Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Pobicie kierowcy autobusu w Sosnowcu

13.06.2011

Tagi: PKM Sosnowiec, wypadek – Dodał: Jakub Jackiewicz

10 czerwca 2011 r. o godz. 13:50 w autobusie linii 34 w Ostrowach Górniczych, dzielnicy Sosnowca, trzech chuliganów pobiło kierowcę, który zwrócił im uwagę, że nie mogą jechać bez biletu.


Jak informuje sosnowiecka Komenda Miejska Policji, na ul. Gałczyńskiego do autobusu wsiadło trzech mężczyzn, których kierowca poprosił o okazanie biletów, a ponieważ ich nie posiadali - o ich zakup. W odpowiedzi jeden z chuliganów wybił szybę w pojeździe, a pozostali napadli na kierowcę uderzając go kilkukrotnie. Dzięki reakcji pasażerów, którzy uniemożliwili ucieczkę sprawcom i wezwali policjantów, napastnicy zostali szybko zatrzymani.

Mężczyźni mają od 26 do 31 lat, są mieszkańcami Sosnowca i znani już byli wcześniej Policji - jeden z nich pobił już kiedyś kontrolera biletów. Wszyscy byli nietrzeźwi. Odpowiedzą za pobicie i zniszczenie mienia,

Jeden z naszych Czytelników donosi, że kierowca odniósł poważne obrażenia, w tym złamania i przebywa w szpitalu. Zdarzenie miało miejsce w Solarisie Urbino 15 nr tab. 343.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

kierowca80 napisał(a):

nadgorliwiec!co my kierowcy z tego mamy?problemy!w dzień już biją...łeb w lewą stronę i nie ryzykować za głupie 1500 zetków!

14.06 00:08:42

LEON napisał(a):

i po co żądał od nich bilet to nawet ja nie wiem! W PKMie sosnowieckim kierownicy tacy jak: pani Konieczna czy pani Różycka bardzo nie lubią kontroli biletów zarówno tych prowadzonych przez kierowców jak i tych prowadzonych przez kontrolerów. Bardziej dokładnym pracownikom za kontrolę biletów te panie nakładały kary dyscyplinarne od potrącenia premii do nagany i zwolnienia z pracy. Nazwisk tych panów nie wymienię choć mogę. Dodatkowo jedna z zarządu a dokładniej pani dorota nowak wystąpiła z pismem do kzkgop o kierowanie kontrolerów biletów na kontrolę do innych przewoźników bo w tej firmie pewna grupa kierowców i kierownictwo sobie kontroli biletów nie życzy. Efekt był taki że kierownik referatu kontroli biletów w kzkgop pan Kazimierz Sobański niby był przeciwny takiemu rozwiązaniu ale w rzeczywistości pouczył kilku swoich kontrolerów że jak chcą pracować to muszą zmienić rejon. Prawda jest taka że niewiele tych osób pracuje jeszcze dla kzkgop a te które jeszcze pozostały za chwilę i tak wylecą bo Kaziu coś zawsze znajdzie na nich nawet jeśli to nie będzie prawda bo taki przypadek też znam. Regulamin kontroli biletów kzkgop zabrania przeprowadzania kontroli biletów w 1 osobowych zespołach. Dlaczego zatem żąda się od kierowcy by sam się narażał i kontrolował bilety? Trzeba zauważyć że kierowca przewozi pasażerów z którymi spotyka się na codzień na ulicy bo z reguły z nimi mieszka na tym samym osiedlu czy w tym samym mieście a kontroler ma już lepiej. Mieszka np w zabrzu a kontrolę wykonuje w takim sosnowcu gdzie nikt go nie zna. Trzeba także zauważyć że kzkgop nie robi nic by do takich pobić kierowców nie dochodziło. Dodatkowo jeszcze się do takich sytuacji przyczynia np poprzez likwidację kabin tak by pasażer miał kontakt z kierowcą tj by mógł go np opluć, uderzyć z pieści czy nawet butelką lub innym przedmiotem lub zwyczajnie okraść bo przecież kierowca autobusu to dobry i łatwy łup wystarczy tylko podejść do 1 drzwi i poczekać na ich otwarcie potem szybko coś ukraść i uciec z pojazdu. Ale na ten temat nie będę się teraz rozpisywał. Szanowny kolego życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia tak byś nie chorował zbyt długo bo dla takich osób pani dorota nowak przygotowywuje wypowiedzenie umowy o pracę sugerując że wytwarzasz zbędne koszty dla firmy bo muszą na twoje miejsce zatrudniać kogoś z wolnego i tym samym dezorganizujesz pracę w dyspozytorni bo w końcu podpisali z Tobą umowę na świadczenie pracy a nie na obijanie się na L4.

