP. Porozumienie dotyczy linii autobusowych jeżdżących wzdłuż kolejowych ciągów komunikacyjnych. Bilety Przewozów Regionalnych będą honorowane też w pociągach PKP Intercity.

Bilety jednorazowe będzie można zwrócić w kasach, tak samo jak tygodniowe, miesięczne, kwartalne, półroczne i roczne. Po zakończeniu terminu ich obowiązywania będzie można odzyskać część wydanych pieniędzy, proporcjonalnie za jeden dzień strajku.

» Źródło

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Iznogud napisał(a):

Kolejny, genialny pomysł: ograniczenie ilości kursów tramwajów 26 o połowę (z częstotliwości 10 do 20 minut)! Toż to powolna śmierć tej linii!!! Niby wszystko przez stan techniczny torów:

Oto link:
http://www.sosnowiec.info.p...

12.08 19:02:32

Kysó napisał(a):

Zauważ Panie Iznogud, że tam pojadą składy więc de facto praca przewozowa nie ulegnie zmianie. Tramwaj pojedzie rzadziej, ale to będzie nadal 6 wagonów na godzinę.
Za to 21, 22, 24 w niedzielę częściej po południu (co 20 a nie 30 minut), 24 - aż 1 (słownie jeden) kurs do Urzędu Pracy w robocze szkolne, 27 w soboty do południa zawita do Urzędu Pracy (fajnie że chcieli wzmocnić dowóz na targ ale tramwaj mógł jechać na Zajezdnię), 28 wraca w całości do zajezdni. Radziu Baran pewnie aż fioletowy chodzi a Grzesiu Dolniak w grobie się przewraca że ich dzieło zniszczenia tramwajów w Będzinie jest powoli przez Komoniewskiego odkręcane. Powoli, bo powoli ale zawsze.

12.08 23:34:28

Karol napisał(a):

Najśmieszniejsze, że w rozkładzie 26 jest informacja "Linia nie kursuje w dniu 25 grudnia oraz w Niedzielę Wielkanocną." a powyżej dzielnie podany rozkład na 2 dni Bożego Narodzenia i Wielkanocy

12.08 23:36:51

Lukas SC napisał(a):

W obecnej chwili jak 26 jeździ co 10 minut, to co drugi kurs powinien być składem. Co do 27, to kursy pod Urząd Pracy to nie celny pomysł, tylko ciekawe ile taka promocja potrwa ...

13.08 14:24:18

Imię lub pseudonim napisał(a):

@Kysó - jechałeś ty kiedy tym tramwajem? W godzinach szczytu to nawet @Lukas SC nie ma racji, tam każdy kurs powinien być obsługiwany składem.
Opóźnienia opóźnieniami, byłyby mniejsze, gdyby dyspozytornia pozwalała jeździć wg sygnalizacji a nie wg "planowych mijanek". Tramwaju na Trójkącie jeszcze nie widać a ten pod mleczarnią stoi i czeka na to, aż mu odcinek zablokują podczas gdy w tym czasie to do trójkąta by się bokiem doturlał.
Szkoda linii, zostanie z tego taki sam ułomek jak ze 160, tylko ja nie wiem ile samochodów więcej w szczycie pomieści Wojska Polskiego...
Dzieci, cieszcie się, w nowy rok szkolny już macie pod górkę :D

13.08 22:49:14

timin napisał(a):

juz gadka o usmiercaniu na 26. normalnie luszie puknijciue sie w głowy. 26 co 20 min ok składami jeszcze lepiej.juz dawno zadna linia tramwajowa w gopie nie jezdzi co 10 minut. a dwa na odcinku od trójkąta do mysłowic nie raz tramwaj prawie pusty jedzie nie raz tak jechalem to wiem. spokojnie wystarczy co 20 minut. tylko ze dzisiaj akurat na 26 jezdzila solówka a miały byc składy wiec tu bedzie problem

17.08 17:23:08

Iznogud napisał(a):

Zachęcam do podpisu pod petycją w sprawie utrzymania dotychczasowego rozkładu jazdy na linii 26. Bo jak tak dalej pójdzie, to za jakieś 10 lat nie będzie już w GOP czego ograniczać lub likwidować, bo zostanie na krzyż 20 linii autobusowych i może jedna-dwie tramwajowe...

http://www.petycje.pl/7692

17.08 21:59:53

Kysó napisał(a):

@Imię lub pseudonim: jechałem nie raz ale nie wiem co to ma do rzeczy. Nie kwestionuję zasadności składów na 26 jak i częstotliwości. Stwierdziłem tylko fakt co będzie po wprowadzeniu składów co 20 minut.
@timin: w jakich godzinach od Trójkąta do Mysłowic tramwaj jedzie prawie pusty?? Chyba tylko w nocnych albo w niedzielę o 4 rano.

17.08 22:20:02

Imię lub pseudonim napisał(a):

@Kysió: no jak jechałeś to pewnie wiesz jak to jest... było jechać na drzwiach albo teksty typu "Wysiada ktoś? Nie? To nie otwieramy drzwi".
@timin: no ja nie wiem gdzie Ty tramwaj od trójkąta pusty widziałeś. Pusty to on może jest od Modrzejowa!

18.08 19:01:44


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!