Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Szykują się zmiany w chrzanowskiej komunikacji

20.07.2011

Tagi: ZKKM, bilety, Transgór, przetarg – Dodał: Krzysztof Zioło

Podwyżki cen biletów, nowe logo ZKKM, kontynuacja żywotu linii K łączącej Chełmek z Krakowem, przetarg na obsługę linii w powiecie - tym między innymi aktualnie żyje chrzanowska komunikacja miejska.


14 lipca 2011 r. odbyło się Zgromadzenie Związku Komunalnego „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie. Związek podjął decyzję o wprowadzeniu podwyżek cen biletów od 1 września 2011 r. Bilety jednorazowe zdrożeją o 11%, a okresowe – o 5%.

Przewodniczący Zarządu ZKKM Marek Dyszy wyjaśnił, że Związek ma zamiar zyskać ok. 500 tys. zł rocznie na zmianach cen biletów jednorazowych. Podwyżka cen biletów miesięcznych ma przynieść ok. 80 tys. zł dodatkowego przychodu.

Obowiązywać będzie równolegle dotychczasowa taryfa strefowa oraz nowa – czasowa. Bilety strefowe kosztować będą 2,50 zł (jedna gmina), 2,80 zł (dwie gminy) i 4,00 zł (trzy lub więcej gmin). Nowe bilety czasowe obejmują przejazd do 10 minut (za 2,20 zł), do 90 minut (za 5,00 zł) i podróżowanie przez 24 godziny (za 12,00 zł). Nowością są także karnety – kosztować będą tyle co 10 biletów, a umożliwiać będą 11 podróży (dostępne będą karnety z biletami na jedną gminę za 25,00 zł i dwie gminy za 28,00 zł). Ważną zmianą dla pasażerów jest wprowadzenie biletów jednokrotnego kasowania (osobnych normalnych i ulgowych), dotychczas wszystkie bilety jednorazowe w Chrzanowie były dwukrotnego kasowania.

» zobacz nowy cennik opłat na stronie ZKKM

Dość istotną zmianą wizualną w chrzanowskiej komunikacji miejskiej będzie nowe logo Związku. Dotychczasowe (zielone litery „KM”) ma już 20 lat. W konkursie ogłoszonym przez Związek wybrano propozycję Magdaleny Szumskiej z Piły, która otrzymała nagrodę w wysokości tysiąca złotych.

Dotychczasowe logo ZKKM (mat. własne)      Nowe logo ZKKM (mat. ZKKM)

Zobacz materiał video zrealizowany przez Chrzanowską Telewizję Lokalną:


Otwarto także oferty w przetargu na obsługę 14 linii autobusowych. O postępowaniu pisaliśmy w czerwcu (» czytaj więcej). Najtańszą ofertę złożył dotychczasowy przewoźnik, czyli Transgór Mysłowice – zaoferował łączną cenę 27 mln zł. Druga oferta pochodziła od firmy z Wrocławia (prawdopodobnie Dolnośląskie Linie Autobusowe) i opiewała na kwotę 31 mln zł. ZKKM podał, że dysponował kwotą 29 mln zł na sfinansowanie zamówienia. Oferta Transgóru nie została jeszcze wybrana jako najkorzystniejsza, komisja przetargowa jeszcze pracuje.


Jak informuje lokalny tygodnik „Przełom” Transgór zamierza przywrócić na własny rachunek połączenie z Krakowem. Linia K, dotychczas kursująca na tej trasie na zlecenie ZKKM, z dniem 1 sierpnia 2011 r. ulega likwidacji. „Przełom” donosi, że obecnie pracownicy firmy przeprowadzają badania rynku i ustalają przyszły rozkład jazdy. Nie są znane konkrety oprócz tego, że w dni robocze na trasie mają być trzy autobusy, w soboty i niedziele o jeden mniej. Cennik opłat również nie został jeszcze ustalony. Dokładniejsze informacje mają być znane najwcześniej za tydzień.

fot. K. Zioło

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Amonim napisał(a):

To już bym wolał więcej wydać na bilet niż jeździć transgórowskim syfem a DLA na pewno by zapewniło lepszy i nowszy tabor niż transgór który i tak na pewno nie będzie stosować się w 100 procentach to umowy

21.07 17:11:05

mieszkaniec chrzanowa napisał(a):

Już bym wolał żeby wroclawska firma swoje usługi oferowała niż ten transgor Same złomy od 93r a dbałość o czystość to lepiej jest w pociagach.Ale zawsze dbają o oszczędność a ceny biletów sobie podwyzszaja a mieszkancy pow.chrzanowskiego musza płacić i jeździć zlomami!!Zenada!

21.07 18:57:52

mieszkaniec chrzanowa napisał(a):

Zenada zlomami znow 3 lata bedziemy jeździć!!

21.07 18:59:18


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!