14.06 02:24:33

Hanek napisał(a):

Sosnowiec i wszystko jasne.

14.06 08:39:59

radoperivale napisał(a):

Pracowałem tam 6 lat temu i widzę że nic się nie zmieniło,

14.06 12:05:12

Bruner napisał(a):

Skupmy się na samym pobiciu dla takich proponuje Wysyłkę na Kamczatkę w ramach odsiadki.

14.06 13:49:37

.... napisał(a):

i kolejny dowód że kierowca nie powinien sprawdzać biletów przy wsiadaniu do autobusu!!! albo jest kierowcą albo kanarem!!! a KZK GOP i tak to ma głęboko w dupie że kolejny kierowca za kontrole dostał wpier...

14.06 14:03:18

SP45-116 napisał(a):

Jechałem na targi wozami z Sosnowca, widziałem też je na mieście. wsiadanie pierwszymi drzwiami i kontrola biletów przez kierowcę to jakiś żarcik. Otwiera się wszystkie drzwi, przez co obsługa linii jest jak w każdym cywilizowanym mieście.

14.06 18:15:57

P Śl napisał(a):

A mnie ciekawi co by Romek powiedzial na taka akcje jakby mu zadac pytanie ?.

14.06 19:07:37

Łukasz napisał(a):

Jedyna kara dla tych g... to kara śmierci, resocjalizacja nie istnieje !

14.06 20:35:30

dexiu89 napisał(a):

"Jest mi niezmiernie przykro i wyrażam współczucia poszkodowanemu i jego rodzinie" tyle od Romka

14.06 20:38:41

Iznogud napisał(a):

@ Łukasz i Bruner: ale w tym kraju władze co najwyżej pogłaskają bandziorów po główkach, powiedzą "nununu" i pogrożą paluszkiem. Ew. wsadzą do więzienia, gdzie te darmozjady będą mieć darmowe wakacje na nasz koszt, a potem wyjdą za dobre sprawowanie i będą się mścić na tych pasażerach i kierowcy.
Dawniej nawet za małą kradzież odcinano rękę lub przykuwano delikwenta łańcuchami na rynku, by wszyscy mogli widzieć gębę złodzieja. Większych przestępców ścinano. Dziś niby mamy XXI wiek, cywilizowaną UE, gdzie przeciw złemu traktowaniu przestępców zaraz zawalczą jacyś nawiedzeni obrońcy praw człowieka i księża. Z kolei ofiara przestępstwa się boi, bo bandzior kiedyś wyjdzie z więzienia.

14.06 21:43:12

SK napisał(a):

Pobity kierowca-a kogo to obchodzi.Ludzie za biurkami w ciepełku w przytulnych pokojach uchwalili że kilkuset kierowców zostanie narażonych na niebezpieczeństwo kontrolując bilety-no i mamy efekty.I tu ponownie trzeba powiedzieć że komunikacja w takiej formie istnieć nie może.Prywatni przewoźnicy zaraz by sobie z tym poradzili

15.06 06:49:37

Bruner napisał(a):

Dokładnie to prawda u nas prawa nie ma . To też ja w samoobronie nosze zawsze przy sobie broń , gdybym był na miejscu kierowcy zastrzeliłbym dziada by przypadkiem nie zeznawał przeciwko mnie. Niestety Państwo Polskie nie robi nic .
Gdyby to ode mnie zależało to tacy przestępcy trafiali by do Rosji , podpisałoby się stosowne umowy z Rosja i na Syberię takich . Albo zdechnie a jak przetrwa to więcej nic głupiego nie zrobi.

15.06 09:26:13

maciej napisał(a):

adolfie wróć kochamy granatową policję ( sprzed wojny) zaytajcie dziadków jak było jak policjant szedł drogą i jak menele trzeźieli na jego widok.

16.06 21:05:58

Od niedawna w sosnowcu napisał(a):

Odkąd zacząłem podrożować KZKGOP zauwazyłem, że nie trafilem jeszcze na żaden kurs bez jakiegoś pijanego menela. W liniach wieczornych i nocnych ilość pijanych sk...synów stanowi ponad połowę wszystkich pasażerów. W jakim my k..a kraju zyjemy? Prostaków, pijaków, bezmózgich prymitywów?Zawód kierowcy autobusus miejskiego jest wyjątkowo niewdzięczny. Skoro problem trwa tak długo to dlaczego nikt z tym nic nie robi?! Dlaczego prywatni przewoźnicy nie mają takich problemów? Wszystkim decydentom z KZKGOP i PKMów propnuje podróż nocną linią np w piątek lub sobotę.

15.07 05:11:15


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!